NOWA TV parced: 05/08/2021 04:17:44
program count: 100
datetimenamedescr
 05/08/2021  00:40-01:00  (20) 
Więzienie (12)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2020 ¤ 12+ | Serial dokumentalny opowiadający o codziennym życiu więźniów osadzonych w zakładzie w Opolu Lubelskim. Każdy z bohaterów to inny człowiek, z innym poglądami, z pomysłami na życie, bądź ich brakiem. Wielowymiarowość życia osadzonych to jeden z głównych wątków serialu. Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć m.in. jak np. funkcjonują tzw. więźniowie trudni i jak przeprowadza się resocjalizację. Kamera pokaże też liczne zakamarki zakładu karnego - od celi, po kuchnię, spacerniak czy gabinety psychologów. Zaprezentuje także kulisy pracy służby więziennej. | ¤ Reżyseria: Athena Sawidis
 05/08/2021  01:00-01:15  (15) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 05/08/2021  01:15-01:45  (30) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 05/08/2021  01:45-02:00  (15) 
Nowa Rewia Kabaretowa: Formacja Chatelet (1)
¤ Program Rozrywkowy ¤ Polska ¤ 2016 ¤ 12+ | Wyjątkowy cykl programów rozrywkowych i pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika dobrego humoru. Wystąpią w nim najbardziej popularne zespoły, legendarni soliści i uzdolnione wschodzące gwiazdy estrady. Program został przygotowany specjalnie dla nowego kanału telewizyjnego - Nowa TV, a nagrania odbyły się w warszawskim Teatrze Capitol. Kabarety zaprezentowały na scenie swoje autorskie show, pełne telewizyjnych premier i sprawdzonych hitów. Wśród znamienitych gości znaleźli się m.in. Formacja Chatelet, Łowcy.B, Koń Polski, Kabaret pod Wyrwigroszem, Elita, Kabaret Skeczów Męczących i grupa Nowaki, a także Krzysztof Piasecki, Tomasz Jachimek, Jerzy Kryszak, Katarzyna Pakosińska czy Andrzej Grabowski. | Spektakl kabaretowy "Wojna płci" umiejętnie balansuje na granicy kabaretu i rzeczywistości. Skecz rozśmieszy każdego, ukazując w humorystyczny sposób doświadczenia damsko-męskie.
 05/08/2021  02:00-02:55  (55) 
Nowa Rewia Kabaretowa (1)
¤ Program Rozrywkowy ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Nowe odcinki popularnego show i pozycja obowiązkowa każdego miłośnika dobrego humoru. Satyrycy przedstawiają swoje największe hity oraz przegląd absurdalnych i zaskakujących postaci, które są zabawnym komentarzem do naszej codzienności. W rolach głównych w nowej serii programu wystąpią m.in. Kabaret Nowaki i K2.
 05/08/2021  02:55-03:35  (40) 
Pod lupą (5)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2015 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem prezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Gospodarz programu wraz z zaproszonymi do studia gośćmi musi zmierzyć się z wnikliwymi pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Widzowie dowiedzą się np., czym są tzw. inteligentne zegarki, a także która płeć ma bardziej podzielną uwagę. W programie nie zabraknie także wielu zaskakujących eksperymentów. W cyklu "Instrukcja obsługi" widzowie podejrzą zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia oraz redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać. | Eksperyment pokaże, w jaki sposób klienci są manipulowani przez koncerny spożywcze. Zaprezentowane również zostaną: komputerowa animacja ludzkiego szkieletu podczas jogi, przelot i ewolucje nad Dubajem w rozdzielczości 4K oraz wirtualne latanie. Twórcy serii wytłumaczą także, jak działa Elektrociepłownia Siekierki.
 05/08/2021  03:35-03:35  (0) 
Pod lupą (6)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2015 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem prezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Gospodarz programu wraz z zaproszonymi do studia gośćmi musi zmierzyć się z wnikliwymi pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Widzowie dowiedzą się np., czym są tzw. inteligentne zegarki, a także która płeć ma bardziej podzielną uwagę. W programie nie zabraknie także wielu zaskakujących eksperymentów. W cyklu "Instrukcja obsługi" widzowie podejrzą zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia oraz redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać. | Twórcy programu sprawdzą, czy można przejść przez Warszawę niezauważonym przez kamery monitoringu. Następnie zaprezentują mobilny gadżet łagodzący ból za pomocą impulsów elektrycznych o niskiej częstotliwości. Udowodnią też, że z powodu smartfonów spada umiejętność intensywnej koncentracji na jednej czynności. Gościem odcinka będzie Witold Tomaszewski, który opowie o nowych technologiach na rynku urządzeń telefonicznych. Ponadto widzowie dowiedzą się, jak funkcjonuje Energylandia. Pan Korek przeprowadzi również eksperyment, który pokaże oddziaływanie kwasów i zasad.
