Nat Geo Wild HD parced: 02/08/2021 04:18:07
program count: 73
datetimenamedescr
 01/08/2021  22:00-23:00  (60) 
Niuchacze: Leśna zguba (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | W każdym odcinku widzowie poznają kulisy trzech dramatycznych akcji ratunkowych, prowadzonych przez specjalistów od poszukiwania zaginionych zwierząt domowych. | ¤ W tym odcinku: Właściciele zaginionej papugi zwracają się do ekipy niuchaczy o pomoc w znalezieniu ich ukochanego pupila. Mają nadzieję, że misja zakończy się sukcesem i ich skrzydlaty przyjaciel wróci do domu.
 01/08/2021  23:00-00:00  (60) 
Niuchacze: Kto szuka, ten znajduje (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | W każdym odcinku widzowie poznają kulisy trzech dramatycznych akcji ratunkowych, prowadzonych przez specjalistów od poszukiwania zaginionych zwierząt domowych. | ¤ W tym odcinku: Lato w Marylandzie w pełni. Jednak dla niuchaczy to nie pora błogiego lenistwa. To czas poszukiwań zaginionych psów i kotów.
 02/08/2021  00:00-01:00  (60) 
Dzika Rosja: Ukryte królestwo (4)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Holandia ¤ 2018 ¤ 12+ | Rosyjska przyroda jest niezwykle różnorodna - od pustyni, przez półsuchy step, gęste lasy, po arktyczną tundrę. | ¤ W tym odcinku: Na północnym wschodzie Rosji znajdują się góry porośnięte tajgą. W tej niezwykłej krainie można spotkać zwierzęta, które doskonale przystosowały się do surowych warunków życia zarówno zimą, jak i latem. Dalej na południe ciągną się setki kilometrów kwadratowych wilgotnych lasów strefy umiarkowanej. Rejon ten uważany jest za jedną z ostatnich tak rozległych enklaw dzikiej przyrody.
 02/08/2021  01:00-02:00  (60) 
Dzikie miejsca Europy: Powrót padlinożerców (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Holandia ¤ 2019 ¤ 12+ | Sześcioodcinkowa seria, której twórcy przedstawiają historię odradzającej się przyrody. Widzowie zobaczą, jak zagrożone dotychczas gatunki wracają do życia. Od koła podbiegunowego po mokradła, od dzikich lasów po urwiste szczyty gór, dzika przyroda rozwija się w najbardziej niespodziewanych miejscach. | ¤ W tym odcinku: W bułgarskich Rodopach następuje powrót natury do życia. Rosną populacje drapieżników i ich ofiar. Najważniejszym gatunkiem dla ekosystemu okazuje się sęp.
 02/08/2021  02:00-03:00  (60) 
Dzikie miejsca Europy: W krainie reniferów (6)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Holandia ¤ 2019 ¤ 12+ | Sześcioodcinkowa seria, której twórcy przedstawiają historię odradzającej się przyrody. Widzowie zobaczą, jak zagrożone dotychczas gatunki wracają do życia. Od koła podbiegunowego po mokradła, od dzikich lasów po urwiste szczyty gór, dzika przyroda rozwija się w najbardziej niespodziewanych miejscach. | ¤ W tym odcinku: Lapońscy hodowcy reniferów i specjaliści od ochrony środowiska próbują wspólnie ocalić jeden z dzikich ekosystemów Europy.
 02/08/2021  03:00-03:00  (0) 
Ratownicy dzikich zwierząt: Chyży skunks (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | Profesjonalni rehabilitanci zwierząt z Kentucky robią wszystko, co w ich mocy, by pomóc rannym i osieroconym stworzeniom. | ¤ W tym odcinku: Allenowie przygarniają młodego świstaka. Kristin sprawdza jego stan zdrowia i wyrusza w teren. Zostaje wezwana do gęsi, która wpadła w sieć rybacką. Okazuje się, że ptak ma chorą nogę. Brigette Williams obcina pazurki swojemu szopowi praczowi, Blackjackowi. Ratowniczka zajmuje się także osieroconym skunksem, który potrzebuje rodziny zastępczej. Jeśli ma wrócić na wolność, musi przebywać wśród zwierząt. Brigette musi działać szybko, inaczej skunks się do niej przyzwyczai. Tymczasem Nancy Reynolds oddaje dwa króliczki zastępczej mamie. Pomaga tez pisklęciu sępa, którego gniazdo znajduje się w zniszczonym silosie.
 02/08/2021  03:00-04:00  (60) 
Olśniewająca Ameryka: Tajemnicza Kaskadia: Sekrety sekwoi (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Znajdujące się w Stanach Zjednoczonych Góry Kaskadowe należą do najbardziej niebezpiecznych regionów w Ameryce Północnej. Wśród ich szczytów znaleźć można aż 13 wulkanów, z których 7 wybuchło w ciągu ostatnich 300 lat. Analiza miejscowej fauny i flory daje możliwość zobaczenia, w jaki sposób odradza się przyroda przyzwyczajona do cyklicznych katastrof naturalnych. | ¤ W tym odcinku: Kamera wkracza do świata olbrzymów. Na wybrzeżu Kalifornii rosną najwyższe drzewa świata, czyli majestatyczne sekwoje.
 02/08/2021  04:00-05:00  (60) 
Polowanie na wodne potwory: Ryby wampiry (1)
¤ Serial Przyrodniczy ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | Zeb Hogan, biolog i współpracownik National Geographic, wraz z doświadczoną ekipą przemierza odległe zakątki świata w poszukiwaniu największych ryb słodkowodnych. W szóstej serii zobaczymy między innymi, jak podróżuje do wodospadów w dżungli w Gujanie, aby znaleźć stworzenie przypominające potwora z horroru. Wybiera się też na Florydę, aby nurkować z prawdziwym podwodnym gigantem. Dzięki nowoczesnej technologii seria prezentuje wspaniałe zdjęcia niezwykłych ryb, dostarczając widzom emocji tropienia rzadkich zwierząt i satysfakcji odkrywania prawdy kryjącej się za opowieściami o wodnych bestiach. | ¤ W tym odcinku: Tym razem Zeb Hogan wybiera się na poszukiwanie jednej z najbardziej dziwacznych ryb słodkowodnych na świecie. Chce odnaleźć przedstawiciela gatunku Hydrolycus scomberoides, zwanego rybą wampirem. Stworzenia te osiągają wagę do 18 kilogramów, polują jak żarłacze białe i poruszają się jak tarpony. Najbardziej przerażające są jednak ich 15-centymetrowe kły. Aby spotkać się oko w oko z rybą wampirem, Zeb przeszukuje rzeki w Gujanie w Ameryce Południowej.
 02/08/2021  05:00-06:00  (60) 
Atak rekina: Najgroźniejsza plaża świata (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Gorący piasek, turkusowa woda, znakomita pogoda czy doskonałe warunki surfingowe - chyba nie można wyobrazić sobie lepszego miejsca na urlop. Okazuje się jednak, że w wodach otaczających popularne wakacyjne kurorty czai się niebezpieczeństwo. Twórcy dokumentu przedstawiają dramatyczne historie ataków rekinów. Wydarzenia te wywołały powszechną panikę wśród mieszkańców nadmorskich miejscowości oraz odwiedzających je turystów. Widzowie odbędą przerażającą podróż po Ameryce, Afryce i Australii. | ¤ W tym odcinku: W wodach otaczających RPA pływa prawie sto gatunków rekinów. Afryka Południowa od lat jest najczęściej wybieranym przez surferów i nurków miejscem. Miłośnicy wodnych sportów rzadko padali ofiarami ataków drapieżników. Do czasu, aż w okolicach nadmorskiego miasteczka Port St. Johns doszło do serii przerażających wydarzeń, których sprawcami były rekiny. Widzowie zobaczą, czy uda się poznać przyczyny tych wypadków, by uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.
 02/08/2021  06:00-07:00  (60) 
Atak rekina: Plaża śmierci (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Rekiny to budzące postrach wodne drapieżniki. Od gęsto zamieszkiwanych wybrzeży Stanów Zjednoczonych po egzotyczne plaże całego świata ich niespodziewane ataki zmieniają wymarzone wakacje w koszmar. Do napaści na ludzi dochodzi nagle, i to w miejscach, gdzie najmniej można by się ich spodziewać. Żadnej z ofiar nie przeszło przez myśl, że w turkusowej wodzie może czaić się najbardziej zabójcza ryba świata. Najczęściej popłoch wzbudza gwałtowna inwazja całej grupy tych drapieżników, a nie samotny atak pojedynczego osobnika. Tajemnicze przypadki wstrząsają lokalnymi społecznościami i dziwią naukowców. Twórcy serii "Atak rekina" dowodzą, że w niektórych zbiornikach wodnych nigdy nie można poczuć się zbyt pewnie. Postanawiają zbadać te zaskakujące i tragiczne wydarzenia, aby dociec, co kieruje tymi siejącymi postrach zwierzętami. | ¤ W tym odcinku: Pewien zakątek Florydy zyskał niechlubne miano "światowego epicentrum ataków rekinów". Specjaliści sprawdzają, jakie są przyczyny tej sytuacji.
