Polsat Rodzina parced: 05/08/2021 04:17:44
program count: 93
datetimenamedescr
 04/08/2021  22:00-23:00  (60) 
Ostatnie dni nazistów (4)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | Mroczna opowieść o ideologii i historii III Rzeszy, przedstawiona z perspektywy nazistów. W 1945 roku alianci uwięzili i przesłuchiwali tysiące hitlerowców. Ich zeznania stanowią bardzo interesujące, choć zwykle zapomniane i pomijane źródło wiedzy o tamtych czasach. Twórcy serii wykorzystują zapisy tych przesłuchań, aby pokazać umysły i motywacje Niemców, którzy w imię nazizmu akceptowali i popełniali straszliwe zbrodnie. W programie relacje komendantów obozów koncentracyjnych, generałów, ale też lekarzy, architektów i członków Hitlerjugend. | ¤ W tym odcinku: Alianci muszą określić, kto z przesłuchiwanych stara się zafałszować prawdę o zbrodniach III Rzeszy. Feldmarszałek Wilhelm Keitel twierdzi, że Niemcy na froncie wschodnim walczyli honorowo. Oficer Philipp von Boeselager wspomina zaciętość żądnych zemsty żołnierzy Armii Czerwonej. Paul Blobel, oficer SS, był wśród organizatorów ludobójstw dokonywanych przez Niemców. SS-Obersturmführer August Häfner mówi, iż przeżywał męczarnię, przeprowadzając scenariusz masowych zbrodni. SS-Obersturmführer August Becker, opowiada, jak on radził sobie ze stresem i wyrzutami sumienia. Swoją wersję zdarzeń przedstawiają też Rudolf Höss, komendant Auschwitz, i Franz Stangl, komendant obozów Treblinka i Sobibor. | ¤ Reżyseria: Nicole Rittenmeyer | ¤ Występują: Thomas Butler, Bradford How, Jessica Krueger, Jake Paque
 04/08/2021  23:00-00:00  (60) 
Nasz nowy dom (138)
¤ Reality Show ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 7+ | Bohaterowie programu często mieszkają w warunkach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Niestety los sprawił, że nie mogą sobie pozwolić na remont bądź przebudowę domu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą architektów i budowlańców spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym. | Tym razem Katarzyna Dowbor odwiedzi Renatę i Wojciecha. Oboje po przejściach - ona małżeńskich, on - zdrowotnych, poznali się przypadkowo przez internet. Para doczekała się córeczki, która ma dziś cztery lata. Kobieta nie pracuje, by móc opiekować się dzieckiem i niepełnosprawnym partnerem. Łazienka jest kompletnie nieprzystosowana do jego potrzeb, a stara kuchnia kaflowa zagraża małej Ani. Na dodatek w domu panuje wilgoć. Poza tym wymiany wymaga dach. Ekipa remontowa będzie miała dużo pracy.
 05/08/2021  00:00-00:30  (30) 
SuperLudzie (31)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Historie ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią żyć pełnią życia, osiągając przy tym niesamowite sukcesy. | ¤ W tym odcinku: Historia Sebastiana Grzywacza, który jest ociemniały, ale radzi sobie lepiej niż niejedna w pełni sprawna osoba. Fascynują go sporty walki - trenuje m.in krav magę i jiu-jitsu. Mężczyzna pracuje w fundacji i prowadzi w szkołach warsztaty dla dzieci - pokazuje im, że niepełnosprawni można żyć normalnie. Uwielbia adrenalinę, a przez życie idzie wraz ze swoim ukochanym synkiem, Frankiem, oraz psem przewodnikiem, Rolkiem. Kolejnym bohaterem programu jest Grzegorz Papis. Wskutek nieszczęśliwego wypadku porusza się on na wózku inwalidzkim. Sport towarzyszy mu od zawsze. Aktualnie skupia się na trenowaniu tenisa stołowego, gra z osobami sprawnymi i niepełnosprawnymi. To człowiek o wielkiej woli walki, który motywuje innych do działania.
 05/08/2021  00:30-01:00  (30) 
SuperLudzie (32)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Historie ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią żyć pełnią życia, osiągając przy tym niesamowite sukcesy. | ¤ W tym odcinku: Tym razem historię swojego życia zaprezentuje Krzysztof Jarzębski, który podróżuje po świecie na rowerze. Odnosił także liczne sukcesy w dziesięcioboju. Jest człowiekiem, który ciągle stara się przezwyciężać własne ograniczenia i nieustannie rzuca sobie nowe wyzwania. Bartosz Bierowiec za sprawą wypraw w towarzystwie ojca od dziecka pasjonuje się żeglarstwem, obecnie jednak trenuje biegi narciarskie. Jest optymistą, który nie wyobraża sobie życia bez sportu.
 05/08/2021  01:00-01:30  (30) 
Ewa gotuje (385)
¤ Magazyn Kulinarny ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 7+ | Ewa Wachowicz prezentuje przepisy zainspirowane kuchnią z różnych zakątków świata, a także odkrywa uroki rodzimych potraw. Smaczne dania, które proponuje, są szybkie i łatwe w przygotowaniu. | W tym odcinku Ewa Wachowicz odwiedza niewielkie bistro w Czernichowie pod Krakowem. Tam porozmawia z bywalcami lokalu o menu i ich kulinarnych upodobaniach. Następnie przygotuje szybkie potrawy. Wśród nich znajdą się wytrawne babeczki z jajkiem i boczkiem oraz sporą porcją zieleniny. Później Ewa przyrządzi pikantne kawałki kurczaka z dodatkiem frytek z marchewki. Na deser zaś będą placuszki bananowe.
 05/08/2021  01:30-02:00  (30) 
Ewa gotuje (386)
¤ Magazyn Kulinarny ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 7+ | Ewa Wachowicz prezentuje przepisy zainspirowane kuchnią z różnych zakątków świata, a także odkrywa uroki rodzimych potraw. Smaczne dania, które proponuje, są szybkie i łatwe w przygotowaniu. | W przeddzień Niedzieli Palmowej Ewa Wachowicz odwiedzi gminę Liszki, gdzie od lat powstają słynne, produkowane według tradycyjnej receptury wędliny. Po powrocie do domu skomponuje menu z myślą o zbliżających się świętach. Ugotuje klarowny żurek na wiejskiej kiełbasie, pokaże też, jak samodzielnie przygotować domową szynkę. Nie zabraknie również słodkości, gdyż prowadząca upiecze babkę z makiem.
 05/08/2021  02:00-02:30  (30) 
Drwale i inne opowieści Bieszczadu (82)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Dalsze kulisy życia bieszczadzkich drwali i ich przyjaciół. To ludzie niepokorni i twardzi, którzy wykonują wyjątkowo niebezpieczny zawód. | ¤ W tym odcinku: Edward jest zadowolony ze swojego spokojnego życia w Bieszczadach. Nie może zrozumieć, czemu niektórzy ludzie wybierają pogoń za karierą. Opowiada, w jaki sposób należy spacerować, by w pełni doceniać uroki gór. Arek kończy projekt artystyczny, upamiętniający dawnych mieszkańców Sanoka. Ryszard odwiedza swój dawny dom i wspomina spędzone w nim dzieciństwo.
 05/08/2021  02:30-03:00  (30) 
Drwale i inne opowieści Bieszczadu (83)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Dalsze kulisy życia bieszczadzkich drwali i ich przyjaciół. To ludzie niepokorni i twardzi, którzy wykonują wyjątkowo niebezpieczny zawód. | ¤ W tym odcinku: Janusz i Magda dzielą się powodami, dla których przeprowadzili się w Bieszczady. Odnaleźli się w dość oryginalnej turystyce. Oferują przejażdżki drezynami po nieużytkowanych liniach kolejowych. Krzysztof jest bardzo przywiązany do swoich zwierząt. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nigdy nie utrzymał bliższej relacji z kobietą.
 05/08/2021  03:00-03:30  (30) 
Kołowrotek (56)
¤ Magazyn Wędkarski ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii, Adam Tański, wyrusza nad malownicze zbiorniki wodne w Polsce w poszukiwaniu najbardziej okazałych ryb. W programie nie zabraknie cennych porad dla pasjonatów wędkowania oraz ciekawostek o wodnych stworzeniach i ich środowisku.
 05/08/2021  03:30-03:30  (0) 
Kołowrotek (57)
¤ Magazyn Wędkarski ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii, Adam Tański, wyrusza nad malownicze zbiorniki wodne w Polsce w poszukiwaniu najbardziej okazałych ryb. W programie nie zabraknie cennych porad dla pasjonatów wędkowania oraz ciekawostek o wodnych stworzeniach i ich środowisku.
 05/08/2021  03:30-04:00  (30) 
Kołowrotek (57)
¤ Magazyn Wędkarski ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii, Adam Tański, wyrusza nad malownicze zbiorniki wodne w Polsce w poszukiwaniu najbardziej okazałych ryb. W programie nie zabraknie cennych porad dla pasjonatów wędkowania oraz ciekawostek o wodnych stworzeniach i ich środowisku.
 05/08/2021  04:00-06:00  (120) 
Mamma mia! (115)
¤ Magazyn Poradnikowy ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Poranny program o charakterze poradnikowym dedykowany wszystkim generacjom: dzieciom, rodzicom i dziadkom. Zawiera on wskazówki dotyczące budowania relacji, zwłaszcza rodzinnych. W programie znajdziemy odpowiedź na pytanie, w jaki sposób porozumiewać się ze sobą mimo przepaści pokoleniowej. Jak wesprzeć najbliższych, zadbać o nich i okazać im troskę, by nie została ona odrzucona. Poza wskazówkami odnoszącymi się do psychologii i zdrowego trybu życia nie zabraknie także porad w zakresie planowania budżetu i różnych prawnych rozwiązań pomagających uporać się z kłopotliwymi sytuacjami. Program będzie nastawiony na interakcję z odbiorcami, poprowadzą go: prezenter Radia Złote Przeboje Kamil Baleja wraz z dziennikarkami Katarzyną Supeł-Zaboklicką i Magdaleną Tacik oraz publicystą Markiem Zającem.