 05/08/2021  03:35-04:00  (25) 
Pod lupą (8)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2015 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem prezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Gospodarz programu wraz z zaproszonymi do studia gośćmi musi zmierzyć się z wnikliwymi pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Widzowie dowiedzą się np., czym są tzw. inteligentne zegarki, a także która płeć ma bardziej podzielną uwagę. W programie nie zabraknie także wielu zaskakujących eksperymentów. W cyklu "Instrukcja obsługi" widzowie podejrzą zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia oraz redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać. | Eksperyment ujawni, kto wywiera większy wpływ - grupa czy jednostka. Twórcy programu zaprezentują ponadto aparat fotograficzny dla psa z obrożą monitorującą tętno, a także zaprezentują przebieg prac nad sztuczną skórą wytwarzaną za pomocą biodrukarki 3D. Pokażą też gadżet uzupełniający inteligentne zegarki. Następnie gość Adam Żelazko opowie o unifikacji urządzeń, a widzowie dowiedzą się, jak działa Teatr Wielki. Pan Korek z kolei przeprowadzi doświadczenie z dźwiękiem.
 05/08/2021  04:00-04:15  (15) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 05/08/2021  04:15-04:45  (30) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 05/08/2021  04:45-05:35  (50) 
Obraz dnia (220)
¤ Program Informacyjny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Serwis informacyjny będący podsumowaniem pracy dziennikarzy stacji Polsat News. W paśmie zobaczymy najważniejsze wydarzenia dnia, informacje sportowe, a także prognozę pogody. W roli prowadzących: Robert Bernatowicz, Joanna Dressler i Przemysław Białkowski.
 05/08/2021  05:35-06:00  (25) 
Pod lupą (7)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2016 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden arystokrata nie wyobrażał sobie wejścia na salony bez tego elementu garderoby. Widzowie poznają także m.in. tajniki produkcji makaronów, które uwielbiali Napoleon i Sofia Loren, szybowców czy polskiego miodu.
 05/08/2021  06:00-06:40  (40) 
Było sobie życie: Szpik kostny (4)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1986 ¤ 7+ | Twórcy serialu przedstawiają w zabawny i pouczający sposób ludzkie ciało. Zgłębiają tajemnice jego ewolucji i funkcjonowania. Zaczynając swoją opowieść już na poziomie komórki, zaznajamiając widza z różnymi narządami oraz z funkcją każdego z nich. Prezentują układ krwionośny, odpornościowy oraz inne. Zapoznają z przemianami zachodzącymi w każdym z nas. Podróż przez ludzkie ciało okazuje się fascynującą przygodą. Jej bohaterami są komórki, wirusy oraz bakterie. Widzowie dowiadują się, jak w ciele matki rozwija się płód, w jaki sposób organizm walczy z chorobami, do czego służy szpik kostny, jak - z bardzo bliska - wygląda krew. Dzieci mają okazję zrozumieć, jak to się dzieje, że oddychamy, widzimy, słyszymy. Twórcy pokusili się nawet o wyjaśnienie funkcjonowania mózgu i jego roli w zarządzaniu organizmem. | ¤ W tym odcinku: Kolejna opowieść dotyczy... fabryki, jaką stanowi szpik kostny. Codziennie produkuje się tu w ogromnych ilościach płytki krwi. Są one odpowiedzialne za jej krzepnięcie. Okazuje się, że żyją tylko 10 dni. Brak płytek krwi przy nawet najdrobniejszym skaleczeniu może doprowadzić do tragedii. | ¤ Reżyseria: Albert Barillé
 05/08/2021  06:40-07:10  (30) 