 02/08/2021  07:00-08:00  (60) 
Tajemnice dzikiej Azji: Opowieści o wodzie (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2020 ¤ 2020 ¤ 12+ | Wspaniałe krajobrazy Azji ciągnące się od szczytów Himalajów po lasy deszczowe mogą wzbudzać zachwyt. Twórcy serii pokazują, jak zwierzęta mieszkające na tym kontynencie przystosowały się do trudnych warunków życia, jakie na nim panują. Widzowie odkryją, jak woda, góry i wyspy kształtują życie wielu dzikich stworzeń. Wśród nich znajdują się m.in. tygrysy, pantery śnieżne, makaki oraz waran z Komodo. Zostaną więc pokazane losy stworzeń ikonicznych oraz tych nieznanych. | ¤ W tym odcinku: Tygrysom woda służy do ochłody. Zwierzęta te walczą też o nią i czekają przy niej na swoje ofiary. Słonie, nosorożce i bawoły są w stanie pokonać wiele kilometrów, by ją odnaleźć. Gdyby nie ona, nie istniałyby lasy, w których żyją dzioborożce wielkie i makaki lwie. Każde azjatyckie zwierzę ma swoją własną opowieść o wodzie bez względu na to, skąd ona pochodzi. Jej źródłem może być m.in. stopniały śnieg, przyjście wraz z monsunami lub spływ z Himalajów.
 02/08/2021  08:00-09:00  (60) 
Najwięksi myśliwi Afryki: Niepewna przyszłość (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Wielka Brytania ¤ 2018 ¤ 12+ | Dolina Luangwy położona jest w Zambii i stanowi doskonały teren łowiecki dla stad lwów, likaonów, klanów hien czy samotniczych lampartów, które rywalizują o przewagę w terenie. Trzeci sezon programu opowiada kolejne historie tych dzikich afrykańskich drapieżników. | ¤ W tym odcinku: Na zachodnim brzegu rzeki Luangwy rządzi stado lwów Mwamba. Kiedy Kimba przejmuje obowiązki swojego ojca, przyszłość stada stoi pod znakiem zapytania.
 02/08/2021  09:00-10:00  (60) 
Olśniewająca Ameryka: Tajemnicza Kaskadia: Sekrety sekwoi (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Znajdujące się w Stanach Zjednoczonych Góry Kaskadowe należą do najbardziej niebezpiecznych regionów w Ameryce Północnej. Wśród ich szczytów znaleźć można aż 13 wulkanów, z których 7 wybuchło w ciągu ostatnich 300 lat. Analiza miejscowej fauny i flory daje możliwość zobaczenia, w jaki sposób odradza się przyroda przyzwyczajona do cyklicznych katastrof naturalnych. | ¤ W tym odcinku: Kamera wkracza do świata olbrzymów. Na wybrzeżu Kalifornii rosną najwyższe drzewa świata, czyli majestatyczne sekwoje.
 02/08/2021  10:00-11:00  (60) 
Projekt Photo Ark (2)
¤ Film Dokumentalny ¤ USA ¤ 2016 ¤ 12+ | Podróż śladem Joela Sartore'a. Amerykanin jeździ w różne zakątki świata, by fotografować rzadko spotykane zwierzęta, którym przez działalność człowieka czy zmiany w środowisku naturalnym zagraża wyginięcie. Udało się mu stworzyć piękne, przykuwające uwagę portrety studyjne ponad 6 tysięcy osobników. Realizację imponującego projektu Photo Ark rozpoczął ponad 10 lat temu w swoim rodzinnym mieście Lincoln w stanie Nebraska. Do tej pory odwiedził już z aparatem czterdzieści krajów. Zamierza docelowo zrobić 12 tys. zdjęć różnym ssakom, gadom, płazom, ptakom, rybom i bezkręgowcom. Celem imponującego i niezwykle ważnego przedsięwzięcia jest nie tylko uwiecznienie na fotografiach ginących gatunków zanim na zawsze znikną z powierzchni Ziemi, ale i uświadomienie ludziom, że wciąż istnieje szansa na ich ocalenie. W ramach Photo Ark powstał też rozbudowany program ochrony, realizowany z pomocą wielu osób i organizacji. | Joel Sartore przebywa w Hiszpanii, gdzie ma nadzieję sfotografować urzekająco pięknego rysia iberyjskiego, który należy do kotów najbardziej zagrożonych wyginięciem. Drapieżnik ten prowadzi samotniczy, nocny tryb życia. W południowych Chinach z kolei fotografuje żółwiaki szanghajskie. Na zwierzęta te polowano z uwagi na smaczne mięsa, a ich kości i pancerze wykorzystywano w medycynie ludowej.
 02/08/2021  11:00-12:00  (60) 
Wrogi świat: Pustynie (4)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Wielka Brytania ¤ 2019 ¤ 12+ | Istnieją miejsca, gdzie panują ekstremalnie trudne warunki. Życie tam wymaga nieustannej walki o przetrwanie, przystosowania się do siarczystych mrozów, upałów, nawałnic, śnieżyc czy ulewnych opadów. Często już sam dostęp w te rejony jest utrudniony. Sytuację pogarszają zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe, które wywarły wpływ na wiele gatunków. Niezwykłe zdjęcia autorstwa nagrodzonego Oscarem za "Labirynt Fauna" Guillermo Navarro pozwolą lepiej ukazać ten intrygujący świat, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. | ¤ W tym odcinku: Niektóre zwierzęta wypracowały mechanizmy przetrwania w najbardziej suchych i gorących miejscach. Hieny, surykatki czy pająki świetnie sobie radzą na pustyni. Kamery programu towarzyszą im od świtu do zmierzchu, aby zarejestrować codzienne zmagania z palącymi promieniami słońca.
 02/08/2021  12:00-13:00  (60) 
Zwierzaki w amoku: Szybcy i wściekli (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | W programie prezentowane będą najbardziej niezwykłe momenty z życia zwierząt. Widzowie ujrzą zarówno pełne napięcia, jak i szokujące materiały; zwierzaki, które robią okropny hałas, oraz te, które potrafią przechytrzyć śmierć, przecząc prawom natury. Bohaterowie kolejnych odcinków będą wszczynać nieprawdopodobne awantury, tworzyć dziwne związki miłosne, przeprowadzać zmasowane ataki oraz poddawać się swojemu dzikiemu instynktowi. | ¤ W tym odcinku: Gdy cielę bawoła atakuje lwa, reszta stada rusza na ratunek. Zaopatrzony w kamerę GoPro mężczyzna natyka się na gniazdo grzechotników.
 02/08/2021  13:00-14:00  (60) 
Weterynarz z Hawajów: Rentgen prawdę ci powie (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2017 ¤ 12+ | Doktor Buckeye Bottoms jest fanem surfingu, kocha swojego psa Kevina, ale przede wszystkim jest weterynarzem. Posiada mobilną lecznicę, która mieści się we wnętrzu jego ciężarówki. Codziennie przemierza nią setki kilometrów bocznych dróg Hawajów, by nieść pomoc chorym zwierzętom. Jego praca jest trudna, ale, jak twierdzi, nie zamienił by jej na żadną inną. | ¤ W tym odcinku: Buckeye odwiedza przyjaciela, którego pies jest dziwnie się zachowuje. Kastruje też kota i przeprowadza zabieg dentystyczny u małego czworonoga.
 02/08/2021  14:00-15:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Wielkie obżarstwo (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Dr Pol zajmuje się leczeniem zwierząt od wielu lat. Ma na koncie ponad 19 000 pacjentów, którym pomógł. Teraz postanawia wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do pomocy właścicielom zwierząt z regionu Michigan. W tym trudnym zadaniu pomagają mu przeszkoleni współpracownicy. | ¤ W tym odcinku: W klinice doktora Pola na pomoc czekają: nadmiernie pobudzona świnka morska, prosiaczki, których mama nie chce karmić, oraz nowo narodzone cielątko z wykręconym stawem biodrowym. Do lekarza zgłasza się Natalie Wernette, właścicielka targu rolnego Hearty Harvest, która w tym roku po raz pierwszy organizuje konkurs gotowania chili. Namawia ona doktora, by został w nim sędzią. Pol się zgadza, ale zanim będzie mógł uczestniczyć w zjadaniu smakołyków, będzie musiał pomóc kolejnym pacjentom: jeżowi i staremu ogierowi.
 02/08/2021  15:00-16:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Niesamowita doktor Brenda (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Dr Pol zajmuje się leczeniem zwierząt od wielu lat. Ma na koncie ponad 19 000 pacjentów, którym pomógł. Teraz postanawia wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do pomocy właścicielom zwierząt z regionu Michigan. W tym trudnym zadaniu pomagają mu przeszkoleni współpracownicy. | ¤ W tym odcinku: Od dwudziestu jeden lat jednym z najważniejszych pracowników kliniki doktora Pola jest doktor Brenda. Współpracownicy, a nawet niektórzy stali klienci z sympatią opowiadają o wspólnych przejściach. Tymczasem pani doktor ma pełne ręce roboty.