 05/08/2021  06:00-06:30  (30) 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć. The Best of
¤ Program Publicystyczny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Najciekawsze fragmenty interaktywnego programu, w którym para gospodarzy - świecki i duchowny - rozmawia z widzami i internautami na temat spraw i wartości ważnych dla każdego z nas. W studiu podejmowane są takie tematy, jak: kwestia przebaczania czy istnienia miłość bez zazdrości. Widzowie mogą się też np. dowiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o Bogu oraz jak mądrze pomagać potrzebującym.
 05/08/2021  06:30-07:00  (30) 
Byli sobie podróżnicy: Bougainville i Pacyfik (14)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1997 ¤ 7+ | Zaledwie kilka wieków temu Ziemia stanowiła dla swoich mieszkańców nieznaną i pełną tajemnic przestrzeń. Dzięki tej serii bez wychodzenia z domu młodzi widzowie mogą znaleźć się w wielu ciekawych zakątkach globu, przeżyć niesamowite przygody oraz poznać zwyczaje ludzi z różnych epok i kultur. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i podróżnikach, którzy tych odkryć dokonali. Dowiemy się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, poznamy trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili. | ¤ W tym odcinku: W dzisiejszym odcinku zostanie zaprezentowana postać francuskiego żeglarza, Louis Antoine'a de Bougainville'a. W latach 1766-69 kierował pierwszą francuską wyprawą dookoła świata. W 1768 roku odkrył Luizjady. Od jego imienia zostały nazwane - największa z Wysp Salomona, rów oceaniczny oraz zdrewniała roślina bugenwilla.
 05/08/2021  07:00-08:00  (60) 
Nasz nowy dom (92)
¤ Reality Show ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 7+ | Bohaterowie programu często mieszkają w warunkach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Niestety los sprawił, że nie mogą sobie pozwolić na remont bądź przebudowę domu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą architektów i budowlańców spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym. | W położonej na Dolnym Śląsku Jedlinie-Zdroju mieszka pani Marta z dwoma synami. Konrad i Mateusz są niepełnosprawni intelektualnie. Matka całe dnie spędza z dziećmi, a sytuacja materialna rodziny jest bardzo trudna. Ich mieszkanie w starym poniemieckim budynku od lat wymaga remontu. Nie ma w nim prawdziwej kuchni, okna, ze względu na ogromne szpary, pozasłaniane są kołdrami, a ogrzewanie zapewnia niebezpieczna koza stojąca w rogu pokoju.
 05/08/2021  08:00-08:30  (30) 
Niania: Frania na aukcji (67)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Maks organizuje aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc sierotom. Imprezę prowadzi Gabriela Kownacka. Frania również chce ofiarować coś na ten szczytny cel. Postanawia więc wystawić na sprzedaż swoje usługi jako niania. Kupuje ją Ignaś, 6-letni syn bogatego biznesmena Pawła (Przemysław Sadowski). Chłopiec ma duży talent muzyczny i Frania ma dopilnować, by ćwiczył na pianinie. Ignaś ma zagrać na spotkaniu klubu seniora, które zostało zorganizowane specjalnie dla Apolonii w mieszkaniu Teresy. Podczas występu umiera emeryt, pan Stanisław. Dziecko doznaje szoku i twierdzi, że już nigdy więcej nie nie będzie grać. Maks jest wyjątkowo zły na Franię. Sytuację ratuje Zuzia, która swoim kobiecym czarem przekonuje Ignasia, aby jednak wrócił do muzyki. Konrad również ofiarowuje swoje usługi na aukcji. Kupuje go Karolina i wysyła do Teresy, by zrobił jej masaż. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Gabriela Kownacka, Agnieszka Dygant, Przemysław Sadowski, Tomasz Kot
 05/08/2021  08:30-09:00  (30) 
Niania 5: Francuski numer (68)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Adaś ma problemy w szkole z językiem francuskim. Maks postanawia zatrudnić korepetytora. Ostatecznego wyboru kandydata dokonuje Frania. Decyduje się na przystojnego Francuza Philippe'a. Niania zabiega o jego względy. Philippe także zwraca uwagę na nianię. Wkrótce zaczynają się spotykać. Nie podoba się to Maksowi, który jest zazdrosny. Philippe po kilku dniach oświadcza się Frani. Wybranek niani podoba się jej matce. Urzędniczka ze Urzędu Stanu Cywilnego robi wywiad środowiskowy i jest pod wielkim wrażeniem ich miłości. Okazuje się jednak, że Philippe ma jednak jedną wadę - jest wyjątkowo kochliwy. Pod nieobecność Frani całuje się z Karoliną, co zauważa wszędobylski Konrad. Zmusza Karolinę, żeby powiedziała o zajściu Frani jeszcze przed ślubem. Karolina wietrząc w tym szansę na zbliżenie się do Maksa, wyjawia konkurentce prawdę. Philippe nie zaprzecza. Frania wyrzuca go z domu, a Maks zabiera ją na kolację. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Krzysztof Zawadzki, Agnieszka Dygant, Agnieszka Suchora, Tomasz Kot
 05/08/2021  09:00-10:00  (60) 
Łowcy nagród (9)
¤ Teleturniej ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 12+ | W zabawie bierze udział dwuosobowa drużyna. Jeden z graczy odpowiada na pytania. Poprawna odpowiedź powoduje otwarcie ogromnej klatki wypełnionej po brzegi nagrodami. Drugi z graczy ma za zadanie wynieść z niej jak najwięcej przedmiotów. Każda poprawna odpowiedź jego towarzysza powoduje zwiększenie limitu czasu. Po jego upływie lub w przypadku błędnej odpowiedzi drzwi klatki zamykają się i dalsza gra nie jest już możliwa. Każda drużyna mierzy się z 10 pytaniami. W rolach prowadzących występują Krzysztof Ibisz i Wiktoria Gąsiewska.
 05/08/2021  10:00-11:00  (60) 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć: Gdy niszczy mnie śmiertelna choroba... (161)
¤ Program Publicystyczny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Interaktywny i emitowany na żywo program o charakterze publicystycznym. Gospodarzami programu są świecki i duchowny, którzy rozmawiają ze sobą oraz odbiorcami na tematy, które dotyczą właściwie każdego z nas. Poruszą kwestię przebaczenia i umiejętności proszenia o nie. Porozmawiają o miłości i towarzyszących jej emocjach, także tych negatywnych, jak zazdrość. To świetna okazja do porozmawiania o Bogu i o tym, jak traktować zagadnienie wiary w relacji z dzieckiem. Prowadzący pochylą się nad każdym pytaniem zadanym przez widzów i internautów.
 05/08/2021  11:00-12:00  (60) 
Rodzina zastępcza: Żona zastępcza (244)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2006 ¤ 7+ | Perypetie Jacka i Anki oraz ich dużej rodziny. Od kiedy do syna i córki Kwiatkowskich dołączyły adoptowane dzieci w domu wiele się dzieje. | ¤ W tym odcinku: Jędrula zaprasza na kolację do domu bardzo ważną osobę z pewnej stacji telewizyjnej. Jednak Alutka tego właśnie dnia umówiła się ze swoją mamą i nie może wziąć udziału w spotkaniu. Jędrula boi się, że ważny gość odbierze jej nieobecność jako afront. W końcu postanawiają, że rolę żony odegra Jadzia. Alutka poddaje ją szybkiemu szkoleniu. Efekty są jednak fatalne. Policjant tymczasem ma poważny kłopot - nie może sobie przypomnieć, gdzie zgubił ważny dowód rzeczowy. Anka radzi mu, aby spróbował medytacji. Policjant na kilkadziesiąt godzin całkowicie wyłącza się z życia. | ¤ Reżyseria: Wojciech Nowak | ¤ Występują: Gabriela Kownacka, Piotr Fronczewski, Jarosław Boberek, Maryla Rodowicz
 05/08/2021  12:00-13:00  (60) 
Miodowe lata: Podwójne ubezpieczenie (110)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2003 ¤ 7+ | Losy dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających na warszawskiej Woli. Motorniczy tramwaju Karol Krawczyk i pracujący w miejskiej kanalizacji Tadeusz Norek mimo kłopotów ciągle są optymistami. | ¤ W tym odcinku: Karol ma kolejny genialny pomysł na rozkręcenie wielkiego biznesu. Tym razem postanawia zacząć wypychać ptaki. Jak zwykle jednak potrzebuje pieniędzy na inwestycje. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności Alinka wygrała właśnie w zdrapkę "malucha". Karol od razu zaczyna więc kombinować jak spieniężyć wygraną. Z pomocą przychodzi mu przypadkiem kumpel Kurskiego. | ¤ Reżyseria: Maciej Wojtyszko | ¤ Występują: Cezary Żak, Artur Barciś, Dorota Chotecka, Katarzyna Żak
 05/08/2021  13:00-14:15  (75) 
Bałtyk - dzikie morze (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Niemcy ¤ 2018 ¤ 12+ | Bałtyk to najmłodsze morze Oceanu Atlantyckiego, powstałe po ostatniej erze lodowcowej. W jego wodach oraz na piaszczystych plażach żyje wiele cennych gatunków zwierząt, a krajobrazy zachwycają swoim pięknem. Można zobaczyć pływające w nim delfiny, odwiedzić wyspę niedźwiedzi, a część niczym polarnego lodowca sąsiaduje z miniaturową pustynią.
 05/08/2021  14:15-15:30  (75) 
Bałtyk - dzikie morze (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Niemcy ¤ 2018 ¤ 12+ | Bałtyk to najmłodsze morze Oceanu Atlantyckiego, powstałe po ostatniej erze lodowcowej. W jego wodach oraz na piaszczystych plażach żyje wiele cennych gatunków zwierząt, a krajobrazy zachwycają swoim pięknem. Można zobaczyć pływające w nim delfiny, odwiedzić wyspę niedźwiedzi, a część niczym polarnego lodowca sąsiaduje z miniaturową pustynią.