Daleko od noszy: Człowiek magazyn (5)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2005 ¤ 12+ | Satyryczna opowieść o losach typowego szpitala w Polsce. Niezawodna kadra medyczna dokonuje karkołomnych wyczynów. | ¤ W tym odcinku: Ordynator wpada na rewolucyjny pomysł, który ma według niego zmienić współczesną transplantologię. Postanawia, że narządy do przeszczepów będą odtąd magazynowane w żywych ludziach. Do udziału w historycznym eksperymencie wyznacza pacjenta Niepylaka, któremu Kidler i Wstrząs wszczepiają po kilka wątrób, nerek i dwunastnic. Wiadomość o przełomowej metodzie rozchodzi się po całym kraju. Niestety, ordynator niedługo cieszy się powodzeniem swojej metody. Wkrótce wszystkie narządy zostają rozkradzione przez złodziei i Niepylakowi zostaje tylko głowa. | ¤ Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński | ¤ Występują: Krzysztof Kowalewski, Paweł Wawrzecki, Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska
 05/08/2021  07:10-07:45  (35) 
Daleko od noszy: Upiorny duch Kidlera (6)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2005 ¤ 12+ | Satyryczna opowieść o losach typowego szpitala w Polsce. Niezawodna kadra medyczna dokonuje karkołomnych wyczynów. | ¤ W tym odcinku: Siostra Basen donosi ordynatorowi, że dr Kidler od kilku dni nie pojawia się w pracy. Tymczasem w gazecie ukazuje się nekrolog Romana Juliusza Kidlera. Wszyscy są przekonani, że Kidler nie żyje. Personel i pacjenci składają się więc na wieniec i rozdzielają między siebie rzeczy domniemanego nieboszczyka. Dr Wstrząs zajmuje szafkę Kidlera i zaczyna nosić jego buty oraz ubranie. Ordynator przywłaszcza sobie samochód. Przez cały czas w szpitalu słychać jednak przerażające jęki. Wkrótce siostra Basia i siostra Basen znajdują w magazynku ich źródło - wynędzniałego Kidlera przywalonego ciężką szafą. | ¤ Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński | ¤ Występują: Krzysztof Kowalewski, Paweł Wawrzecki, Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska
 05/08/2021  07:45-08:05  (20) 
Świat według Kiepskich: Matka jest tylko jedna (47)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2006 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: Paździocha pierwszy raz w życiu ma odwiedzić matka. Marian jest tym zaniepokojony. Okazuje się, że przez wiele lat ukrywał przed nią prawdę o swoim życiu osobistym. Prosi sąsiadów o udział w wielkiej mistyfikacji, którą chce przygotować dla matki. | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk, Ryszard Kotys
 05/08/2021  08:05-08:40  (35) 
Świat według Kiepskich: Mężowie i żony (48)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2004 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: Halina Kiepska doprowadza męża do szału, prowadząc niekończącą się rozmowę telefoniczną z koleżanką. Zdenerwowany Ferdynand nie może wytrzymać jej gadaniny i w końcu wychodzi z mieszkania. Na korytarzu spotyka Mariana Paździocha, który jest w podobnym nastroju. Mężczyźni zgodnie zaczynają skarżyć się na żony. Okazuje się, że Paździoch ma również poważne problemy z małżonką i nie wie, jak powinien je rozwiązać. Prosi więc sąsiada o pomoc. | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk
 05/08/2021  08:40-09:15  (35) 
Malanowski i partnerzy: Zanim umrę (26)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2011 ¤ 12+ | Bronisław Malanowski (Bronisław Cieślak) i jego detektywi: Marta (Marta Leleniewska), Marek (Marek Krupski), Magda (Magdalena Rembacz) i Tomek (Tomasz Mandes) pomagają rozwikłać rodzinne dramaty, odszukać zaginione osoby, wytropić zdradzających się małżonków, handlarzy narkotyków czy podejrzanych o zabójstwo. Sprawy, które zlecają im klienci, są często niezwykle trudne i niebezpieczne. | ¤ W tym odcinku: Do agencji Malanowskiego zgłasza się śmiertelnie chora Teresa Czernik. Kobieta martwi się o swoją córkę Marzenę, która ostatnio dziwnie się zachowuje. Jest bardzo smutna i podenerwowana. Detektywi podczas przeszukania pokoju dziewczyny znajdują ukrytą dużą sumę pieniędzy. Niedługo potem Marek jest świadkiem, jak Marzena wsiada do samochodu tajemniczego mężczyzny, który wywozi ją w ustronne miejsce i próbuje zgwałcić. Detektyw w ostatniej chwili ratuje ją z rąk napastnika. Wtedy dowiaduje się, że nie jest on żadnym przestępcą, a jedynie klientem Marzeny, która zarabia jako prostytutka. Jej koleżanka zdradza detektywom, że córka Teresy jest uzależniona od narkotyków. Wkrótce wychodzą na jaw kolejne tajemnice Marzeny. | ¤ Reżyseria: Mariusz Wojaczek, Szymon Jakubowski | ¤ Występują: Bronisław Cieślak, Marek Krupski, Magdalena Rembacz, Tomasz Mandes