 02/08/2021  16:00-17:00  (60) 
Cuda Afryki: Rwanda (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Holandia ¤ 2020 ¤ 12+ | Afryka to kontynent skrajności. Znajdują się na nim nie tylko gorące pustynie i aktywne wulkany, ale także ogromne jeziora i rzeki. Widzowie przekonają się, w jaki sposób tutejsze zwierzęta walczą o przetrwanie i próbują dostosować się do warunków, w jakich przyszło im żyć. | ¤ W tym odcinku: Rwanda znajduje się w środkowowschodniej Afryce w strefie Wielkiego Rowu Zachodniego. Na jej wyżynnych terenach poprzecinanych przez wiele rzek mieszkają takie gatunki zwierząt, jak małpy, krokodyle, hipopotamy, lwy i nosorożce. Krajobraz tego kraju należy do najbardziej zachwycających na kontynencie.
 02/08/2021  17:00-18:00  (60) 
Cesar Millan na ratunek 2: Gunny gotowy do ataku (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Cesar Milan pomaga kolejnym właścicielom agresywnych, nieposłusznych czworonogów. Behawiorysta doskonale wie, że źle ułożone psy utrudniają życie nie tylko bliskim, lecz także sąsiadom. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom Cesar potrafi zmienić zachowania zwierząt. | ¤ W tym odcinku: Jim i Joy McKendrickowie są na krawędzi rozwodu. Przyczyną kryzysu jest bulgod Gunny. Gdy go wzięli do siebie, miał 8 tygodni i był słodkim szczeniakiem. Teraz jest postrachem okolicy, atakuje wszystko i wszystkich. Gunny rzucił się też na syna McKendricków, w wyniku czego chłopiec trafił do szpitala. Zaniepokojony Jim chce oddać psa albo go uśpić. Nie zgadza się na to Joy. Grozi mężowi, że jeśli on pozbędzie się buldoga, to ona od niego odejdzie.
 02/08/2021  18:00-19:00  (60) 
Niezwykli przyjaciele ze świata zwierząt: To niemożliwe! (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2012 ¤ 12+ | W świecie natury zdarzają się przypadki, gdy przedstawiciele dwóch odmiennych, często wrogich gatunków, zaprzyjaźniają się. Autorzy programu prezentują takie niesamowite przypadki, udowadniając, że dla przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych i jest ona w stanie pokonać wszelkie przeciwności, m.in. zabójcze instynkty. Historie zaprezentowane w serii poruszą serca i wzruszą wszystkich wielbicieli zwierząt. Widzowie zobaczą m.in. psa, który spędza czas na pływaniu ze swoim przyjacielem delfinem, człowieka zaprzyjaźnionego z gęsią, dzięki czemu przestał spożywać mięso, domowego kota idącego na randkę z sową płomykówką czy pawiana, który opiekuje się galago. Uchwycone okiem kamery związki z pewnością rozgrzeją serce i sprawią, że na twarzy widzów pojawi się uśmiech. | ¤ W tym odcinku: Autorzy programu przypominają najmocniej chwytające za serce lub najzabawniejsze przypadki przyjaźni w świecie natury. Bohaterami odcinka są m.in. labrador, który uwielbia spędzać czas z delfinem oraz żółw, którzy koleguje się z osieroconym hipopotamem.
 02/08/2021  19:00-20:00  (60) 
Ekstremalne zwierzaki: Zawodowi przestępcy (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2021 ¤ 12+ | Spojrzenie na osobowości i zachowania zwierząt z całego świata. Twórcy dokumentu poszukają również najbardziej niezwykłych osobników w każdej kategorii. Spróbują ponadto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektórzy przedstawiciele fauny zachowują się w określony sposób. | ¤ W tym odcinku: Niektóre zwierzaki zrobią wszystko, aby przetrwać w dziczy. W rankingu zaprezentowanym w tym odcinku pojawią się sprawcy całej gamy ciężkich przestępstw.
 02/08/2021  20:00-21:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Miauczące święta (9)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Doktor Pol i jego zespół pomagają zwierzętom w potrzebie. Załoga kliniki weterynaryjnej w nowej serii stanie przed nie lada wyzwaniami, takimi jak stworzenie protezy kopyta, czy pomoc zestresowanym krowom. Przez cały sezon ekipa doktora Pola będzie miała ręce pełne roboty. | ¤ W tym odcinku: Powoli zbliża się Boże Narodzenie. Doktor Pol ma w swojej klinice wielu pacjentów, m.in. chore szczeniaki i ptaki z połamanymi skrzydłami.
 02/08/2021  21:00-22:00  (60) 
Reguły przetrwania: Walka o terytorium (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2021 ¤ 12+ | Każde mieszkające w dziczy zwierzę ma plan, który zapewnia mu przetrwanie. Jeśli chcą przeżyć, potrzebują strategii. Poszczególne stworzenia posiadają własne sprawdzone sposoby, do których należą: atakowanie przeciwnika, obrona przed nim, poszukiwanie partnera, by działaniem w grupie zwiększyć szanse na przeżycie, urządzanie polowań, a wreszcie - ochrona raz zajętego terytorium. Twórcy programu opowiadają o regułach przetrwania, wykorzystując materiały filmowe pochodzące z archiwów i wzbogacone o komputerowe grafiki. W ten sposób zamierzają pokazać najróżniejsze metody czy fortele, właściwe konkretnym gatunkom zwierząt, które te stosują, chcąc przetrwać jak najdłużej na dzikich terenach. | ¤ W tym odcinku: Życiowym celem wielu gatunków zwierząt jest zdobycie własnego terytorium. Następnie gatunki terytorialne zajmują się sprawowaniem władzy w swoich małych królestwach, broniąc ich za wszelką cenę.
 02/08/2021  22:00-23:00  (60) 
Olśniewająca Ameryka: Południowy Zachód: Dolina Śmierci (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Między kalifornijską Doliną Śmierci, gdzie panują jedne z najwyższych, sięgające nawet 56 stopni Celsjusza temperatury, a Mount Whitney, najwyższym szczytem w Kalifornii, rozciąga się 146-kilometrowy obszar. Autorzy programu przemierzają z kamerą spalone słońcem pustynie, niedostępne góry oraz mokradła i pokazują, kto zamieszkuje te niegościnne z pozoru tereny. | ¤ W tym odcinku: Ekstremalna wyprawa od największej depresji w Stanach Zjednoczonych po najwyższy szczyt kontynentalnej części kraju. Pomiędzy tymi skrajnie różnymi światami rozciąga się kraina, w której przetrwać mogą tylko najsilniejsi i najlepiej przystosowani.
 02/08/2021  23:00-00:00  (60) 
Zwierzaki w amoku: Olbrzymy w napadzie złości (7)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | W programie prezentowane będą najbardziej niezwykłe momenty z życia zwierząt. Widzowie ujrzą zarówno pełne napięcia, jak i szokujące materiały; zwierzaki, które robią okropny hałas, oraz te, które potrafią przechytrzyć śmierć, przecząc prawom natury. Bohaterowie kolejnych odcinków będą wszczynać nieprawdopodobne awantury, tworzyć dziwne związki miłosne, przeprowadzać zmasowane ataki oraz poddawać się swojemu dzikiemu instynktowi. | ¤ W tym odcinku: Trzy czarne niedźwiedzie uciekają przed buldogiem francuskim. Kotek, który utknął pośrodku ruchliwej ulicy, cudem uchodzi z życiem.
 03/08/2021  00:00-01:00  (60) 
Atak rekina: Plaża śmierci (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Rekiny to budzące postrach wodne drapieżniki. Od gęsto zamieszkiwanych wybrzeży Stanów Zjednoczonych po egzotyczne plaże całego świata ich niespodziewane ataki zmieniają wymarzone wakacje w koszmar. Do napaści na ludzi dochodzi nagle, i to w miejscach, gdzie najmniej można by się ich spodziewać. Żadnej z ofiar nie przeszło przez myśl, że w turkusowej wodzie może czaić się najbardziej zabójcza ryba świata. Najczęściej popłoch wzbudza gwałtowna inwazja całej grupy tych drapieżników, a nie samotny atak pojedynczego osobnika. Tajemnicze przypadki wstrząsają lokalnymi społecznościami i dziwią naukowców. Twórcy serii "Atak rekina" dowodzą, że w niektórych zbiornikach wodnych nigdy nie można poczuć się zbyt pewnie. Postanawiają zbadać te zaskakujące i tragiczne wydarzenia, aby dociec, co kieruje tymi siejącymi postrach zwierzętami. | ¤ W tym odcinku: Pewien zakątek Florydy zyskał niechlubne miano "światowego epicentrum ataków rekinów". Specjaliści sprawdzają, jakie są przyczyny tej sytuacji.