 05/08/2021  15:30-16:00  (30) 
Byli sobie podróżnicy: Cabeza de Vaca - życie wśród Indian (12)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1997 ¤ 7+ | Zaledwie kilka wieków temu Ziemia stanowiła dla swoich mieszkańców nieznaną i pełną tajemnic przestrzeń. Dzięki tej serii bez wychodzenia z domu młodzi widzowie mogą znaleźć się w wielu ciekawych zakątkach globu, przeżyć niesamowite przygody oraz poznać zwyczaje ludzi z różnych epok i kultur. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i podróżnikach, którzy tych odkryć dokonali. Dowiemy się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, poznamy trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili. | ¤ W tym odcinku: W dzisiejszym odcinku mali widzowie poznają postać Alvara Nuneza Cabeza de Vaki. Ten hiszpański konkwistador, choć mniej sławny jak jego rodacy, był równie dzielny. W latach 1528-36 uczestniczył w wyprawie de Narváeza na Florydę i do ujścia Missisipi. Stąd ruszył sam i dotarł do Kalifornii. W 1541 kierował wyprawą, która przemierzyła Brazylię.
 05/08/2021  16:00-16:30  (30) 
Byli sobie podróżnicy: Bruce i źródła Nilu (15)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1997 ¤ 7+ | Zaledwie kilka wieków temu Ziemia stanowiła dla swoich mieszkańców nieznaną i pełną tajemnic przestrzeń. Dzięki tej serii bez wychodzenia z domu młodzi widzowie mogą znaleźć się w wielu ciekawych zakątkach globu, przeżyć niesamowite przygody oraz poznać zwyczaje ludzi z różnych epok i kultur. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i podróżnikach, którzy tych odkryć dokonali. Dowiemy się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, poznamy trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili. | ¤ W tym odcinku: W dzisiejszym odcinku mali widzowie poznają historię wyprawy do źródeł Nilu. Zorganizował ją żyjący w XVIII wieku szkocki arystokrata James Bruce - podróżnik i lekarz, badacz Afryki. W 1769 roku odkrył on jezioro Tana, z którego wypływa Nil Błękitny.
 05/08/2021  16:30-17:00  (30) 
Ciekawski George: Mały inżynier / Polowanie na kaczki (97)
¤ Serial Animowany ¤ USA ¤ 2012 ¤ 7+ | George jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Jego nieustanne poszukiwania i dociekliwa natura często sprowadzają na niego kłopoty. Niesforna małpka co rusz popada w tarapaty, ale jednocześnie wyciąga pouczające wnioski ze swoich przygód i uczy się nowych rzeczy. Codziennie spotyka na swojej drodze interesujące osoby, odwiedza różne miejsca, a także poznaje ciekawe zjawiska. Dzięki podjętym wyzwaniom i przeżytym doświadczeniom George zdobywa nowe umiejętności oraz odkrywa uroki codziennego życia. Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey.
 05/08/2021  17:00-17:30  (30) 
Ciekawski George: Zabawa ludowa / Szkoła klaunów (98)
¤ Serial Animowany ¤ USA ¤ 2012 ¤ 7+ | George jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Jego nieustanne poszukiwania i dociekliwa natura często sprowadzają na niego kłopoty. Niesforna małpka co rusz popada w tarapaty, ale jednocześnie wyciąga pouczające wnioski ze swoich przygód i uczy się nowych rzeczy. Codziennie spotyka na swojej drodze interesujące osoby, odwiedza różne miejsca, a także poznaje ciekawe zjawiska. Dzięki podjętym wyzwaniom i przeżytym doświadczeniom George zdobywa nowe umiejętności oraz odkrywa uroki codziennego życia. Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey.
 05/08/2021  17:30-18:00  (30) 
Niania 5: Ta rzecz (70)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Maks w drodze powrotnej z Paryża wyznał Frani miłość. Gdy jednak emocje opadły, wszystko odwołał. Maj jest zdruzgotana. Dochodzi do wniosku, że Skalski nie traktuje jej poważnie ze względu na wygląd. Frania postanawia więc umówić się z niewidomym Jackiem, by pokazać, że mężczyzna, który nie widzi, może się nią zainteresować. Tymczasem Konrad za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się czym jest "ta rzecz" odwołana przez Maksa. Zuzia przygotowuje do szkoły referat o kobietach robiących karierę i wybiera za przykład Karolinę. Jest to wielki cios dla Frani. W tym czasie Jacek uświadamia niani, że spotyka się z nim tylko po to by odegrać się na Maksie. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Jacek Braciak, Agnieszka Dygant, Waldemar Kotas, Tomasz Kot
 05/08/2021  18:00-18:30  (30) 
Niania: Podwójna randka (71)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Konrad, Frania i Maks jadą razem na piknik. Nagle Skalski zauważa Małgosię całującą się z dużo starszym od niej chłopakiem. Po powrocie do domu robi córce awanturę i zakazuje dalszych randek. Z czasem jednak zmienia zdanie i pozwala Małgosi na kolejne spotkanie pod warunkiem, że pójdzie na nie w towarzystwie Frani. Obie udają się do czytelni. Damian przychodzi na spotkanie z kolegą Krzyśkiem, któremu bardzo podoba się Frania. Wkrótce Małgosia i jej opiekunka wychodzą z chłopakami na kolejną randkę do pubu. Małgosia odczuwa, że z powodu swojego młodego wieku i odmiennych zainteresowań nie pasuje do reszty towarzystwa. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Agnieszka Dygant, Tomasz Kot, Adam Ferency, Tamara Arciuch
 05/08/2021  18:30-19:05  (35) 
Niania: Eksperyment z jajem (72)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Frania kupuje na wyprzedaży wspaniały sweter. Musiała o niego walczyć z pewną nieznajomą, jednak wygrała ten pojedynek. Adaś ma kłopoty w szkole - grozi mu dwója z biologii. Żeby poprawić ocenę, musi napisać ciekawą pracę. Frania wymyśla eksperyment, który mógłby opisać. Trzy ptasie jaja w gnieździe na tarasie zostają podgrzane lampami. Okazuje się jednak, że pod wpływem zbyt wysokiej temperatury ugotowały się na twardo. Frania idzie do szkoły z zamiarem przekupienia nauczycielki. Okazuje się nią nieznajoma od swetra (Beata Kawka). Nauczycielka zgadza się w końcu przełożyć Adasiowi termin oddania pracy. Kolejny eksperyment przeprowadzony zostaje na Teresie. Przez jakiś czas żywi się ona rakami i rybami z Wisły, w konsekwencji dostaje niezwykłej wysypki. Karolina wprowadza się do Maksa. Ona i Konrad zaczynają robić sobie złośliwości. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Beata Kawka, Agnieszka Dygant, Olga Wasilewska, Tomasz Kot
 05/08/2021  19:05-20:00  (55) 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć: Kiedy wiara staje się magią? (153)
¤ Program Publicystyczny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Interaktywny i emitowany na żywo program o charakterze publicystycznym. Gospodarzami programu są świecki i duchowny, którzy rozmawiają ze sobą oraz odbiorcami na tematy, które dotyczą właściwie każdego z nas. Poruszą kwestię przebaczenia i umiejętności proszenia o nie. Porozmawiają o miłości i towarzyszących jej emocjach, także tych negatywnych, jak zazdrość. To świetna okazja do porozmawiania o Bogu i o tym, jak traktować zagadnienie wiary w relacji z dzieckiem. Prowadzący pochylą się nad każdym pytaniem zadanym przez widzów i internautów.
 05/08/2021  20:00-21:00  (60) 
Nasz nowy dom (193)
¤ Reality Show ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 7+ | Bohaterowie programu często mieszkają w warunkach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą architektów i budowlańców spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym. | W Gołkowicach Górnych mieszka pani Maria z córkami, Nikolą i Niną. Starsza z nich, Nikola, choruje na białaczkę. Po długim i wyczerpującym leczeniu dziewczynka potrzebuje dobrych warunków mieszkaniowych. Tymczasem rodzina musi lada dzień opuścić mieszkanie socjalne, w którym do tej pory przebywała. W ich rodzinnym domu nie ma warunków dla chorej dziewczyny - brakuje podłóg i ogrzewania, przecieka dach, nie ma także łazienki. Remontem budynku zajmie się Wiesiek Nowobilski, a jego projekt stworzy Martyna Kupczyk. | ¤ Występują: Wiesław Nowobilski, Martyna Kupczyk
 05/08/2021  21:00-22:00  (60) 
Nasz nowy dom (194)
¤ Reality Show ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 7+ | Bohaterowie programu często mieszkają w warunkach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą architektów i budowlańców spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym. | Kaszubska wieś Połchowo. Mieszka tam pani Halina, jej syn Leszek z żoną Ewą i wnuki - siedmioletnie bliźniaczki Eliza i Amanda oraz dwuletni Kuba. U ojca rodziny niedawno zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Mimo to mężczyzna nie zrezygnował z pracy zarobkowej. Jego dochody nie wystarczą jednak na przeprowadzenie remontu. W budynku właściwie nie ma kuchni, a całość ogrzewają dwa rozpadające się piece. Nowy dom zaprojektuje Maciej Pertkiewicz, a zbuduje ekipa Artura Witkowskiego. | ¤ Występują: Maciej Pertkiewicz, Artur Witkowski
 05/08/2021  22:00-23:00  (60) 
Ostatnie dni nazistów (3)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | Mroczna opowieść o ideologii i historii III Rzeszy, przedstawiona z perspektywy nazistów. W 1945 roku alianci uwięzili i przesłuchiwali tysiące hitlerowców. Ich zeznania stanowią bardzo interesujące, choć zwykle zapomniane i pomijane źródło wiedzy o tamtych czasach. Twórcy serii wykorzystują zapisy tych przesłuchań, aby pokazać umysły i motywacje Niemców, którzy w imię nazizmu akceptowali i popełniali straszliwe zbrodnie. W programie relacje komendantów obozów koncentracyjnych, generałów, ale też lekarzy, architektów i członków Hitlerjugend. | ¤ W tym odcinku: Po wojnie Niemcy są w opłakanym stanie - fizycznym i moralnym. Alianccy śledczy starają się zrozumieć, czym była III Rzesza. Propagandysta, antysemita Julius Streicher próbuje tłumaczyć swoją rolę w ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej. Melita Maschmann i Armin Lehman wspominają noc kryształową. Generał Johannes Blaskowitz, który sprzeciwiał się zbrodniom niemieckim w okupowanej Polsce, płaci najwyższą cenę za odruchy przyzwoitości. Zbrodniarz Franz Stangl twierdzi, że nie mógł przeciwstawić się mordowaniu umysłowo chorych i kalekich Niemców, za co był odpowiedzialny. Feldmarszałek Wilhelm Keitel próbuje przekonywać przesłuchujących go aliantów, że był jedynie żołnierzem. | ¤ Reżyseria: Nicole Rittenmeyer | ¤ Występują: Thomas Butler, Bradford How, Jessica Krueger, Jake Paque
 05/08/2021  23:00-00:00  (60) 
Nasz nowy dom (139)
¤ Reality Show ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 7+ | Bohaterowie programu często mieszkają w warunkach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Niestety los sprawił, że nie mogą sobie pozwolić na remont bądź przebudowę domu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą architektów i budowlańców spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym. | Bożena samotnie wychowuje 19-letniego Bartosza, który jest poważnie upośledzony intelektualnie. Chłopiec ma problemy z mówieniem i komunikacją. Ojciec chłopca porzucił rodzinę. Kilka miesięcy temu, gdy w mieszkaniu nikogo nie było, zapaliła się instalacja elektryczna i wszystko doszczętnie spłonęło. Otrzymany przez rodzinę lokal socjalny składa się z maleńkiego pokoju i łazienki. Bożena nie ma nawet gdzie przechowywać posiłków, a Bartek tęskni za dawnym mieszkaniem i źle znosi zmianę. Ze względu na to, że Bożenę nie stać na remont mieszkania, do akcji wkracza ekipa "Naszego Nowego Domu".