 05/08/2021  09:15-09:45  (30) 
Malanowski i partnerzy: W krzyżowym ogniu uczuć (27)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2011 ¤ 12+ | Bronisław Malanowski (Bronisław Cieślak) i jego detektywi: Marta (Marta Leleniewska), Marek (Marek Krupski), Magda (Magdalena Rembacz) i Tomek (Tomasz Mandes) pomagają rozwikłać rodzinne dramaty, odszukać zaginione osoby, wytropić zdradzających się małżonków, handlarzy narkotyków czy podejrzanych o zabójstwo. Sprawy, które zlecają im klienci, są często niezwykle trudne i niebezpieczne. | ¤ W tym odcinku: Patrycja Lechowska jest prześladowana przez swojego byłego męża Aleksandra, który nie może się pogodzić z tym, że żona się z nim rozwiodła. Powodem rozstania była zdrada mężczyzny. Bronisław i Marek namawiają Patrycję, by doniosła na Aleksandra policji. Ta jednak boi się, gdyż jej eksmąż, były wojskowy, może próbować się na niej zemścić. Detektywi zapewniają jednak, że będą ją chronić. Kobieta postanawia w końcu pojechać na policję. Wkrótce dowiaduje się, że za rozbicie jej małżeństwa może odpowiadać jej siostra Weronika. Patrycja próbuje z nią porozmawiać, ale ta znika w tajemniczych okolicznościach. | ¤ Reżyseria: Mariusz Wojaczek, Szymon Jakubowski | ¤ Występują: Bronisław Cieślak, Marek Krupski, Magdalena Rembacz, Tomasz Mandes
 05/08/2021  09:45-10:20  (35) 
Malanowski i partnerzy: Zabójcze wspomnienie (28)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2011 ¤ 12+ | Bronisław Malanowski (Bronisław Cieślak) i jego detektywi: Marta (Marta Leleniewska), Marek (Marek Krupski), Magda (Magdalena Rembacz) i Tomek (Tomasz Mandes) pomagają rozwikłać rodzinne dramaty, odszukać zaginione osoby, wytropić zdradzających się małżonków, handlarzy narkotyków czy podejrzanych o zabójstwo. Sprawy, które zlecają im klienci, są często niezwykle trudne i niebezpieczne. | ¤ W tym odcinku: Renata Gąsowska, znajoma Malanowskiego, jest zaniepokojona zachowaniem kilkuletniej Helenki, którą się opiekuje. Prosi detektywów, by sprawdzili, czy dziecku nie dzieje się krzywda. Wkrótce okazuje się, że jej rodzice niedawno się rozwiedli i zaniedbują swoją córkę. Wszystko wskazuje na to, że zmiana w zachowaniu dziecka jest spowodowana rozstaniem rodziców. Tymczasem uwagę detektywów zwraca Michał Sztandar, nowy partner matki Helenki. Mężczyzna zachowuje się wobec dziewczynki wyjątkowo poufale. Malanowski odkrywa, że ma on na koncie oskarżenie o molestowanie dzieci... | ¤ Reżyseria: Mariusz Wojaczek, Szymon Jakubowski | ¤ Występują: Bronisław Cieślak, Marek Krupski, Magdalena Rembacz, Tomasz Mandes
 05/08/2021  10:20-10:45  (25) 
Na ratunek 112: Młody mężczyzna podaje bratu ciężki odważnik, który przygniata mu klatkę piersiową i powoduje uraz głowy / Znachorka omal nie doprowadza do śmierci chorą na zapalenie płuc (43)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 12+ | Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie. | ¤ W tym odcinku: Bartek stoi na drabinie i podaje młodszemu bratu Sławkowi odważniki z szafki. Jeden z nich jest tak ciężki, że nie udaje mu się go utrzymać i spada z nim na chłopca. Przyrząd przygniata klatkę piersiową Sławka. Anna odwiedza na wsi siostrę Karolinę. Niepokoił ją brak wieści od niej. Na miejscu okazuje się, że chorą na zapalenie płuc Karolinę leczy znachorka. Kobieta użyła bardzo silnej substancji, która zagraża życiu jej podopiecznej.