 03/08/2021  01:00-02:00  (60) 
Tajemnice dzikiej Azji: Opowieści o wodzie (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2020 ¤ 2020 ¤ 12+ | Wspaniałe krajobrazy Azji ciągnące się od szczytów Himalajów po lasy deszczowe mogą wzbudzać zachwyt. Twórcy serii pokazują, jak zwierzęta mieszkające na tym kontynencie przystosowały się do trudnych warunków życia, jakie na nim panują. Widzowie odkryją, jak woda, góry i wyspy kształtują życie wielu dzikich stworzeń. Wśród nich znajdują się m.in. tygrysy, pantery śnieżne, makaki oraz waran z Komodo. Zostaną więc pokazane losy stworzeń ikonicznych oraz tych nieznanych. | ¤ W tym odcinku: Tygrysom woda służy do ochłody. Zwierzęta te walczą też o nią i czekają przy niej na swoje ofiary. Słonie, nosorożce i bawoły są w stanie pokonać wiele kilometrów, by ją odnaleźć. Gdyby nie ona, nie istniałyby lasy, w których żyją dzioborożce wielkie i makaki lwie. Każde azjatyckie zwierzę ma swoją własną opowieść o wodzie bez względu na to, skąd ona pochodzi. Jej źródłem może być m.in. stopniały śnieg, przyjście wraz z monsunami lub spływ z Himalajów.
 03/08/2021  02:00-03:00  (60) 
Najwięksi myśliwi Afryki: Niepewna przyszłość (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Wielka Brytania ¤ 2018 ¤ 12+ | Dolina Luangwy położona jest w Zambii i stanowi doskonały teren łowiecki dla stad lwów, likaonów, klanów hien czy samotniczych lampartów, które rywalizują o przewagę w terenie. Trzeci sezon programu opowiada kolejne historie tych dzikich afrykańskich drapieżników. | ¤ W tym odcinku: Na zachodnim brzegu rzeki Luangwy rządzi stado lwów Mwamba. Kiedy Kimba przejmuje obowiązki swojego ojca, przyszłość stada stoi pod znakiem zapytania.
 03/08/2021  03:00-04:00  (60) 
Olśniewająca Ameryka: Tajemnicza Kaskadia: Sekrety sekwoi (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Znajdujące się w Stanach Zjednoczonych Góry Kaskadowe należą do najbardziej niebezpiecznych regionów w Ameryce Północnej. Wśród ich szczytów znaleźć można aż 13 wulkanów, z których 7 wybuchło w ciągu ostatnich 300 lat. Analiza miejscowej fauny i flory daje możliwość zobaczenia, w jaki sposób odradza się przyroda przyzwyczajona do cyklicznych katastrof naturalnych. | ¤ W tym odcinku: Kamera wkracza do świata olbrzymów. Na wybrzeżu Kalifornii rosną najwyższe drzewa świata, czyli majestatyczne sekwoje.
 03/08/2021  04:00-05:00  (60) 
Polowanie na wodne potwory: 200-kilogramowa płaszczka (2)
¤ Serial Przyrodniczy ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | Zeb Hogan, biolog i współpracownik National Geographic, wraz z doświadczoną ekipą przemierza odległe zakątki świata w poszukiwaniu największych ryb słodkowodnych. W szóstej serii zobaczymy między innymi, jak podróżuje do wodospadów w dżungli w Gujanie, aby znaleźć stworzenie przypominające potwora z horroru. Wybiera się też na Florydę, aby nurkować z prawdziwym podwodnym gigantem. Dzięki nowoczesnej technologii seria prezentuje wspaniałe zdjęcia niezwykłych ryb, dostarczając widzom emocji tropienia rzadkich zwierząt i satysfakcji odkrywania prawdy kryjącej się za opowieściami o wodnych bestiach. | ¤ W tym odcinku: Zeb Hogan schwytał okazy dwóch spośród największych gatunków słodkowodnych płaszczek na świecie. Teraz chce dopaść jeszcze jedną ogromną płaszczkę - Potamotrygon brachyura. Podróżnik prowadzi poszukiwania w wodach rzek północnej Argentyny. Pomagają mu miejscowi przewodnicy i rybacy. Pływając po Paranie, Zeb napotyka wiele gatunków charakterystycznych dla Ameryki Południowej - od pięknie ubarwionych, lecz niebezpiecznych piranii, po najbardziej toksyczne ryby na planecie. Korzystając z lokalnych sztuczek, Hogan chwyta kilka płaszczek. W końcu natrafia na ważący prawie 200 kg okaz. Tajemniczy potwór nie zamierza dać się wyciągnąć na powierzchnię bez walki.
 03/08/2021  05:00-06:00  (60) 
Atak rekina: Panika w Australii (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Gorący piasek, turkusowa woda, znakomita pogoda czy doskonałe warunki surfingowe - chyba nie można wyobrazić sobie lepszego miejsca na urlop. Okazuje się jednak, że w wodach otaczających popularne wakacyjne kurorty czai się niebezpieczeństwo. Twórcy dokumentu przedstawiają dramatyczne historie ataków rekinów. Wydarzenia te wywołały powszechną panikę wśród mieszkańców nadmorskich miejscowości oraz odwiedzających je turystów. Widzowie odbędą przerażającą podróż po Ameryce, Afryce i Australii. | ¤ W tym odcinku: W 2015 roku w australijskim stanie Nowa Południowa Walia miały miejsce wydarzenia, które przeraziły zarówno miejscowych, jak i turystów. Na 64-kilometrowym odcinku wybrzeża w niedługim czasie doszło do dziewięciu ataków rekinów na ludzi. W poprzednich latach odnotowywano średnio jeden taki wypadek w sezonie. Teraz drapieżnych ryb przybyło, a malownicze plaże opustoszały. Twórcy serii towarzyszą naukowcom, którzy próbują ustalić, co było przyczyną nagłego wzrostu agresji rekinów żyjących w tych wodach.
 03/08/2021  06:00-07:00  (60) 
Atak rekina: Piekielny miesiąc miodowy (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Rekiny to budzące postrach wodne drapieżniki. Od gęsto zamieszkiwanych wybrzeży Stanów Zjednoczonych po egzotyczne plaże całego świata ich niespodziewane ataki zmieniają wymarzone wakacje w koszmar. Do napaści na ludzi dochodzi nagle, i to w miejscach, gdzie najmniej można by się ich spodziewać. Żadnej z ofiar nie przeszło przez myśl, że w turkusowej wodzie może czaić się najbardziej zabójcza ryba świata. Najczęściej popłoch wzbudza gwałtowna inwazja całej grupy tych drapieżników, a nie samotny atak pojedynczego osobnika. Tajemnicze przypadki wstrząsają lokalnymi społecznościami i dziwią naukowców. Twórcy serii "Atak rekina" dowodzą, że w niektórych zbiornikach wodnych nigdy nie można poczuć się zbyt pewnie. Postanawiają zbadać te zaskakujące i tragiczne wydarzenia, aby dociec, co kieruje tymi siejącymi postrach zwierzętami. | ¤ W tym odcinku: Seszele to rajski zakątek, idealny, by spędzić tam miesiąc miodowy. W 2011 r. sielski nastrój zakłóciły tam dwa śmiertelne ataki rekinów, do których doszło w ciągu dwóch tygodni.
 03/08/2021  07:00-08:00  (60) 
Tajemnice dzikiej Azji: Istoty z gór (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2020 ¤ 2020 ¤ 12+ | Wspaniałe krajobrazy Azji ciągnące się od szczytów Himalajów po lasy deszczowe mogą wzbudzać zachwyt. Twórcy serii pokazują, jak zwierzęta mieszkające na tym kontynencie przystosowały się do trudnych warunków życia, jakie na nim panują. Widzowie odkryją, jak woda, góry i wyspy kształtują życie wielu dzikich stworzeń. Wśród nich znajdują się m.in. tygrysy, pantery śnieżne, makaki oraz waran z Komodo. Zostaną więc pokazane losy stworzeń ikonicznych oraz tych nieznanych. | ¤ W tym odcinku: Owce znajdujące się na dużych wysokościach są celem łowów ibrisa śnieżnego. W gorących źródłach możemy odnaleźć odpoczywające makaki japońskie. Pół swojego życia pandy wielkie spędzają na jedzeniu pędów bambusa, a wykruszenie szczekuszek z ich nor wymaga dużo pracy od niedźwiedzi tybetańskich. Zwierzęta znajdujące się w górskich rejonach Azji, żeby przeżyć, muszą zaadaptować się do panujących tam ekstremalnych warunków oraz dużych wysokości.
 03/08/2021  08:00-09:00  (60) 
Najwięksi myśliwi Afryki: Duma stada (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Wielka Brytania ¤ 2018 ¤ 12+ | Dolina Luangwy położona jest w Zambii i stanowi doskonały teren łowiecki dla stad lwów, likaonów, klanów hien czy samotniczych lampartów, które rywalizują o przewagę w terenie. Trzeci sezon programu opowiada kolejne historie tych dzikich afrykańskich drapieżników. | ¤ W tym odcinku: Milo urodził się w potężnym stadzie Mwamba, który rządzi na zachodnim brzegu rzeki Luangwy. Niestety na jego los mogą wpłynąć pewne tragiczne wydarzenia.