 06/08/2021  00:00-00:30  (30) 
SuperLudzie (32)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Historie ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią żyć pełnią życia, osiągając przy tym niesamowite sukcesy. | ¤ W tym odcinku: Tym razem historię swojego życia zaprezentuje Krzysztof Jarzębski, który podróżuje po świecie na rowerze. Odnosił także liczne sukcesy w dziesięcioboju. Jest człowiekiem, który ciągle stara się przezwyciężać własne ograniczenia i nieustannie rzuca sobie nowe wyzwania. Bartosz Bierowiec za sprawą wypraw w towarzystwie ojca od dziecka pasjonuje się żeglarstwem, obecnie jednak trenuje biegi narciarskie. Jest optymistą, który nie wyobraża sobie życia bez sportu.
 06/08/2021  00:30-01:00  (30) 
SuperLudzie (33)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Historie ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią żyć pełnią życia, osiągając przy tym niesamowite sukcesy. | ¤ W tym odcinku: Wojtek Taraba jest wielkim pasjonatem snowboardu, co jednak doprowadziło do wypadku, który na jakiś czas wykluczył go ze sportu. Wojtek na szczęście postanowił się nie poddawać, a jego determinacja zapewniła mu powrót w wielkim stylu. Maciej Lepiato jest jednym z najbardziej utytułowanych para olimpijczyków w Polsce. W sportach paraolimpijskich osiągnął wszystko, co było możliwe, teraz chciałby zmierzyć się z osobami w pełni sprawnymi podczas igrzysk.
 06/08/2021  01:00-01:30  (30) 
Ewa gotuje (386)
¤ Magazyn Kulinarny ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 7+ | Ewa Wachowicz prezentuje przepisy zainspirowane kuchnią z różnych zakątków świata, a także odkrywa uroki rodzimych potraw. Smaczne dania, które proponuje, są szybkie i łatwe w przygotowaniu. | W przeddzień Niedzieli Palmowej Ewa Wachowicz odwiedzi gminę Liszki, gdzie od lat powstają słynne, produkowane według tradycyjnej receptury wędliny. Po powrocie do domu skomponuje menu z myślą o zbliżających się świętach. Ugotuje klarowny żurek na wiejskiej kiełbasie, pokaże też, jak samodzielnie przygotować domową szynkę. Nie zabraknie również słodkości, gdyż prowadząca upiecze babkę z makiem.
 06/08/2021  01:30-02:00  (30) 
Ewa gotuje (387)
¤ Magazyn Kulinarny ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 7+ | Ewa Wachowicz prezentuje przepisy zainspirowane kuchnią z różnych zakątków świata, a także odkrywa uroki rodzimych potraw. Smaczne dania, które proponuje, są szybkie i łatwe w przygotowaniu. | W Wielką Sobotę Ewa doradzi, co przygotować na świąteczny obiad. Ugotuje rosół wołowy z wątróbką, usmaży też kotlety schabowe. Na deser zaś poda ciasto orzechowe. Zaproszeni goście opowiedzą o tegorocznych trendach ślubnych. Korzystając z ich rad, Ewa przygotowuje gustowny tort dla nowożeńców.
 06/08/2021  02:00-02:30  (30) 
Drwale i inne opowieści Bieszczadu (83)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Dalsze kulisy życia bieszczadzkich drwali i ich przyjaciół. To ludzie niepokorni i twardzi, którzy wykonują wyjątkowo niebezpieczny zawód. | ¤ W tym odcinku: Janusz i Magda dzielą się powodami, dla których przeprowadzili się w Bieszczady. Odnaleźli się w dość oryginalnej turystyce. Oferują przejażdżki drezynami po nieużytkowanych liniach kolejowych. Krzysztof jest bardzo przywiązany do swoich zwierząt. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nigdy nie utrzymał bliższej relacji z kobietą.
 06/08/2021  02:30-03:00  (30) 
Drwale i inne opowieści Bieszczadu (84)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Dalsze kulisy życia bieszczadzkich drwali i ich przyjaciół. To ludzie niepokorni i twardzi, którzy wykonują wyjątkowo niebezpieczny zawód.
 06/08/2021  03:00-03:30  (30) 
Kołowrotek (58)
¤ Magazyn Wędkarski ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii, Adam Tański, wyrusza nad malownicze zbiorniki wodne w Polsce w poszukiwaniu najbardziej okazałych ryb. W programie nie zabraknie cennych porad dla pasjonatów wędkowania oraz ciekawostek o wodnych stworzeniach i ich środowisku.
 06/08/2021  03:30-04:00  (30) 
Kołowrotek (59)
¤ Magazyn Wędkarski ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii, Adam Tański, wyrusza nad malownicze zbiorniki wodne w Polsce w poszukiwaniu najbardziej okazałych ryb. W programie nie zabraknie cennych porad dla pasjonatów wędkowania oraz ciekawostek o wodnych stworzeniach i ich środowisku.
 06/08/2021  04:00-06:00  (120) 
Mamma mia! (117)
¤ Magazyn Poradnikowy ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Poranny program o charakterze poradnikowym dedykowany wszystkim generacjom: dzieciom, rodzicom i dziadkom. Zawiera on wskazówki dotyczące budowania relacji, zwłaszcza rodzinnych. W programie znajdziemy odpowiedź na pytanie, w jaki sposób porozumiewać się ze sobą mimo przepaści pokoleniowej. Jak wesprzeć najbliższych, zadbać o nich i okazać im troskę, by nie została ona odrzucona. Poza wskazówkami odnoszącymi się do psychologii i zdrowego trybu życia nie zabraknie także porad w zakresie planowania budżetu i różnych prawnych rozwiązań pomagających uporać się z kłopotliwymi sytuacjami. Program będzie nastawiony na interakcję z odbiorcami, poprowadzą go: prezenter Radia Złote Przeboje Kamil Baleja wraz z dziennikarkami Katarzyną Supeł-Zaboklicką i Magdaleną Tacik oraz publicystą Markiem Zającem.
 06/08/2021  06:00-06:30  (30) 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć. The Best of
¤ Program Publicystyczny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Najciekawsze fragmenty interaktywnego programu, w którym para gospodarzy - świecki i duchowny - rozmawia z widzami i internautami na temat spraw i wartości ważnych dla każdego z nas. W studiu podejmowane są takie tematy, jak: kwestia przebaczania czy istnienia miłość bez zazdrości. Widzowie mogą się też np. dowiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o Bogu oraz jak mądrze pomagać potrzebującym.
 06/08/2021  06:30-07:00  (30) 
Byli sobie podróżnicy: La Condamine (16)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1997 ¤ 7+ | Zaledwie kilka wieków temu Ziemia stanowiła dla swoich mieszkańców nieznaną i pełną tajemnic przestrzeń. Dzięki tej serii bez wychodzenia z domu młodzi widzowie mogą znaleźć się w wielu ciekawych zakątkach globu, przeżyć niesamowite przygody oraz poznać zwyczaje ludzi z różnych epok i kultur. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i podróżnikach, którzy tych odkryć dokonali. Dowiemy się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, poznamy trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili. | ¤ W tym odcinku: Dzisiejszy odcinek poświęcony jest francuskiemu podróżnikowi, przyrodnikowi, matematykowi i geodecie. Charles Marie de la Condamine w latach 1735-44 uczestniczył w ekspedycji do Peru. Podczas wyprawy dokonano pomiaru łuku południka. Zbadał bieg Amazonki i opracował pierwszą mapę jej dorzecza.