 05/08/2021  10:45-11:20  (35) 
Na ratunek 112: Studentka dostaje ataku migreny/Zdesperowany frankowicz chce sprzedać nerkę (44)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 12+ | Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie. | ¤ W tym odcinku: Kasia i Agata są studentkami i współlokatorkami. Cały wolny czas spędzają na nauce. W sobotni wieczór przyjaciółki miały obejrzeć razem film, by odpocząć, jednak Kasia rezygnuje i wraca do książek. Jest przemęczona, ale usiłuje dodać sobie energii dużymi ilościami kawy. W końcu dziewczyna traci wzrok i walczy z ogromnym bólem głowy. Agata postanawia zadzwonić po pogotowie. Monika wraca wcześniej z delegacji. Na podjeździe stoi obcy samochód. Kobieta zakrada się do domu. Podsłuchuje rozmowę męża z obcymi ludźmi, z której wynika, że sprzedał on nerkę, a zabieg ma się odbyć za chwilę w ich domu...
 05/08/2021  11:20-11:45  (25) 
Na ratunek 112: Kobieta na skutek diety niskobiałkowej ma hipofosfatemię / Pracownica firmy pożyczkowej zaatakowana przez klienta w jego mieszkaniu (45)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 12+ | Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie. | ¤ W tym odcinku: Podczas wieszania firanek Krystyna spada z drabiny. Boli ją głowa i szyja. Jej syn Łukasz dzwoni pod 112. Ratownik ocenia stan kobiety jako nie wymagający nagłej pomocy. Niestety dolegliwości Krystyny zaczynają się nasilać, ma objawy parestezji, zaburzenia częściowe świadomości, w końcu atak drgawek. Do drzwi Jadwigi Nowak puka pracownica firmy pożyczkowej, Ada Gołębiowska. Kobieta szuka Zbigniewa Urbańskiego, który umówił się z nią na spotkanie. Jadwiga wskazuje drzwi do mieszkania sąsiada, ale nieznajoma wzbudza w niej podejrzenia...
 05/08/2021  11:45-12:20  (35) 
Na ratunek 112: Striptizer traci przytomność podczas występu / Wybuch bomby w sklepie (46)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 12+ | Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie. | ¤ W tym odcinku: Podczas wieczoru panieńskiego występują striptizerzy-amatorzy. Nagle jeden z nich, Kuba, upada na podłogę. Objawy mężczyzny wskazują na zawał. Jego kolega, Marcin, wspomina, że Kuba niedawno chorował na grypę, którą przechodził zamiast przeleżeć. Może on mieć pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego. Właściciele sklepu są szantażowani przez bandytę. Mają przekazać mu pieniądze i nie informować policji o jego telefonie. Przestępca podkłada w lokalu bombę, która eksploduje.
 05/08/2021  12:20-12:40  (20) 
Na ratunek 112: Dziewczyna ratuje swoją rodzinę przed zaczadzeniem / Starsze małżeństwo ratuje mężczyznę przed rasistami (47)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 12+ | Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie. | ¤ W tym odcinku: Agnieszka wraca do domu z urodzin koleżanki. Zastaje rodziców i brata z objawami grypy. Dziewczynka dzwoni po pogotowie. Operatorka podejrzewa nie grypę, a zatrucie tlenkiem węgla - w mieszkaniu jest działający piec kaflowy. Ewa i Michał słyszą okrzyki pod oknem. Trzej chuligani zaczepiają idącego ulicą mężczyznę o innym kolorze skóry. Zaatakowany szuka schronienia w klatce bloku, ale bandyci pędzą za nim. Małżonkowie dzwonią pod 112, a operator wysyła patrol policji. Tymczasem Michał wpada na pomysł: puszcza z komputera sygnał syreny policyjnej. Napastnicy uciekają. Ewa i Michał wbrew ostrzeżeniom operatora biegną do pobitego mężczyzny.
 05/08/2021  12:40-13:20  (40) 
Na ratunek 112: Dziewczynka ratuje siebie i koleżankę przed złodziejami i współpracującą z nimi gosposią / Dziewczyna zostaje trafiona z łuku w brzuch (48)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 12+ | Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie. | ¤ W tym odcinku: Trójka objazdowych aktorów - Hania, Sebastian i Kacper - odbywa próbę przedstawienia, którego akcja osadzona jest w średniowieczu. Mają autentyczny średniowieczny łuk i strzały. Przez nieporozumienie dochodzi do wypadku, w wyniku którego Hania zostaje ugodzona strzałą. Paulina Nowakowska niedawno zatrudniła gosposię. Pewnego dnia jej starsza córka Martyna z powodu choroby nie poszła do szkoły. W południe odwiedza ją koleżanka, Iga. O obecności dziewcząt nie wie gosposia Stefania Konieczna, która do domu wpuszcza złodziei. Chcą oni ukraść drogocenny obraz, który Paulina przez przypadek uchwyciła na selfie, a zdjęcie umieściła na FB. Martyna przyłapuje ich i zostaje związana.