 03/08/2021  09:00-10:00  (60) 
Olśniewająca Ameryka: Tajemnicza Kaskadia: Kraina lodu (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Znajdujące się w Stanach Zjednoczonych Góry Kaskadowe należą do najbardziej niebezpiecznych regionów w Ameryce Północnej. Wśród ich szczytów znaleźć można aż 13 wulkanów, z których 7 wybuchło w ciągu ostatnich 300 lat. Analiza miejscowej fauny i flory daje możliwość zobaczenia, w jaki sposób odradza się przyroda przyzwyczajona do cyklicznych katastrof naturalnych. | ¤ W tym odcinku: Niedostępne szczyty na zachodzie stanu Montana kryją miejsce pełne tajemnic. To usiany lodowcami Park Narodowy Glacier.
 03/08/2021  10:00-11:00  (60) 
Projekt Photo Ark (3)
¤ Film Dokumentalny ¤ USA ¤ 2016 ¤ 12+ | Podróż śladem Joela Sartore'a. Amerykanin jeździ w różne zakątki świata, by fotografować rzadko spotykane zwierzęta, którym przez działalność człowieka czy zmiany w środowisku naturalnym zagraża wyginięcie. Udało się mu stworzyć piękne, przykuwające uwagę portrety studyjne ponad 6 tysięcy osobników. Realizację imponującego projektu Photo Ark rozpoczął ponad 10 lat temu w swoim rodzinnym mieście Lincoln w stanie Nebraska. Do tej pory odwiedził już z aparatem czterdzieści krajów. Zamierza docelowo zrobić 12 tys. zdjęć różnym ssakom, gadom, płazom, ptakom, rybom i bezkręgowcom. Celem imponującego i niezwykle ważnego przedsięwzięcia jest nie tylko uwiecznienie na fotografiach ginących gatunków zanim na zawsze znikną z powierzchni Ziemi, ale i uświadomienie ludziom, że wciąż istnieje szansa na ich ocalenie. W ramach Photo Ark powstał też rozbudowany program ochrony, realizowany z pomocą wielu osób i organizacji. | Joel Sartore pracuje nad fascynującymi zdjęciami owadów. W Budapeszcie i Pradze obserwuje miejscowe zwierzęta. Później wybiera się do Nowej Zelandii.
 03/08/2021  11:00-12:00  (60) 
Wrogi świat: Strefa polarna (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Wielka Brytania ¤ 2019 ¤ 12+ | Istnieją miejsca, gdzie panują ekstremalnie trudne warunki. Życie tam wymaga nieustannej walki o przetrwanie, przystosowania się do siarczystych mrozów, upałów, nawałnic, śnieżyc czy ulewnych opadów. Często już sam dostęp w te rejony jest utrudniony. Sytuację pogarszają zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe, które wywarły wpływ na wiele gatunków. Niezwykłe zdjęcia autorstwa nagrodzonego Oscarem za "Labirynt Fauna" Guillermo Navarro pozwolą lepiej ukazać ten intrygujący świat, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. | ¤ W tym odcinku: Na biegunach żyją prawdziwi specjaliści od przetrwania: niedźwiedzie polarne polujące na wieloryby, pingwiny, będące celem lampartów morskich, czy wilki polarne. Zwierzęta zamieszkujące te regiony przystosowały się do ekstremalnych warunków. Muszą przyzwyczaić się do ciągłych zmian i ciągłego wystawiania na próby.
 03/08/2021  12:00-13:00  (60) 
Zwierzaki w amoku: Nieproszeni goście (4)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | W programie prezentowane będą najbardziej niezwykłe momenty z życia zwierząt. Widzowie ujrzą zarówno pełne napięcia, jak i szokujące materiały; zwierzaki, które robią okropny hałas, oraz te, które potrafią przechytrzyć śmierć, przecząc prawom natury. Bohaterowie kolejnych odcinków będą wszczynać nieprawdopodobne awantury, tworzyć dziwne związki miłosne, przeprowadzać zmasowane ataki oraz poddawać się swojemu dzikiemu instynktowi. | ¤ W tym odcinku: Słoń przeszkadza ucztującym zwierzętom. Serfujący mężczyzna nie ma pojęcia, że wokół niego krąży rekin.
 03/08/2021  13:00-14:00  (60) 
Weterynarz z Hawajów: Urodziny (6)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2017 ¤ 12+ | Doktor Buckeye Bottoms jest fanem surfingu, kocha swojego psa Kevina, ale przede wszystkim jest weterynarzem. Posiada mobilną lecznicę, która mieści się we wnętrzu jego ciężarówki. Codziennie przemierza nią setki kilometrów bocznych dróg Hawajów, by nieść pomoc chorym zwierzętom. Jego praca jest trudna, ale, jak twierdzi, nie zamienił by jej na żadną inną. | ¤ W tym odcinku: Zbliżają się szóste urodziny Pies Buckeye'a, Kevina, będzie niebawem obchodził szóste urodziny. Weterynarz zamierza je uczcić w nietypowy sposób.
 03/08/2021  14:00-15:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Szczenięca miłość (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Dr Pol zajmuje się leczeniem zwierząt od wielu lat. Ma na koncie ponad 19 000 pacjentów, którym pomógł. Teraz postanawia wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do pomocy właścicielom zwierząt z regionu Michigan. W tym trudnym zadaniu pomagają mu przeszkoleni współpracownicy. | ¤ W tym odcinku: Charles planuje niespodziankę dla rodziców z okazji rocznicy ich ślubu. Ale Polowie nie mogą myśleć tylko o sobie. Całe środkowe Michigan czeka na pomoc doktora Pola. Zanim wyjedzie z miasta, by świętować czterdziestą szóstą rocznicę swojego ślubu, musi zająć się cielakiem, który ma poważniejszy problem niż zwykły ból brzucha.
 03/08/2021  15:00-16:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Wizyta wuja z Holandii (4)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Dr Pol zajmuje się leczeniem zwierząt od wielu lat. Ma na koncie ponad 19 000 pacjentów, którym pomógł. Teraz postanawia wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do pomocy właścicielom zwierząt z regionu Michigan. W tym trudnym zadaniu pomagają mu przeszkoleni współpracownicy. | ¤ W tym odcinku: Do miasta zawita gość specjalny, wujek Jan z Holandii. Charles chce nauczyć się języka niderlandzkiego, by zamienić z nieznającym angielskiego wujem choć kilka słów. Doktor Pol próbuje mu w tym pomóc, ale musi się skupić na swojej pracy. Jedna z krów ma problem z cuchnąca racicą, podczas gdy inna wymaga leczenia, które może doprowadzić do jej śmierci.
 03/08/2021  16:00-17:00  (60) 
Dzika Argentyna: Góry pełne kontrastów (1)
¤ Film Dokumentalny ¤ Holandia ¤ 2017 ¤ 12+ | Niewiele krajów Ameryki Południowej dysponuje tak ogromnym bogactwem przyrodniczym i rozmaitością krajobrazów. Zróżnicowane środowiska stwarzają warunki do życia dla wielu gatunków zwierząt. W Argentynie zobaczyć można rozległe stepy Patagonii, ośnieżone łańcuchy górskie, solniska, bujne lasy deszczowe otaczające wodospady Iguazu czy obszary trawiaste na Pampie. Żyją tam m.in. pingwiny, wieloryby i foki, kondory, pancerniki i gwanaki andyjskie. Widzowie odbędą podróż przez najdłuższy na Ziemi łańcuch górski, by przyjrzeć się zwierzętom, których życie jest zależne od umiejętności przetrwania w surowym otoczeniu. Odwiedzą majestatyczną Patagonię, gdzie spotkają najbardziej niezwykłe stworzenia na świecie, a także mokradła Iberá, które na pierwszy rzut oka wydają się być bezkresnym rajem. | Andy są najdłuższym łańcuchem górskim na Ziemi. Ich najwyższy szczyt znajduje się w Argentynie, nosi nazwę Aconcagua i ma 7 tysięcy metrów n.p.m. Wszystkie mieszkające tu stworzenia musiały przystosować się do warunków atmosferycznych, które ulegają zmianie w ciągu zaledwie kilku minut. Andy są domem takich zwierząt jak pumy czy jaguary. Ponieważ to największe drapieżniki na tym terenie, nie mają naturalnych wrogów. Żywią się głównie żyjącymi tam gwanakami andyjskimi. Nie oznacza to, że wielki koty nie mają konkurencji w walce o pokarm. Na zdobycz drapieżców czyhają już inni mięsożercy - m.in. kondory i lisy argentyńskie - stąd konieczność szybkiego ucztowania. Na terenie Andów znajduje się również przepiękna pustynia solna Salinas Grandes, pozostałość starożytnego jeziora, która położona jest na wysokości ok. 3500 m n.p.m. Na zachód od niej znajduje się natomiast Laguna Brava - miejsce, do którego wiosną przylatują tysiące flamingów.
 03/08/2021  17:00-18:00  (60) 
Cesar Millan na ratunek 2: Diabeł czy święty? (6)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Cesar Milan pomaga kolejnym właścicielom agresywnych, nieposłusznych czworonogów. Behawiorysta doskonale wie, że źle ułożone psy utrudniają życie nie tylko bliskim, lecz także sąsiadom. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom Cesar potrafi zmienić zachowania zwierząt. | ¤ W tym odcinku: Cesar zmierzy się z problemami małych i dużych psów. Jako pierwsza wezwie go Erin, która zajmuje się ratowaniem bernardynów. Ale to jej dwa psy teraz potrzebują pomocy. Kobieta adoptowała jakiś czas temu parę bernardynów - Leviego i Phoebe - które ostatnio stały się agresywne. Drugim problemem, nad którym pochyli się behawiorysta, jest pudelek o imieniu Pixie. Właścicielka suczki już nie może chodzić na spacery ze swoją przyjaciółką Pauline, ponieważ Pixie rzuca się na wszystkich.