 06/08/2021  07:00-08:00  (60) 
Nasz nowy dom (93)
¤ Reality Show ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 7+ | Bohaterowie programu często mieszkają w warunkach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Niestety los sprawił, że nie mogą sobie pozwolić na remont bądź przebudowę domu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą architektów i budowlańców spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym. | Dominik ma trzynaście lat i choruje na autyzm. Pozostaje pod opieką taty, Piotra, który jest po trzech zawałach, ma chorobę zakrzepową i tak naprawdę sam wymaga opieki, oraz dorosłego już brata, Kamila. W ich męskim domu brakuje miejsca do nauki dla Dominika, wszyscy panowie śpią w jednym pokoju, na potrójnym piętrowym łóżku. Łazienka jest w fatalnym stanie, wszędzie widać wilgoć i pleśń.
 06/08/2021  08:00-08:30  (30) 
Niania 5: Ta rzecz (70)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Maks w drodze powrotnej z Paryża wyznał Frani miłość. Gdy jednak emocje opadły, wszystko odwołał. Maj jest zdruzgotana. Dochodzi do wniosku, że Skalski nie traktuje jej poważnie ze względu na wygląd. Frania postanawia więc umówić się z niewidomym Jackiem, by pokazać, że mężczyzna, który nie widzi, może się nią zainteresować. Tymczasem Konrad za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się czym jest "ta rzecz" odwołana przez Maksa. Zuzia przygotowuje do szkoły referat o kobietach robiących karierę i wybiera za przykład Karolinę. Jest to wielki cios dla Frani. W tym czasie Jacek uświadamia niani, że spotyka się z nim tylko po to by odegrać się na Maksie. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Jacek Braciak, Agnieszka Dygant, Waldemar Kotas, Tomasz Kot
 06/08/2021  08:30-09:00  (30) 
Niania: Podwójna randka (71)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Konrad, Frania i Maks jadą razem na piknik. Nagle Skalski zauważa Małgosię całującą się z dużo starszym od niej chłopakiem. Po powrocie do domu robi córce awanturę i zakazuje dalszych randek. Z czasem jednak zmienia zdanie i pozwala Małgosi na kolejne spotkanie pod warunkiem, że pójdzie na nie w towarzystwie Frani. Obie udają się do czytelni. Damian przychodzi na spotkanie z kolegą Krzyśkiem, któremu bardzo podoba się Frania. Wkrótce Małgosia i jej opiekunka wychodzą z chłopakami na kolejną randkę do pubu. Małgosia odczuwa, że z powodu swojego młodego wieku i odmiennych zainteresowań nie pasuje do reszty towarzystwa. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Agnieszka Dygant, Tomasz Kot, Adam Ferency, Tamara Arciuch
 06/08/2021  09:00-10:00  (60) 
Kopernik była kobietą: Roboty (24)
¤ Program Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 12+ | Zrealizowany przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego cykl, którego celem jest popularyzacja zagadnień dotyczących medycyny, nowych technologii czy ekologii. Gospodynie programu, Aleksandra Kot i Milena Harzyńska, będą rozmawiać z ekspertami oraz zaprezentują ciekawe eksperymenty i doświadczenia związane z danym tematem. | Twórcy programu zastanawiają się, czy roboty mogą kiedyś zastąpić ludzi. Sztuczna inteligencja jest teraz wszechobecna. Elektronika pomaga dzieciom odrabiać lekcje, rodzicom gotować, a chorym przypomina o lekach. Prowadzące pytają, czy robotyzacja stanowi zagrożenie.
 06/08/2021  10:00-11:00  (60) 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć: Kiedy wiara staje się magią? (153)
¤ Program Publicystyczny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Interaktywny i emitowany na żywo program o charakterze publicystycznym. Gospodarzami programu są świecki i duchowny, którzy rozmawiają ze sobą oraz odbiorcami na tematy, które dotyczą właściwie każdego z nas. Poruszą kwestię przebaczenia i umiejętności proszenia o nie. Porozmawiają o miłości i towarzyszących jej emocjach, także tych negatywnych, jak zazdrość. To świetna okazja do porozmawiania o Bogu i o tym, jak traktować zagadnienie wiary w relacji z dzieckiem. Prowadzący pochylą się nad każdym pytaniem zadanym przez widzów i internautów.
 06/08/2021  11:00-12:00  (60) 
Rodzina zastępcza: Podrzutek (245)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2006 ¤ 7+ | Perypetie Jacka i Anki oraz ich dużej rodziny. Od kiedy do syna i córki Kwiatkowskich dołączyły adoptowane dzieci w domu wiele się dzieje. | ¤ W tym odcinku: Kuzynka Alutki prosi Jędrulów o zajęcie się przez kilka godzin jej 8-letnią córką Alinką. Zapomina jednak dziecko odebrać, co dla Alutki jest prawdziwym dramatem. Na dodatek okazuje się, że dziecko jest dziwne, a nawet, nieoczekiwanie - groźne. Alutka stwierdza, że nie czuje się już bezpiecznie we własnym domu. Tymczasem Kwiatkowscy borykają się z nagłą przemianą światopoglądową Filipa. Chłopak odmawia uczęszczania na lekcje religii. Jego rodzice, jako katolicy, chcieliby, żeby Filip na religię wrócił, jednak zgodnie ze swoim charakterem nie chcą mu niczego narzucać. Muszą znaleźć sposób, by przekonać do tego zbuntowanego szesnastolatka. | ¤ Reżyseria: Wojciech Nowak | ¤ Występują: Gabriela Kownacka, Piotr Fronczewski, Jarosław Boberek, Maryla Rodowicz
 06/08/2021  12:00-13:00  (60) 
Miodowe lata: Wywiadówka (111)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2003 ¤ 7+ | Losy dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających na warszawskiej Woli. Motorniczy tramwaju Karol Krawczyk i pracujący w miejskiej kanalizacji Tadeusz Norek mimo kłopotów ciągle są optymistami. | ¤ W tym odcinku: Do mieszkania Krawczyków przychodzi córka nowej sąsiadki, Sabrinka. Dziewczyna chce pożyczyć wałek do ciasta. Przy okazji zwierza się Karolowi i Tadziowi ze swoich problemów. Przyjaciele dowiadują się więc, że Sabrinka ma kłopoty w szkole i wychowawczyni wezwała jej ojca na rozmowę. Tymczasem dziewczyna nie ma ojca, matki natomiast nie chce martwić. Karol postanawia pomóc Sabrince i decyduje, że odegra rolę jej ojca. W szkole okazuje się, że wychowawczynią dziewczyny jest pani Kuczek, dawna wychowawczyni Krawczyka i Norka. | ¤ Reżyseria: Maciej Wojtyszko | ¤ Występują: Cezary Żak, Artur Barciś, Dorota Chotecka, Katarzyna Żak
 06/08/2021  13:00-14:15  (75) 
Bałtyk - dzikie morze (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Niemcy ¤ 2018 ¤ 12+ | Bałtyk to najmłodsze morze Oceanu Atlantyckiego, powstałe po ostatniej erze lodowcowej. W jego wodach oraz na piaszczystych plażach żyje wiele cennych gatunków zwierząt, a krajobrazy zachwycają swoim pięknem. Można zobaczyć pływające w nim delfiny, odwiedzić wyspę niedźwiedzi, a część niczym polarnego lodowca sąsiaduje z miniaturową pustynią.
 06/08/2021  14:15-15:30  (75) 
Bałtyk - dzikie morze (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Niemcy ¤ 2018 ¤ 12+ | Bałtyk to najmłodsze morze Oceanu Atlantyckiego, powstałe po ostatniej erze lodowcowej. W jego wodach oraz na piaszczystych plażach żyje wiele cennych gatunków zwierząt, a krajobrazy zachwycają swoim pięknem. Można zobaczyć pływające w nim delfiny, odwiedzić wyspę niedźwiedzi, a część niczym polarnego lodowca sąsiaduje z miniaturową pustynią.
 06/08/2021  15:30-16:00  (30) 
Byli sobie podróżnicy: Bougainville i Pacyfik (14)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1997 ¤ 7+ | Zaledwie kilka wieków temu Ziemia stanowiła dla swoich mieszkańców nieznaną i pełną tajemnic przestrzeń. Dzięki tej serii bez wychodzenia z domu młodzi widzowie mogą znaleźć się w wielu ciekawych zakątkach globu, przeżyć niesamowite przygody oraz poznać zwyczaje ludzi z różnych epok i kultur. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i podróżnikach, którzy tych odkryć dokonali. Dowiemy się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, poznamy trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili. | ¤ W tym odcinku: W dzisiejszym odcinku zostanie zaprezentowana postać francuskiego żeglarza, Louis Antoine'a de Bougainville'a. W latach 1766-69 kierował pierwszą francuską wyprawą dookoła świata. W 1768 roku odkrył Luizjady. Od jego imienia zostały nazwane - największa z Wysp Salomona, rów oceaniczny oraz zdrewniała roślina bugenwilla.
 06/08/2021  16:00-16:30  (30) 
Byli sobie podróżnicy: James Cook (17)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1997 ¤ 7+ | Zaledwie kilka wieków temu Ziemia stanowiła dla swoich mieszkańców nieznaną i pełną tajemnic przestrzeń. Dzięki tej serii bez wychodzenia z domu młodzi widzowie mogą znaleźć się w wielu ciekawych zakątkach globu, przeżyć niesamowite przygody oraz poznać zwyczaje ludzi z różnych epok i kultur. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i podróżnikach, którzy tych odkryć dokonali. Dowiemy się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, poznamy trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili. | ¤ W tym odcinku: Dziś poznamy jedną z najwybitniejszych postaci w historii żeglugi i odkryć geograficznych - Anglika Jamesa Cooka. Kierował trzema wyprawami dookoła świata. Wykonane przez Cooka mapy oraz sprawozdania uczestników jego wypraw zmieniły wyobrażenia współczesnych o zarysach lądów i mórz. Ogromne znaczenie miało otwarcie możliwości kolonizacji Australii.