 05/08/2021  13:20-13:40  (20) 
Chłopaki do wzięcia (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy prezentują sylwetki mężczyzn pochodzących z małych wsi i miasteczek. Mimo że pracują dorywczo, mają niewielkie perspektywy i nie są zbyt zamożni, to z niezachwianą wiarą szukają partnerek na całe życie. W poszukiwaniach tej jedynej chwytają się różnych sposobów, m.in. organizują ogniska, chodzą na dyskoteki, a nawet korzystają z portali randkowych i biur matrymonialnych. Widzowie mają okazję się przekonać, czy ich marzenia w końcu się spełnią. | ¤ W tym odcinku: Pani Aniela troskliwie dba o Jarusia i jego mieszkanko. Ryszard zastanawia się, dlaczego pewna warszawianka tak szybko zdobyła jego serce. Ani grubiańskie żarty pana Stasia, ani jego popisy nie zniechęcają do niego pani Marysi. Bandziorek nie ma wielkich ambicji - marzy jedynie, by wieść spokojne życie u boku ukochanej kobiety. Kapsel ma już dosyć kopania piłki. Michał próbuje uciec od bolesnych myśli i trudów dnia codziennego. Śpiewanie okazuje się idealnym lekarstwem.
 05/08/2021  13:40-14:20  (40) 
Chłopaki do wzięcia (3)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy prezentują sylwetki mężczyzn pochodzących z małych wsi i miasteczek. Mimo że pracują dorywczo, mają niewielkie perspektywy i nie są zbyt zamożni, to z niezachwianą wiarą szukają partnerek na całe życie. W poszukiwaniach tej jedynej chwytają się różnych sposobów, m.in. organizują ogniska, chodzą na dyskoteki, a nawet korzystają z portali randkowych i biur matrymonialnych. Widzowie mają okazję się przekonać, czy ich marzenia w końcu się spełnią. | ¤ W tym odcinku: Ryszard planuje odwiedzić swoją nową dziewczynę. Michał każdego dnia spędza długie godziny w wirtualnym świecie. Jerry zastanawia się, czy kobiety pragną jego, czy jedynie marzą o białym domku nad jeziorem. Bandziorek uwielbia koty, lecz pupile nie dadzą mu szczęścia.
 05/08/2021  14:20-14:40  (20) 
Chłopaki do wzięcia (4)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy prezentują sylwetki mężczyzn pochodzących z małych wsi i miasteczek. Mimo że pracują dorywczo, mają niewielkie perspektywy i nie są zbyt zamożni, to z niezachwianą wiarą szukają partnerek na całe życie. W poszukiwaniach tej jedynej chwytają się różnych sposobów, m.in. organizują ogniska, chodzą na dyskoteki, a nawet korzystają z portali randkowych i biur matrymonialnych. Widzowie mają okazję się przekonać, czy ich marzenia w końcu się spełnią. | ¤ W tym odcinku: Ryszard i Mariola uświadamiają sobie, co do siebie czują. Jerry wciąż zastanawia się nad internetowymi i telefonicznymi propozycjami kobiet, które pragną go bliżej poznać. Okazuje się, że Aniela i Jaruś mają odmienne poglądy na różne sprawy. Brak porozumienia może stanąć na drodze do ich wspólnego szczęścia.
 05/08/2021  14:40-15:20  (40) 
Chłopaki do wzięcia (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy prezentują sylwetki mężczyzn pochodzących z małych wsi i miasteczek. Mimo że pracują dorywczo, mają niewielkie perspektywy i nie są zbyt zamożni, to z niezachwianą wiarą szukają partnerek na całe życie. W poszukiwaniach tej jedynej chwytają się różnych sposobów, m.in. organizują ogniska, chodzą na dyskoteki, a nawet korzystają z portali randkowych i biur matrymonialnych. Widzowie mają okazję się przekonać, czy ich marzenia w końcu się spełnią. | ¤ W tym odcinku: Kapsel zaprosił kolegów na ognisko. Gwarantuje wieczór pełen wrażeń. Tymczasem Jaruś wraca do sprawdzonego sposobu poszukiwania miłości - bierze do ręki gazetę i ogłoszenia matrymonialne. Związek Wojtka i Marzenki rozsypuje się w drobny mak. Natomiast uczucie Ryszarda i Marioli wciąż kwitnie. Zakochani cieszą się sobą już drugi tydzień.