 03/08/2021  18:00-19:00  (60) 
Niezwykli przyjaciele ze świata zwierząt: Chihuahua i kurczak (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | W świecie natury zdarzają się przypadki, gdy przedstawiciele dwóch odmiennych, często wrogich gatunków, zaprzyjaźniają się. Autorzy programu prezentują takie niesamowite przypadki, udowadniając, że dla przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych i jest ona w stanie pokonać wszelkie przeciwności, m.in. zabójcze instynkty. Historie zaprezentowane w serii poruszą serca i wzruszą wszystkich wielbicieli zwierząt. Widzowie zobaczą m.in. psa, który spędza czas na pływaniu ze swoim przyjacielem delfinem, człowieka zaprzyjaźnionego z gęsią, dzięki czemu przestał spożywać mięso, domowego kota idącego na randkę z sową płomykówką czy pawiana, który opiekuje się galago. Uchwycone okiem kamery związki z pewnością rozgrzeją serce i sprawią, że na twarzy widzów pojawi się uśmiech. | ¤ W tym odcinku: Odcinek poświęcony wzruszającym, wziętym prosto z życia opowieściom o przyjaźni pomiędzy dwoma zupełnie różnymi gatunkami lub między człowiekiem a zwierzęciem. | ¤ Reżyseria: Jörg Fockele
 03/08/2021  19:00-20:00  (60) 
Świat drapieżników: więzy krwi: Historia lamparta (1)
¤ Serial Przyrodniczy ¤ 2019 ¤ 2019 ¤ 12+ | Kolejne pokolenia zwierząt dziedziczą cechy umożliwiające przeżycie dzięki więzom krwi. Walka o przetrwanie to uniwersalne zjawisko. Twórcy programu opowiedzą o gatunkach, które doprowadziły tę sztukę do perfekcji. | ¤ W tym odcinku: Opowieść o losach rocznego lamparta, który w tragicznych okolicznościach traci jednocześnie matkę i siostrę. Zwierzę samo uczy się polować i stawiać czoło dalszym krewnym, którzy nie mają oporów, by kraść jego zdobycze. Bohater odcinka jest urodzonym wojownikiem, a zarazem zaprzeczeniem stereotypu lamparta samotnika.
 03/08/2021  20:00-21:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Kung-fu na cztery łapy (10)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Doktor Pol i jego zespół pomagają zwierzętom w potrzebie. Załoga kliniki weterynaryjnej w nowej serii stanie przed nie lada wyzwaniami, takimi jak stworzenie protezy kopyta, czy pomoc zestresowanym krowom. Przez cały sezon ekipa doktora Pola będzie miała ręce pełne roboty. | ¤ W tym odcinku: Doktor Pol pomaga ofiarom psiej potyczki. Musi zatamować krew, podać leki i założyć szwy.
 03/08/2021  21:00-22:00  (60) 
Reguły przetrwania: Na łączach natury (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2021 ¤ 12+ | Każde mieszkające w dziczy zwierzę ma plan, który zapewnia mu przetrwanie. Jeśli chcą przeżyć, potrzebują strategii. Poszczególne stworzenia posiadają własne sprawdzone sposoby, do których należą: atakowanie przeciwnika, obrona przed nim, poszukiwanie partnera, by działaniem w grupie zwiększyć szanse na przeżycie, urządzanie polowań, a wreszcie - ochrona raz zajętego terytorium. Twórcy programu opowiadają o regułach przetrwania, wykorzystując materiały filmowe pochodzące z archiwów i wzbogacone o komputerowe grafiki. W ten sposób zamierzają pokazać najróżniejsze metody czy fortele, właściwe konkretnym gatunkom zwierząt, które te stosują, chcąc przetrwać jak najdłużej na dzikich terenach. | ¤ W tym odcinku: W świecie zwierząt komunikacja przybiera wiele różnych form. Te z nich, które opanują uniwersalne strategie, mają przewagę nad innymi.
 03/08/2021  22:00-23:00  (60) 
Olśniewająca Ameryka: Południowy Zachód: Dobry, zły i zabójczy (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Między kalifornijską Doliną Śmierci, gdzie panują jedne z najwyższych, sięgające nawet 56 stopni Celsjusza temperatury, a Mount Whitney, najwyższym szczytem w Kalifornii, rozciąga się 146-kilometrowy obszar. Autorzy programu przemierzają z kamerą spalone słońcem pustynie, niedostępne góry oraz mokradła i pokazują, kto zamieszkuje te niegościnne z pozoru tereny. | ¤ W tym odcinku: Rozległe równiny na północy Teksasu słyną nie tylko z bezkresnych pastwisk i kowbojów. Tutaj rządzą kolce, kły i pazury.
 03/08/2021  23:00-00:00  (60) 
Zwierzaki w amoku: Ciężkie przypadki (8)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | W programie prezentowane będą najbardziej niezwykłe momenty z życia zwierząt. Widzowie ujrzą zarówno pełne napięcia, jak i szokujące materiały; zwierzaki, które robią okropny hałas, oraz te, które potrafią przechytrzyć śmierć, przecząc prawom natury. Bohaterowie kolejnych odcinków będą wszczynać nieprawdopodobne awantury, tworzyć dziwne związki miłosne, przeprowadzać zmasowane ataki oraz poddawać się swojemu dzikiemu instynktowi. | ¤ W tym odcinku: Nurkowie są o włos od spotkania z drapieżnym rekinem ludojadem. Lew morski wygrywa w pojedynku z rosyjskimi rybami. Z kolei zającowi polarnemu udaje się wyjść cało spod lawiny.
 04/08/2021  00:00-01:00  (60) 
Atak rekina: Piekielny miesiąc miodowy (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Rekiny to budzące postrach wodne drapieżniki. Od gęsto zamieszkiwanych wybrzeży Stanów Zjednoczonych po egzotyczne plaże całego świata ich niespodziewane ataki zmieniają wymarzone wakacje w koszmar. Do napaści na ludzi dochodzi nagle, i to w miejscach, gdzie najmniej można by się ich spodziewać. Żadnej z ofiar nie przeszło przez myśl, że w turkusowej wodzie może czaić się najbardziej zabójcza ryba świata. Najczęściej popłoch wzbudza gwałtowna inwazja całej grupy tych drapieżników, a nie samotny atak pojedynczego osobnika. Tajemnicze przypadki wstrząsają lokalnymi społecznościami i dziwią naukowców. Twórcy serii "Atak rekina" dowodzą, że w niektórych zbiornikach wodnych nigdy nie można poczuć się zbyt pewnie. Postanawiają zbadać te zaskakujące i tragiczne wydarzenia, aby dociec, co kieruje tymi siejącymi postrach zwierzętami. | ¤ W tym odcinku: Seszele to rajski zakątek, idealny, by spędzić tam miesiąc miodowy. W 2011 r. sielski nastrój zakłóciły tam dwa śmiertelne ataki rekinów, do których doszło w ciągu dwóch tygodni.
 04/08/2021  01:00-02:00  (60) 
Tajemnice dzikiej Azji: Istoty z gór (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2020 ¤ 2020 ¤ 12+ | Wspaniałe krajobrazy Azji ciągnące się od szczytów Himalajów po lasy deszczowe mogą wzbudzać zachwyt. Twórcy serii pokazują, jak zwierzęta mieszkające na tym kontynencie przystosowały się do trudnych warunków życia, jakie na nim panują. Widzowie odkryją, jak woda, góry i wyspy kształtują życie wielu dzikich stworzeń. Wśród nich znajdują się m.in. tygrysy, pantery śnieżne, makaki oraz waran z Komodo. Zostaną więc pokazane losy stworzeń ikonicznych oraz tych nieznanych. | ¤ W tym odcinku: Owce znajdujące się na dużych wysokościach są celem łowów ibrisa śnieżnego. W gorących źródłach możemy odnaleźć odpoczywające makaki japońskie. Pół swojego życia pandy wielkie spędzają na jedzeniu pędów bambusa, a wykruszenie szczekuszek z ich nor wymaga dużo pracy od niedźwiedzi tybetańskich. Zwierzęta znajdujące się w górskich rejonach Azji, żeby przeżyć, muszą zaadaptować się do panujących tam ekstremalnych warunków oraz dużych wysokości.
 04/08/2021  02:00-03:00  (60) 
Najwięksi myśliwi Afryki: Duma stada (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Wielka Brytania ¤ 2018 ¤ 12+ | Dolina Luangwy położona jest w Zambii i stanowi doskonały teren łowiecki dla stad lwów, likaonów, klanów hien czy samotniczych lampartów, które rywalizują o przewagę w terenie. Trzeci sezon programu opowiada kolejne historie tych dzikich afrykańskich drapieżników. | ¤ W tym odcinku: Milo urodził się w potężnym stadzie Mwamba, który rządzi na zachodnim brzegu rzeki Luangwy. Niestety na jego los mogą wpłynąć pewne tragiczne wydarzenia.