 06/08/2021  16:30-17:00  (30) 
Ciekawski George: George pilotuje samolot / Treser świnek (99)
¤ Serial Animowany ¤ USA ¤ 2012 ¤ 7+ | George jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Jego nieustanne poszukiwania i dociekliwa natura często sprowadzają na niego kłopoty. Niesforna małpka co rusz popada w tarapaty, ale jednocześnie wyciąga pouczające wnioski ze swoich przygód i uczy się nowych rzeczy. Codziennie spotyka na swojej drodze interesujące osoby, odwiedza różne miejsca, a także poznaje ciekawe zjawiska. Dzięki podjętym wyzwaniom i przeżytym doświadczeniom George zdobywa nowe umiejętności oraz odkrywa uroki codziennego życia. Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey.
 06/08/2021  17:00-17:30  (30) 
Ciekawski George: Ciekawski George szuka stu / Odważny George (100)
¤ Serial Animowany ¤ USA ¤ 2012 ¤ 7+ | George jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Jego nieustanne poszukiwania i dociekliwa natura często sprowadzają na niego kłopoty. Niesforna małpka co rusz popada w tarapaty, ale jednocześnie wyciąga pouczające wnioski ze swoich przygód i uczy się nowych rzeczy. Codziennie spotyka na swojej drodze interesujące osoby, odwiedza różne miejsca, a także poznaje ciekawe zjawiska. Dzięki podjętym wyzwaniom i przeżytym doświadczeniom George zdobywa nowe umiejętności oraz odkrywa uroki codziennego życia. Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey.
 06/08/2021  17:30-18:00  (30) 
Niania: Piąty mąż Janiny (73)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Ciotka Frani Janina (Iwona Bielska) bankrutuje i wprowadza się do domu Skalskich. Frania próbuje namówić jej bogatego partnera Bodzia (Krzysztof Tyniec) do oświadczyn. Okazuje się wówczas, że mężczyzna uważa siebie za nudziarza. Maj próbuje nauczyć go tańczyć. W czasie lekcji Bodzio dostaje zawału i przewraca się na Franię. W tym momencie do pokoju wchodzi Janina. Niefortunny tancerz szybko wraca do zdrowia, dwuznaczna sytuacja zostaje wyjaśniona i załagodzona. Ostatecznie Bodzio składa oświadczyny. Przed samym jednak ślubem wyznaje miłość Frani. Ta jest o krok od przerwania ceremonii. Towarzyskiemu skandalowi zapobiega Maks. Janina wychodzi więc za mąż za Bodzia, który znów dostaje zawału. Wszystko jednak dobrze się kończy. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Iwona Bielska, Agnieszka Dygant, Krzysztof Tyniec, Tomasz Kot
 06/08/2021  18:00-18:30  (30) 
Niania: Jaki ojciec, taki syn (74)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Podczas wizyty w galerii Frania i Maks spotykają ojca Skalskiego, Janusza (Krzysztof Kowalewski). Widać, że syn wciąż żywi do ojca urazę, za to, że zostawił matkę dla swojej sekretarki. Tymczasem Frania bez uzgodnienia z Maksem zaprasza mężczyznę na obiad. Pracodawca Maj jest wściekły i grozi, że będzie musiała poszukać sobie nowej posady. Janusz odwiedza syna ze swoją narzeczoną, Joanną (Maria Pakulnis). Okazuje się, że kobieta ma wiele wspólnego z Franią - podobnie się ubierają i mają takie same przemyślenia. Na obiad Frania zaprasza również swoją matkę i babcię. Przy stole Joanna zdradza intymne sekrety z życia jej i narzeczonego. Maks jest wyraźnie niezadowolony. W końcu robi ojcu awanturę. Następnego dnia Franię odwiedza sama Joanna, która zdradza jej szczegóły oświadczyn ojca. Niania próbuje wykorzystać te same sztuczki wobec Maksa. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Dygant, Maria Pakulnis, Tomasz Kot
 06/08/2021  18:30-19:05  (35) 
Niania: Cyrk podatkowy (75)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2007 ¤ 12+ | Dziewczyna z warszawskiej Pragi, Frania Maj, po utracie pracy i rozstaniu z narzeczonym, przypadkiem obejmuje posadę niani w domu majętnego producenta telewizyjnego. Radosna i pełna energii Frania zaprowadza nowe porządki w nieco przesadnie uporządkowanym domu i życiu Skalskiego. | ¤ W tym odcinku: Maks ubolewa nad tym, że nastoletni syn nie potrzebuje jego towarzystwa i spędza z nim coraz mniej czasu. Frania tłumaczy Skalskiemu, że Adaś jest w trudnym wieku, a czas jego młodzieńczego buntu wkrótce minie. Tymczasem niania sama ma kłopot. Otrzymuje zawiadomienie o wizycie pracownika urzędu skarbowego. Ubiera się więc seksownie i przygotowuje kolację dla dwojga. Mimo to urzędnik nie daje się uwieść, a jego wątpliwości dotyczące finansów Maj nie zostają rozwiane. Wkrótce Frania otrzymuje wezwanie do zapłaty podatku. Maks towarzyszy jej w drodze do urzędu. Na miejscu Skalski spotyka swojego przyjaciela, Szymona Majewskiego. Urzędnik chce się przypodobać znanemu satyrykowi i umarza podatek. Świadkiem zajścia jest Adaś, który widząc ojca w tak skutecznej akcji, zaczyna go podziwiać. Stosunki ojca z synem ulegają poprawie. | ¤ Reżyseria: Jurek Bogajewicz | ¤ Występują: Paweł Okraska, Agnieszka Dygant, Michał Zieliński, Tomasz Kot
 06/08/2021  19:05-20:00  (55) 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć: Dziewice, święte i... - rola kobiety w Kościele (78)
¤ Program Publicystyczny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Interaktywny i emitowany na żywo program o charakterze publicystycznym. Gospodarzami programu są świecki i duchowny, którzy rozmawiają ze sobą oraz odbiorcami na tematy, które dotyczą właściwie każdego z nas. Poruszą kwestię przebaczenia i umiejętności proszenia o nie. Porozmawiają o miłości i towarzyszących jej emocjach, także tych negatywnych, jak zazdrość. To świetna okazja do porozmawiania o Bogu i o tym, jak traktować zagadnienie wiary w relacji z dzieckiem. Prowadzący pochylą się nad każdym pytaniem zadanym przez widzów i internautów.
 06/08/2021  20:00-22:00  (120) 
O psie, który wrócił do domu
¤ Film Familijny ¤ Chiny/USA ¤ 2019 ¤ 7+ ¤ 6.8/10 | Szczeniak Bella zostaje przygarnięty przez studenta medycyny, Lucasa (Jonah Hauer-King). Zawiłości formalne sprawiają, że psiak zostaje rozdzielony ze swoim ukochanym właścicielem. Postanawia jednak o własnych siłach pokonać aż 400 mil i wrócić do domu. W trakcie swojej wędrówki pozna mnóstwo ciekawych osób i przeżyje wiele przygód. Film powstał na podstawie książki W. Bruce'a Camerona o tym samym tytule. | ¤ Reżyseria: Charles Martin Smith | ¤ Występują: Jonah Hauer-King, Ashley Judd, Edward James Olmos, Alexandra Shipp
 06/08/2021  22:00-23:00  (60) 
Ostatnie dni nazistów (4)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | Mroczna opowieść o ideologii i historii III Rzeszy, przedstawiona z perspektywy nazistów. W 1945 roku alianci uwięzili i przesłuchiwali tysiące hitlerowców. Ich zeznania stanowią bardzo interesujące, choć zwykle zapomniane i pomijane źródło wiedzy o tamtych czasach. Twórcy serii wykorzystują zapisy tych przesłuchań, aby pokazać umysły i motywacje Niemców, którzy w imię nazizmu akceptowali i popełniali straszliwe zbrodnie. W programie relacje komendantów obozów koncentracyjnych, generałów, ale też lekarzy, architektów i członków Hitlerjugend. | ¤ W tym odcinku: Alianci muszą określić, kto z przesłuchiwanych stara się zafałszować prawdę o zbrodniach III Rzeszy. Feldmarszałek Wilhelm Keitel twierdzi, że Niemcy na froncie wschodnim walczyli honorowo. Oficer Philipp von Boeselager wspomina zaciętość żądnych zemsty żołnierzy Armii Czerwonej. Paul Blobel, oficer SS, był wśród organizatorów ludobójstw dokonywanych przez Niemców. SS-Obersturmführer August Häfner mówi, iż przeżywał męczarnię, przeprowadzając scenariusz masowych zbrodni. SS-Obersturmführer August Becker, opowiada, jak on radził sobie ze stresem i wyrzutami sumienia. Swoją wersję zdarzeń przedstawiają też Rudolf Höss, komendant Auschwitz, i Franz Stangl, komendant obozów Treblinka i Sobibor. | ¤ Reżyseria: Nicole Rittenmeyer | ¤ Występują: Thomas Butler, Bradford How, Jessica Krueger, Jake Paque
 06/08/2021  23:00-00:00  (60) 
Nasz nowy dom (140)
¤ Reality Show ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 7+ | Bohaterowie programu często mieszkają w warunkach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Niestety los sprawił, że nie mogą sobie pozwolić na remont bądź przebudowę domu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą architektów i budowlańców spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym.
 07/08/2021  00:00-00:30  (30) 
SuperLudzie (33)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Historie ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią żyć pełnią życia, osiągając przy tym niesamowite sukcesy. | ¤ W tym odcinku: Wojtek Taraba jest wielkim pasjonatem snowboardu, co jednak doprowadziło do wypadku, który na jakiś czas wykluczył go ze sportu. Wojtek na szczęście postanowił się nie poddawać, a jego determinacja zapewniła mu powrót w wielkim stylu. Maciej Lepiato jest jednym z najbardziej utytułowanych para olimpijczyków w Polsce. W sportach paraolimpijskich osiągnął wszystko, co było możliwe, teraz chciałby zmierzyć się z osobami w pełni sprawnymi podczas igrzysk.