 05/08/2021  15:20-15:40  (20) 
Chłopaki do wzięcia (6)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy prezentują sylwetki mężczyzn pochodzących z małych wsi i miasteczek. Mimo że pracują dorywczo, mają niewielkie perspektywy i nie są zbyt zamożni, to z niezachwianą wiarą szukają partnerek na całe życie. W poszukiwaniach tej jedynej chwytają się różnych sposobów, m.in. organizują ogniska, chodzą na dyskoteki, a nawet korzystają z portali randkowych i biur matrymonialnych. Widzowie mają okazję się przekonać, czy ich marzenia w końcu się spełnią. | ¤ W tym odcinku: Wszyscy nie mogą się doczekać ogniska, zorganizowanego przez Kapsla. Gospodarz liczy na to, że dziewczyna, którą poznał przez telefon, również wpadnie. Być może przyprowadzi ze sobą koleżankę. Panu Frankowi bardzo dokucza samotność. Tymczasem Bogdan, kolega Ryszarda, powrócił do kraju, niestety wciąż jako kawaler.
 05/08/2021  15:40-16:20  (40) 
Chłopaki do wzięcia (7)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy prezentują sylwetki mężczyzn pochodzących z małych wsi i miasteczek. Mimo że pracują dorywczo, mają niewielkie perspektywy i nie są zbyt zamożni, to z niezachwianą wiarą szukają partnerek na całe życie. W poszukiwaniach tej jedynej chwytają się różnych sposobów, m.in. organizują ogniska, chodzą na dyskoteki, a nawet korzystają z portali randkowych i biur matrymonialnych. Widzowie mają okazję się przekonać, czy ich marzenia w końcu się spełnią. | ¤ W tym odcinku: Marzenka, matka dwójki dzieci i obiekt zainteresowania Wojtka, coraz rzadziej odzywa się do swojego adoratora. Tymczasem Jaruś, syn pani Anieli, upolował kawalera dla swojej mamy. Michał z kolei marzy o zamożnej kobiecie ze znajomościami, która odmieni jego życie. Bogdan wyrusza w świat na poszukiwania miłości i pracy. W wolnych chwilach Mariusz "Supermario" oddaje się wspomnieniom.
 05/08/2021  16:20-17:15  (55) 
Gliniarze: Wstydliwa tajemnica (5)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Dalszy ciąg serialu z gatunku docu-crime opowiadającego o pracy stołecznych policjantów: Natalii Nowak (Ewelina Ruckgaber), Kuby Roguza (Piotr Mróz), Olgierda Mazura (Arkadiusz Krygier), Krystiana Górskiego (Tomasz Skrzypniak) i Piotra Zarębskiego (Dariusz Dłużewski). | ¤ W tym odcinku: Nastolatka zostaje pobita i brutalnie zgwałcona. Rodzice podejrzewają kolegę, u którego bawiła się na urodzinach. Wychodzi jednak na jaw, że dziewczyna utrzymywała kontakty ze znacznie starszym mężczyzną - byłym więźniem. Krystian wraca do pracy w terenie pod warunkiem uczestniczenia w terapii psychologicznej. Tymczasem Piotr Zarębski z trudem radzi sobie po odejściu ze służby. Jego żona prosi policjantów o pomoc - boi się, że z mężem dzieje się coś niedobrego. Olgierd i Krystian nieoficjalnie włączają byłego naczelnika do aktualnego śledztwa. | ¤ Występują: Ewelina Ruckgaber, Piotr Mróz, Arkadiusz Krygier, Tomasz Skrzypniak
 05/08/2021  17:15-18:15  (60) 
Gliniarze: Desperacja (6)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Dalszy ciąg serialu z gatunku docu-crime opowiadającego o pracy stołecznych policjantów: Natalii Nowak (Ewelina Ruckgaber), Kuby Roguza (Piotr Mróz), Olgierda Mazura (Arkadiusz Krygier), Krystiana Górskiego (Tomasz Skrzypniak) i Piotra Zarębskiego (Dariusz Dłużewski). | ¤ W tym odcinku: Zamaskowani sprawcy rabują dom, grożąc rodzinie użyciem przemocy. W trakcie śledztwa policjanci okrywają, że poszkodowane małżeństwo zataiło przed nimi coś więcej niż tylko poważne problemy finansowe. Nikodem, syn Danuty, wrócił do domu z podbitym okiem. Danuta i Staszek obawiają się, że to początek kolejnych kłopotów. Zwracają się z prośbą o pomoc do Natalii i Kuby. | ¤ Występują: Ewelina Ruckgaber, Piotr Mróz, Arkadiusz Krygier, Tomasz Skrzypniak