 04/08/2021  03:00-04:00  (60) 
Olśniewająca Ameryka: Tajemnicza Kaskadia: Kraina lodu (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Znajdujące się w Stanach Zjednoczonych Góry Kaskadowe należą do najbardziej niebezpiecznych regionów w Ameryce Północnej. Wśród ich szczytów znaleźć można aż 13 wulkanów, z których 7 wybuchło w ciągu ostatnich 300 lat. Analiza miejscowej fauny i flory daje możliwość zobaczenia, w jaki sposób odradza się przyroda przyzwyczajona do cyklicznych katastrof naturalnych. | ¤ W tym odcinku: Niedostępne szczyty na zachodzie stanu Montana kryją miejsce pełne tajemnic. To usiany lodowcami Park Narodowy Glacier.
 04/08/2021  04:00-05:00  (60) 
Polowanie na wodne potwory: Ogromny sum zabójca (3)
¤ Serial Przyrodniczy ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | Zeb Hogan, biolog i współpracownik National Geographic, wraz z doświadczoną ekipą przemierza odległe zakątki świata w poszukiwaniu największych ryb słodkowodnych. W szóstej serii zobaczymy między innymi, jak podróżuje do wodospadów w dżungli w Gujanie, aby znaleźć stworzenie przypominające potwora z horroru. Wybiera się też na Florydę, aby nurkować z prawdziwym podwodnym gigantem. Dzięki nowoczesnej technologii seria prezentuje wspaniałe zdjęcia niezwykłych ryb, dostarczając widzom emocji tropienia rzadkich zwierząt i satysfakcji odkrywania prawdy kryjącej się za opowieściami o wodnych bestiach. | ¤ W tym odcinku: Zeb Hogan chce przekonać się, ile prawdy jest w opowieściach o olbrzymich sumach pożerających psy, a nawet atakujących ludzi. Zamierza schwytać monstrualną rybę z tego gatunku i przekonać się, co naprawdę jedzą te stworzenia. Podróżnik wybiera się na południe Francji, aby odnaleźć największego słodkowodnego drapieżnika Europy - suma pospolitego. Przy okazji staje się świadkiem niezwykłego polowania na gołębie w wykonaniu tych ryb. Z pomocą miejscowych naukowców i wędkarzy Zebowi udaje się schwytać ogromną sztukę, ważącą ponad 90 kilogramów i długą na prawie dwa i pół metra.
 04/08/2021  05:00-06:00  (60) 
Atak rekina: Napaści na surferów (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Gorący piasek, turkusowa woda, znakomita pogoda czy doskonałe warunki surfingowe - chyba nie można wyobrazić sobie lepszego miejsca na urlop. Okazuje się jednak, że w wodach otaczających popularne wakacyjne kurorty czai się niebezpieczeństwo. Twórcy dokumentu przedstawiają dramatyczne historie ataków rekinów. Wydarzenia te wywołały powszechną panikę wśród mieszkańców nadmorskich miejscowości oraz odwiedzających je turystów. Widzowie odbędą przerażającą podróż po Ameryce, Afryce i Australii. | ¤ W tym odcinku: W 2006 roku na wybrzeżu Oregonu w ciągu zaledwie trzech miesięcy dochodzi do trzech ataków rekinów na surferów. Zarówno miłośnicy tego sportu, jak i okoliczni mieszkańcy są zaniepokojeni niespotykanym wzrostem agresji tych drapieżnych ryb. Twórcy serii towarzyszą naukowcom, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jaki dokładnie gatunek dokonał ataków i co je spowodowało. Badacze stawiają różne hipotezy, a następnie je weryfikują.
 04/08/2021  06:00-07:00  (60) 
Atak rekina: Śmiertelnie niebezpieczna wyspa (4)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Rekiny to budzące postrach wodne drapieżniki. Od gęsto zamieszkiwanych wybrzeży Stanów Zjednoczonych po egzotyczne plaże całego świata ich niespodziewane ataki zmieniają wymarzone wakacje w koszmar. Do napaści na ludzi dochodzi nagle, i to w miejscach, gdzie najmniej można by się ich spodziewać. Żadnej z ofiar nie przeszło przez myśl, że w turkusowej wodzie może czaić się najbardziej zabójcza ryba świata. Najczęściej popłoch wzbudza gwałtowna inwazja całej grupy tych drapieżników, a nie samotny atak pojedynczego osobnika. Tajemnicze przypadki wstrząsają lokalnymi społecznościami i dziwią naukowców. Twórcy serii "Atak rekina" dowodzą, że w niektórych zbiornikach wodnych nigdy nie można poczuć się zbyt pewnie. Postanawiają zbadać te zaskakujące i tragiczne wydarzenia, aby dociec, co kieruje tymi siejącymi postrach zwierzętami. | ¤ W tym odcinku: Na wyspie Reunion, położonej na Oceanie Indyjskim w wyniku 23 ataków rekinów, ginie 9 osób. Eksperci z całego świata przyjeżdżają na miejsce, aby zbadać przyczyny tej tragicznej sytuacji.
 04/08/2021  07:00-08:00  (60) 
Tajemnice dzikiej Azji: Cuda natury (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2020 ¤ 2020 ¤ 12+ | Wspaniałe krajobrazy Azji ciągnące się od szczytów Himalajów po lasy deszczowe mogą wzbudzać zachwyt. Twórcy serii pokazują, jak zwierzęta mieszkające na tym kontynencie przystosowały się do trudnych warunków życia, jakie na nim panują. Widzowie odkryją, jak woda, góry i wyspy kształtują życie wielu dzikich stworzeń. Wśród nich znajdują się m.in. tygrysy, pantery śnieżne, makaki oraz waran z Komodo. Zostaną więc pokazane losy stworzeń ikonicznych oraz tych nieznanych. | ¤ W tym odcinku: Wielkie wyspy Azji, od Sri Lanki po Indonezję i Japonię, to naturalne środowisko dla wielu zwierząt. Żeby się do nich przedostać, stworzenia wykorzystywały drogę morską oraz dawne pomosty lądowe. Wszystkie zwierzęta musiały przystosować się do warunków, jakie panują na tych odizolowanych wyspach. Wśród mieszkańców azjatyckich wysp znajdują się m.in. kukangi, warany z Komodo, krokodyle błotne oraz nosacze.
 04/08/2021  08:00-09:00  (60) 
Najwięksi myśliwi Afryki: Odwaga lwa (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Wielka Brytania ¤ 2018 ¤ 12+ | Dolina Luangwy położona jest w Zambii i stanowi doskonały teren łowiecki dla stad lwów, likaonów, klanów hien czy samotniczych lampartów, które rywalizują o przewagę w terenie. Trzeci sezon programu opowiada kolejne historie tych dzikich afrykańskich drapieżników. | ¤ W tym odcinku: Misfit to młody lew z trudną przeszłością. Był odrzucony przez matkę, nękany przez starszych braci i ranny. Misfit stoi przed największym wyzwaniem w życiu: musi zapuścić się na terytorium wroga i stawić czoło groźnym drapieżnikom. Jeśli zdoła pokonać własny strach i przezwyciężyć niebezpieczeństwa, ustali swoją pozycję w stadzie.
 04/08/2021  09:00-10:00  (60) 
Olśniewająca Ameryka: Tajemnicza Kaskadia: Górskie szlaki (4)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Znajdujące się w Stanach Zjednoczonych Góry Kaskadowe należą do najbardziej niebezpiecznych regionów w Ameryce Północnej. Wśród ich szczytów znaleźć można aż 13 wulkanów, z których 7 wybuchło w ciągu ostatnich 300 lat. Analiza miejscowej fauny i flory daje możliwość zobaczenia, w jaki sposób odradza się przyroda przyzwyczajona do cyklicznych katastrof naturalnych. | ¤ W tym odcinku: Wyprawa w Góry Skaliste - od ukwieconych dolin, po surowe szczyty. Zwierzęta muszą tam radzić sobie w ekstremalnych warunkach.
 04/08/2021  10:00-11:00  (60) 
Dzikie miejsca Europy: Powrót tytanów (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Holandia ¤ 2019 ¤ 12+ | Sześcioodcinkowa seria, której twórcy przedstawiają historię odradzającej się przyrody. Widzowie zobaczą, jak zagrożone dotychczas gatunki wracają do życia. Od koła podbiegunowego po mokradła, od dzikich lasów po urwiste szczyty gór, dzika przyroda rozwija się w najbardziej niespodziewanych miejscach. | ¤ W tym odcinku: W Karpatach i innych dzikich ekosystemach Europy przyrodzie na pomoc przychodzą ludzie. To dzięki nim w tych miejscach znowu zaczynają pojawiać się żubry i wilki.