 07/08/2021  00:30-01:00  (30) 
SuperLudzie (34)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Historie ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią żyć pełnią życia, osiągając przy tym niesamowite sukcesy. | ¤ W tym odcinku: Jako nastolatek Przemek Wieczorek stał się ofiarą wypadku, w którego wyniku stracił obie ręce. Obecnie jest mężczyzną o wielu zainteresowaniach. Twierdzi, że to nieszczęśliwe zdarzenie sprawiło, że stał się wartościowszym człowiekiem. Lena Głuch jest młodą, tryskającą optymizmem kobietą, która pasjonuje się łucznictwem. Miłość do tego sportu zaszczepili w niej rodzice. Mimo wrodzonej niepełnosprawności dziewczyna próbuje udowodnić, że jeśli czegoś się naprawdę pragnie, to można to osiągnąć.
 07/08/2021  01:00-01:30  (30) 
Ewa gotuje (387)
¤ Magazyn Kulinarny ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 7+ | Ewa Wachowicz prezentuje przepisy zainspirowane kuchnią z różnych zakątków świata, a także odkrywa uroki rodzimych potraw. Smaczne dania, które proponuje, są szybkie i łatwe w przygotowaniu. | W Wielką Sobotę Ewa doradzi, co przygotować na świąteczny obiad. Ugotuje rosół wołowy z wątróbką, usmaży też kotlety schabowe. Na deser zaś poda ciasto orzechowe. Zaproszeni goście opowiedzą o tegorocznych trendach ślubnych. Korzystając z ich rad, Ewa przygotowuje gustowny tort dla nowożeńców.
 07/08/2021  01:30-02:00  (30) 
Ewa gotuje (388)
¤ Magazyn Kulinarny ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 7+ | Ewa Wachowicz prezentuje przepisy zainspirowane kuchnią z różnych zakątków świata, a także odkrywa uroki rodzimych potraw. Smaczne dania, które proponuje, są szybkie i łatwe w przygotowaniu. | W tym odcinku Ewa Wachowicz przygotuje dania smaczne, ale przed wszystkim zdrowe. Najpierw porozmawia z dietetyczną, a następnie, kierując się jej wskazówkami, przyrządzi śniadanie, obiad i deser. Będą to: kasza z jarmużem, orzechami, serem kozim i śliwkami, filet z indyka zapiekany z warzywami oraz delikatny pudding ryżowy.
 07/08/2021  02:00-02:30  (30) 
Drwale i inne opowieści Bieszczadu (84)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Dalsze kulisy życia bieszczadzkich drwali i ich przyjaciół. To ludzie niepokorni i twardzi, którzy wykonują wyjątkowo niebezpieczny zawód.
 07/08/2021  02:30-03:00  (30) 
Drwale i inne opowieści Bieszczadu (85)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Dalsze kulisy życia bieszczadzkich drwali i ich przyjaciół. To ludzie niepokorni i twardzi, którzy wykonują wyjątkowo niebezpieczny zawód. | ¤ W tym odcinku: Rafał prezentuje swoją kolekcję 22 samochodów z demobilu, które w latach 50-tych pracowały w bieszczadzkich lasach. Janek wspomina dawne czasy i brata, który zmarł z powodu alkoholizmu.
 07/08/2021  03:00-03:30  (30) 
Kołowrotek (60)
¤ Magazyn Wędkarski ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii, Adam Tański, wyrusza nad malownicze zbiorniki wodne w Polsce w poszukiwaniu najbardziej okazałych ryb. W programie nie zabraknie cennych porad dla pasjonatów wędkowania oraz ciekawostek o wodnych stworzeniach i ich środowisku.
 07/08/2021  03:30-04:00  (30) 
Kołowrotek (61)
¤ Magazyn Wędkarski ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii, Adam Tański, wyrusza nad malownicze zbiorniki wodne w Polsce w poszukiwaniu najbardziej okazałych ryb. W programie nie zabraknie cennych porad dla pasjonatów wędkowania oraz ciekawostek o wodnych stworzeniach i ich środowisku.
 07/08/2021  04:00-05:30  (90) 
Mamma mia! The Best of
¤ Magazyn Poradnikowy ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Najlepsze fragmenty z magazynu "Mamma mia!", których prowadzący zajmują się poradnictwem w zakresie spraw domowych i relacji rodzinnych.
 07/08/2021  05:30-06:00  (30) 
#Jesteśmy dla dzieci
¤ Magazyn ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 0+ | Bohaterami programu są dzieci zmagające się z różnymi schorzeniami, a także ich rodzice i opiekunowie. Codzienność to różne wyzwania, ciężka rehabilitacja i efekty, na które często trzeba długo czekać. W prezentowanych reportażach widzowie poznają ich wzruszające historie i walkę o lepsze życie, te "małe-wielkie" zwycięstwa. Program prowadzi Bartosz Kwiatek, dziennikarz Polsat News. | ¤ Reżyseria: Grzegorz Siedlecki
 07/08/2021  06:00-06:30  (30) 
Byli sobie wynalazcy: Jutro zaczyna się dziś (26)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1994 ¤ 7+ | Serial przedstawia historię wielkich odkryć i odkrywców, postaci i wynalazki, które zmieniły świat. Zaczyna od wielkich Greków: Arystotelesa, Archimedesa oraz starożytnych Chińczyków, prekursorów postępu. Seria zrealizowana jest niezwykle przystępnie, podaje mnóstwo wiadomości, wyjaśnia problemy. Przeznaczona jest dla dzieci w każdym wieku, ale zainteresuje również dorosłych. Przewodnikiem po prezentowanych zagadnieniach jest wszechwiedzący Mistrz. Za każdym razem wciela się on w inne postaci: Leonarda da Vinci, Gutenberga, Galileusza, Newtona, Pasteura, Edisona czy Einsteina. Objaśnia zasady działania telegrafu, opowiada o teorii ewolucji, a także o tym, jak działa gilotyna, telewizja i mikroprocesor. W serialu występuje też Peter, Pierrette, Jumbo i dwa czarne charaktery. | ¤ W tym odcinku: W tym odcinku zobaczymy, jak może wyglądała Ziemia w przyszłości. Maestro przedstawia wizję świata skomputeryzowanego, w którym technologia osiągnęła szczyt możliwości, a roboty zastępują człowieka. Być może ludzie będą żyli również poza Ziemią. | ¤ Reżyseria: Albert Barillé
 07/08/2021  06:30-07:00  (30) 
Był sobie człowiek: Była sobie Ziemia (1)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1979 ¤ 7+ | Animowana historia świata i człowieka. W każdym z prezentowanych okresów pojawia się grupa tych samych postaci, której przewodzi charyzmatyczny brodaty Mistrz. Ich życie zaprezentowane jest na tle najważniejszych wydarzeń z dziejów cywilizacji od prehistorii aż do czasów współczesnych. | ¤ W tym odcinku: Opowieść o tym, w jaki sposób na Ziemi pojawiło się życie: od pierwszej komórki, poprzez dinozaury, do przodków człowieka.
 07/08/2021  07:00-08:00  (60) 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć. The Best of
¤ Program Publicystyczny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Najciekawsze fragmenty interaktywnego programu, w którym para gospodarzy - świecki i duchowny - rozmawia z widzami i internautami na temat spraw i wartości ważnych dla każdego z nas. W studiu podejmowane są takie tematy, jak: kwestia przebaczania czy istnienia miłość bez zazdrości. Widzowie mogą się też np. dowiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o Bogu oraz jak mądrze pomagać potrzebującym.
 07/08/2021  08:00-09:50  (110) 
Na fali
¤ Film Animowany ¤ USA ¤ 2007 ¤ 7+ ¤ 6.7/10 | Antarktyda. Pingwin Cody Ma-verick w swojej społeczności jest uważany za dziwaka. Pasjonuje się surfingiem i marzy o tym, by osiągnąć w tej dyscyplinie takie sukcesy jak jego największy idol - legendarny Big Z. Chce również wziąć udział w odbywającym się każdego roku Wielkim Memoriale Biga Z, będącym najbardziej prestiżową tego typu imprezą na świecie. Ma nadzieję, że zwycięży w turnieju, a triumf przyniesie mu podziw i szacunek innych pingwinów. Cody opuszcza więc swój rodzinny dom w Shiverpoolu na Antarktyce i wyrusza na wyspę Pen Gu, aby wziąć udział w zawodach. Towarzyszy mu ekipa filmowa, która chce udokumentować doświadczenia młodego sportowca. Jednym z jego głównych konkurentów jest Tank Evans, który nie zamierza oddać młokosowi pierwszego miejsca bez walki. Wkrótce Cody poznaje Geeka, weterana surfingu, który uświadamia mu pewną bardzo ważną prawdę... Kolejna animacja, która jest atrakcyjna także dla dorosłych widzów. Wartka akcja, dobry humor i świetna realizacja zaowocowały nominacją do Oscara. | ¤ Reżyseria: Ash Brannon, Chris Buck
 07/08/2021  09:50-11:30  (100) 
Ania z Zielonego Wzgórza - nowy początek (2-ost.)
¤ Film Obyczajowy ¤ Kanada ¤ 2008 ¤ 0+ | Rok 1945. Ania Shirley (Barbara Hershey), odnosząca sukcesy pisarka w średnim wieku, wybiera się na Wyspę Księcia Edwarda z dłuższą wizytą. Pod wpływem impulsu postanawia napisać sztukę dla producenta teatralnego. Ma jej to pomóc w ucieczce przed zamartwianiem się o swojego jedynego syna, który nie wrócił z wojny. Pracując nad sztuką, Ania na nowo budzi wspomnienia ze swojego życia. Powraca myślami do czasów sprzed przybycia na farmę na Zielonym Wzgórzu. Wtedy to młoda Ania (Hannah Endicott-Douglas) trafiła pod opiekę zamożnej starszej kobiety Amelii Thomas (Shirley MacLaine) i jej synowej Louisy (Rachel Blanchard), co zmieniło jej życie na zawsze... | ¤ Reżyseria: Kevin Sullivan | ¤ Występują: Barbara Hershey, Rachel Blanchard, Shirley MacLaine, Ron Lea
 07/08/2021  11:30-12:00  (30) 
Ewa gotuje (335)
¤ Magazyn Kulinarny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 7+ | Ewa Wachowicz prezentuje przepisy zainspirowane kuchnią z różnych zakątków świata, a także odkrywa uroki rodzimych potraw. Smaczne, elegancko podane dania, które proponuje, są szybkie w przygotowaniu i skomponowane z powszechnie dostępnych składników. Prowadząca podpowie również, jak pięknie nakryć stół. Jej kuchnię odwiedzą goście specjalni - autorzy ciekawych przepisów i laureaci konkursu na najlepszą recepturę. | Prowadząca organizuje grilla. Na ruszcie upiecze steki z wołowego antrykotu, które poda z salsą pomidorową. Czekając, aż żar osiągnie odpowiednią temperaturę, Ewa Wachowicz przyrządzi zupę krem z jarzyn i kukurydzy. Na koniec zrobi zielone muffiny z dodatkiem jarmużu. Do ich dekoracji użyje barwionego kurkumą lukru.
 07/08/2021  12:00-13:00  (60) 
Miodowe lata: Wspólny wróg (112)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2003 ¤ 7+ | Losy dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających na warszawskiej Woli. Motorniczy tramwaju Karol Krawczyk i pracujący w miejskiej kanalizacji Tadeusz Norek mimo kłopotów ciągle są optymistami. | ¤ W tym odcinku: Karol z Tadziem znów strasznie się pokłócili. Przyzwyczajone do ich starć Alina i Danka oceniają tę kłótnię na jakieś pięć, sześć "cichych dni". Tym razem jednak sytuacja jest tak napięta, że nie mogą tego wytrzymać. Dochodzą do wniosku, że trzeba ich jakoś pogodzić. Postanawiają znaleźć wroga, który zjednoczy Karola i Tadzia - zamierzają znaleźć mężczyznę, który będzie je adorował. | ¤ Reżyseria: Maciej Wojtyszko | ¤ Występują: Cezary Żak, Artur Barciś, Dorota Chotecka, Katarzyna Żak
 07/08/2021  13:00-14:00  (60) 
Bałtyk - dzikie morze (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Niemcy ¤ 2018 ¤ 12+ | Bałtyk to najmłodsze morze Oceanu Atlantyckiego, powstałe po ostatniej erze lodowcowej. W jego wodach oraz na piaszczystych plażach żyje wiele cennych gatunków zwierząt, a krajobrazy zachwycają swoim pięknem. Można zobaczyć pływające w nim delfiny, odwiedzić wyspę niedźwiedzi, a część niczym polarnego lodowca sąsiaduje z miniaturową pustynią.
 07/08/2021  14:00-15:00  (60) 
Poza kontrolą: Katastrofa mostu w Genui
¤ Film Dokumentalny ¤ Francja ¤ 2019 ¤ 12+ | Twórcy dokumentu próbują przeanalizować, dlaczego w 2018 roku doszło do katastrofy mostu w Genui. Zastanawiają się, co do niej doprowadziło i czy dało się jej uniknąć. Program obfituje w archiwalne nagrania oraz prezentacje 3D. Nie zabraknie też rozmów ze świadkami zdarzenia, którym udało się uniknąć udziału w tragedii.
 07/08/2021  15:00-15:30  (30) 
Była sobie Ziemia: Klimat - początki (14)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 2008 ¤ 7+ | Kolejna odsłona animacji edukacyjnych wymyślonych i zrealizowanych przez Alberta Brille. Zapoczątkowana w 1978 roku seria prezentuje ciekawe problemy w sposób przystępny dla młodych widzów. Tematem "Była sobie Ziemia" jest Błękitna Planeta, jej różnorodność, cechy charakterystyczne i czyhające na nią zagrożenia. | ¤ W tym odcinku: Klimat na Ziemi zmieniał się wielokrotnie. Gdy nie istnieli jeszcze ludzie dochodziło do zlodowaceń. Duże znaczenie dla globu ma nawet różnica dwóch czy trzech stopni w ciągu stu lat. Mistrz opowiada Strażnikom Ziemi, jak kształtował się klimat naszej planety.
 07/08/2021  15:30-16:00  (30) 
Była sobie Ziemia: Rolnictwo (15)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 2008 ¤ 7+ | Kolejna odsłona animacji edukacyjnych wymyślonych i zrealizowanych przez Alberta Brille. Zapoczątkowana w 1978 roku seria prezentuje ciekawe problemy w sposób przystępny dla młodych widzów. Tematem "Była sobie Ziemia" jest Błękitna Planeta, jej różnorodność, cechy charakterystyczne i czyhające na nią zagrożenia. | ¤ W tym odcinku: Strażnicy Planety poznają podstawy funkcjonowania wielkich przedsiębiorstw rolnych. Dowiadują się jak wygląda planowanie produkcji, nawożenie i opieka nad trzodą chlewną. Mistrz opowiada też o nowoczesnych metodach uprawy roślin i ich wpływie na środowisko naturalne.
 07/08/2021  16:00-16:30  (30) 
Ciekawski George: Wielki Prezes / Opróżnianie basenu (101)
¤ Serial Animowany ¤ USA ¤ 2013 | George jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Jego nieustanne poszukiwania i dociekliwa natura często sprowadzają na niego kłopoty. Niesforna małpka co rusz popada w tarapaty, ale jednocześnie wyciąga pouczające wnioski ze swoich przygód i uczy się nowych rzeczy. Codziennie spotyka na swojej drodze interesujące osoby, odwiedza różne miejsca, a także poznaje ciekawe zjawiska. Dzięki podjętym wyzwaniom i przeżytym doświadczeniom George zdobywa nowe umiejętności oraz odkrywa uroki codziennego życia. Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey.
 07/08/2021  16:30-17:00  (30) 
Ciekawski George: Małpka na Marsie / Tortilla ekspres (102)
¤ Serial Animowany ¤ USA ¤ 2013 ¤ 7+ | George jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Jego nieustanne poszukiwania i dociekliwa natura często sprowadzają na niego kłopoty. Niesforna małpka co rusz popada w tarapaty, ale jednocześnie wyciąga pouczające wnioski ze swoich przygód i uczy się nowych rzeczy. Codziennie spotyka na swojej drodze interesujące osoby, odwiedza różne miejsca, a także poznaje ciekawe zjawiska. Dzięki podjętym wyzwaniom i przeżytym doświadczeniom George zdobywa nowe umiejętności oraz odkrywa uroki codziennego życia. Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey.
 07/08/2021  17:00-18:00  (60) 
Łowcy nagród (10)
¤ Teleturniej ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 12+ | W zabawie bierze udział dwuosobowa drużyna. Jeden z graczy odpowiada na pytania. Poprawna odpowiedź powoduje otwarcie ogromnej klatki wypełnionej po brzegi nagrodami. Drugi z graczy ma za zadanie wynieść z niej jak najwięcej przedmiotów. Każda poprawna odpowiedź jego towarzysza powoduje zwiększenie limitu czasu. Po jego upływie lub w przypadku błędnej odpowiedzi drzwi klatki zamykają się i dalsza gra nie jest już możliwa. Każda drużyna mierzy się z 10 pytaniami. W rolach prowadzących występują Krzysztof Ibisz i Wiktoria Gąsiewska.
 07/08/2021  18:00-19:00  (60) 
Łowcy nagród (11)
¤ Teleturniej ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 12+ | W zabawie bierze udział dwuosobowa drużyna. Jeden z graczy odpowiada na pytania. Poprawna odpowiedź powoduje otwarcie ogromnej klatki wypełnionej po brzegi nagrodami. Drugi z graczy ma za zadanie wynieść z niej jak najwięcej przedmiotów. Każda poprawna odpowiedź jego towarzysza powoduje zwiększenie limitu czasu. Po jego upływie lub w przypadku błędnej odpowiedzi drzwi klatki zamykają się i dalsza gra nie jest już możliwa. Każda drużyna mierzy się z 10 pytaniami. W rolach prowadzących występują Krzysztof Ibisz i Wiktoria Gąsiewska.
 07/08/2021  19:00-20:00  (60) 
Miodowe lata: Lepsze życie.pl (126)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2003 ¤ 7+ | Losy dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających na warszawskiej Woli. Motorniczy tramwaju Karol Krawczyk i pracujący w miejskiej kanalizacji Tadeusz Norek mimo kłopotów ciągle są optymistami. | ¤ W tym odcinku: Tadzio postanawia zostać wynalazcą. Nie zważając na protesty Danki, zakłada stronę internetową lepszeżycie.pl, na której zamieszcza opisy dotychczasowych wynalazków swoich i Karola. Krawczyk, początkowo sceptycznie nastawiony do pomysłu przyjaciela, w końcu postanawia się do niego przyłączyć. Zamierza prowadzić na założonym przez Norka portalu kącik porad życiowych. Odtąd lepszeżycie.pl cieszy się ogromnym powodzeniem. Publiczne dyskusje między Karolem a innymi internautami przyciągają uwagę tysięcy osób. | ¤ Reżyseria: Maciej Wojtyszko | ¤ Występują: Cezary Żak, Artur Barciś, Dorota Chotecka, Katarzyna Żak
 07/08/2021  20:00-22:00  (120) 
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 9 (81)
¤ Program Rozrywkowy ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Dziewiąta edycja show, w którym osoby z pierwszych stron gazet przeistaczają się w największe ikony polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Uczestnicy nie tylko muszą perfekcyjnie zaśpiewać piosenkę, lecz także możliwie jak najbardziej upodobnić się do artysty wykonującego oryginał. O Złotą Twarz i 100 tysięcy złotych na dowolny cel charytatywny walczy ośmiu uczestników: Izabella Miko, Anna Guzik, Andrzej Młynarczyk, Krzysztof Szczepaniak, Ruda z Red Lips, Filip Lato oraz Natalia Krakowiak i Jan Traczyk. W jury zasiadają: Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski, Małgorzata Walewska oraz zwycięzca poprzedniej serii Kacper Kuszewski. Program prowadzą Piotr Gąsowski oraz Maciej Dowbor.