 04/08/2021  11:00-12:00  (60) 
Zimowe królestwo: Mroźna Ameryka (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Holandia ¤ 2020 ¤ 12+ | Twórcy serii zabierają widzów do tych miejsc w Azji, Ameryce i Europie, gdzie nadejście zimy wiąże się z ekstremalnymi warunkami do życia. Niektóre zwierzęta widzą w mrozie szansę, inne zagrożenie. Czasami jedyną szansą na przetrwanie jest spowolnienie procesów życiowych. Zwierzęta, którym uda się przygotować do życia w niskich temperaturach, doczekają wiosny. Zimę przetrwają jednak tylko najtwardsze i odznaczające się największą zaradnością osobniki. | ¤ W tym odcinku: W obu Amerykach znajdują się miejsca, gdzie w okresie zimowym panują trudne warunki. By przetrwać, zwierzęta zamieszkujące te tereny muszą pokonać swoje ograniczenia.
 04/08/2021  12:00-13:00  (60) 
Zwierzaki w amoku: Podwójny kłopot (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | W programie prezentowane będą najbardziej niezwykłe momenty z życia zwierząt. Widzowie ujrzą zarówno pełne napięcia, jak i szokujące materiały; zwierzaki, które robią okropny hałas, oraz te, które potrafią przechytrzyć śmierć, przecząc prawom natury. Bohaterowie kolejnych odcinków będą wszczynać nieprawdopodobne awantury, tworzyć dziwne związki miłosne, przeprowadzać zmasowane ataki oraz poddawać się swojemu dzikiemu instynktowi. | ¤ W tym odcinku: Lamy szarżują ulicami Arizony, a wydra cudem umyka przed głodną orką, dzięki czemu zyskuje kolejny dzień życia.
 04/08/2021  13:00-14:00  (60) 
Weterynarz z Hawajów: Pupilek nauczyciela (7)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2017 ¤ 12+ | Doktor Buckeye Bottoms jest fanem surfingu, kocha swojego psa Kevina, ale przede wszystkim jest weterynarzem. Posiada mobilną lecznicę, która mieści się we wnętrzu jego ciężarówki. Codziennie przemierza nią setki kilometrów bocznych dróg Hawajów, by nieść pomoc chorym zwierzętom. Jego praca jest trudna, ale, jak twierdzi, nie zamienił by jej na żadną inną. | ¤ W tym odcinku: Buckeye dobrze rozumie więź, łączącą ludzi i zwierzęta. Empatia przydaje się, gdy trzeba pomóc klientom w podjęciu trudnej decyzji.
 04/08/2021  14:00-15:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Krowie sprawy (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Dr Pol zajmuje się leczeniem zwierząt od wielu lat. Ma na koncie ponad 19 000 pacjentów, którym pomógł. Teraz postanawia wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do pomocy właścicielom zwierząt z regionu Michigan. W tym trudnym zadaniu pomagają mu przeszkoleni współpracownicy. | ¤ W tym odcinku: Mimo, że doktor Pol pochodzi z Holandii, nie ulega wątpliwości, że jego domem jest Michigan. Cała rodzina Polów od lat aktywnie uczestniczy w życiu hrabstwa Isabella. Za swoje zasługi i pracę dla organizacji 4H doktor Pol niespodziewanie zostaje nominowany do nagrody.
 04/08/2021  15:00-16:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Wściekły szczek (6)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Dr Pol zajmuje się leczeniem zwierząt od wielu lat. Ma na koncie ponad 19 000 pacjentów, którym pomógł. Teraz postanawia wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do pomocy właścicielom zwierząt z regionu Michigan. W tym trudnym zadaniu pomagają mu przeszkoleni współpracownicy. | ¤ W tym odcinku: Klinika doktora Pola pęka w szwach pod naporem pacjentów. Pojawiają się betoniarki i dźwigi. Wszyscy czekają na koniec rozbudowy, ale praca wre jak zwykle. Doktor Pol, Charles i doktor Brenda muszą się zająć wojowniczą alpaką, dwoma cielętami i miniaturowym osłem z grzybicą kopyt.
 04/08/2021  16:00-17:00  (60) 
Ratownicy z Alaski: Mój przyjaciel bielik (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2021 ¤ 12+ | Ranne i osierocone dzikie zwierzęta są bezbronne w środowisku naturalnym Alaski. Mogą jednak liczyć na pomoc bohaterów programu. Pod ich opieką zwierzęta dochodzą do siebie i wracają na wolność. | ¤ W tym odcinku: Bielik amerykański, który został pozbawiony oka wkrótce zostanie wypuszczony na wolność. Mała foczka zyskuje nowego towarzysza, a osierocony karibu poszukuje nowej rodziny.
 04/08/2021  17:00-18:00  (60) 
Cesar Millan na ratunek 2: Porywczy olbrzym (7)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Cesar Milan pomaga kolejnym właścicielom agresywnych, nieposłusznych czworonogów. Behawiorysta doskonale wie, że źle ułożone psy utrudniają życie nie tylko bliskim, lecz także sąsiadom. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom Cesar potrafi zmienić zachowania zwierząt. | ¤ W tym odcinku: Cesar tym razem ruszy na ratunek Leslie i jej nastoletniemu synowi Si, którzy przygarnęli doga niemieckiego. Junior, gdy miał pięć miesięcy, został potrącony przez samochód. Leslie postanowiła się nim zaopiekować, ale wkrótce zaczęły się problemy. Pies stał się agresywny, pogryzł już niejedną osobę. Właścicielka Juniora obawia się, że będzie musiała go uśpić.
 04/08/2021  18:00-19:00  (60) 
Niezwykli przyjaciele ze świata zwierząt: Opowieść o kakadu i kociaku (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2015 ¤ 12+ | W świecie natury zdarzają się przypadki, gdy przedstawiciele dwóch odmiennych, często wrogich gatunków, zaprzyjaźniają się. Autorzy programu prezentują takie niesamowite przypadki, udowadniając, że dla przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych i jest ona w stanie pokonać wszelkie przeciwności, m.in. zabójcze instynkty. Historie zaprezentowane w serii poruszą serca i wzruszą wszystkich wielbicieli zwierząt. Widzowie zobaczą m.in. psa, który spędza czas na pływaniu ze swoim przyjacielem delfinem, człowieka zaprzyjaźnionego z gęsią, dzięki czemu przestał spożywać mięso, domowego kota idącego na randkę z sową płomykówką czy pawiana, który opiekuje się galago. Uchwycone okiem kamery związki z pewnością rozgrzeją serce i sprawią, że na twarzy widzów pojawi się uśmiech. | ¤ W tym odcinku: Kakadu z radością zrobi masaż dzikiemu kotu. Mężczyzna z Kalifornii surfuje ze swoją kozą. Pies nawiązuje przyjaźń z puchaczem zwyczajnym. | ¤ Reżyseria: Jörg Fockele
 04/08/2021  19:00-20:00  (60) 
Atak rekina: Panika u wybrzeży zatoki (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2021 ¤ 12+ | Na całym świecie ludzie coraz częściej są atakowani przez rekiny. Specjaliści po raz kolejny szukają potencjalnych przyczyn tych mrożących krew w żyłach i wiele razy kończących się tragicznie sytuacji. | ¤ W tym odcinku: U wybrzeży Zatoki Meksykańskiej dochodzi do ataków rekinów. Naukowcy próbują odkryć, czy wypadki na Florydzie oraz w Teksasie są ze sobą powiązane.
 04/08/2021  20:00-21:00  (60) 
Niezwykły dr Pol: Szczotka, pasta, kubek... i koń (11)
¤ Serial Dokumentalny ¤ USA ¤ 2018 ¤ 12+ | Doktor Pol i jego zespół pomagają zwierzętom w potrzebie. Załoga kliniki weterynaryjnej w nowej serii stanie przed nie lada wyzwaniami, takimi jak stworzenie protezy kopyta, czy pomoc zestresowanym krowom. Przez cały sezon ekipa doktora Pola będzie miała ręce pełne roboty. | ¤ W tym odcinku: W klinice pojawia się nowa weterynarz. Doktor Michele wyrusza z wizytacją po okolicznych gospodarstwach. To będzie jego pierwszy egzamin.
 04/08/2021  21:00-22:00  (60) 
Reguły przetrwania: Mistrzowie uwodzenia (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ 2021 ¤ 12+ | Każde mieszkające w dziczy zwierzę ma plan, który zapewnia mu przetrwanie. Jeśli chcą przeżyć, potrzebują strategii. Poszczególne stworzenia posiadają własne sprawdzone sposoby, do których należą: atakowanie przeciwnika, obrona przed nim, poszukiwanie partnera, by działaniem w grupie zwiększyć szanse na przeżycie, urządzanie polowań, a wreszcie - ochrona raz zajętego terytorium. Twórcy programu opowiadają o regułach przetrwania, wykorzystując materiały filmowe pochodzące z archiwów i wzbogacone o komputerowe grafiki. W ten sposób zamierzają pokazać najróżniejsze metody czy fortele, właściwe konkretnym gatunkom zwierząt, które te stosują, chcąc przetrwać jak najdłużej na dzikich terenach. | ¤ W tym odcinku: Widzowie poznają strategie, które stosują zwierzęta podczas poszukiwań i zdobywania partnerów.