 05/08/2021  18:15-19:00  (45) 
Zdrady (4)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2016 ¤ 16+ | Bohaterów serialu łączy jeden problem - podejrzewają swoich partnerów o zdradę. Odkryć prawdę pomaga im prywatny detektyw. Po zapoznaniu się z efektami jego pracy zainteresowani sami decydują, czy zakończyć śledztwo, czy je kontynuować i złapać drugą połówkę na gorącym uczynku. | ¤ W tym odcinku: Łukasz ma 50 lat. Urodził się w USA i tam spędził część swojego życia. Obecnie prowadzi firmę, a pięć lat temu ożenił się z młodszą o 20 lat Ewą. Choć tworzą szczęśliwy związek, jakiś czas temu Łukasz zauważył, że żona zaczęła się od niego oddalać. Ich życie intymne zmieniło się, a Ewa nie zachowuje się jak wcześniej. Łukasz sądzi, że powodem tych zmian może być inny mężczyzna. | ¤ Występują: Damian Rabstajn, Karolina Kasperek, Jakub Kwaśniewicz, Adam Franek
 05/08/2021  19:00-22:40  (220) 
Gorączka
¤ Film Sensacyjny ¤ USA ¤ 1995 ¤ 16+ ¤ 8.1/10 | Neil McCauley wraz ze swoimi kolegami - nałogowym hazardzistą Chrisem Shiherlisem i Michaelem Cheritto - organizują napad na furgonetkę przewożącą obligacje. Akcja przebiega zgodnie z planem, jednak jeden z najemników, Waingro, nie wytrzymuje napięcia i popełnia błąd. Wywiązuje się strzelanina, w wyniku której giną strażnicy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Vincent Hanna, zasłużony policjant z wydziału zabójstw, od wielu lat walczący z przestępczością w Los Angeles, mistrz w swoim fachu. Po przybyciu na miejsce zbrodni Hanna i jego ekipa zbierają dowody i szczegółowo odtwarzają przebieg tragedii, trafiając wkrótce na trop przestępców. W tym czasie perfekcjonista McCauley przygotowuje ostatni wielki skok na bank, po którym zamierza wycofać się z działalności przestępczej i wyjechać do Nowej Zelandii. Jego celem jest 12 milionów dolarów. Vincent Hanna czeka na odpowiedni moment, by wkroczyć do akcji. Między inteligentnym przestępcą a dorównującym mu policjantem rozpoczyna się psychologiczna rozgrywka. Na ulicach Miasta Aniołów dochodzi do rozlewu krwi, którego obie strony wolałyby uniknąć. | ¤ Reżyseria: Michael Mann | ¤ Występują: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight
 05/08/2021  22:40-01:30  (170) 
Obłędny rycerz
¤ Komedia Przygodowa ¤ USA ¤ 2001 ¤ 12+ ¤ 6.9/10 | Po śmierci rycerza Ulricha von Lichtensteina, służący mu młody giermek William (Heath Ledger) postanawia zająć jego miejsce. Podróżując razem ze swoimi towarzyszami, Rolandem (Mark Addy) i Watem (Alan Tudyk), spotyka pisarza Geoffreya Chaucera (Paul Bettany). Ten deklaruje swoją pomoc w sfałszowaniu dokumentów, które pozwolą Williamowi jako rycerzowi brać udział w turniejach. Na jednym z nich zakochuje się w tajemniczej i pięknej Jocelyn (Shannyn Sossamon). Jednak na drodze do serca ukochanej staje mu groźny rywal. William musi zmierzyć się z nim podczas turnieju. Komedia przygodowa w stylu MTV, zainspirowana przez XIV-wieczne "Opowieści kanterberyjskie" Geoffreya Chaucera. Jej wielkim atutem jest humor i znakomita muzyka. Średniowieczni rycerze walczą przy akompaniamencie utworów Queen, AC/DC, Erica Claptona i Metalliki. | ¤ Reżyseria: Brian Helgeland | ¤ Występują: Heath Ledger, Shannyn Sossamon, Mark Addy, Paul Bettany
 06/08/2021  01:30-01:45  (15) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 06/08/2021  01:45-02:00  (15) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 06/08/2021  02:00-02:55  (55) 
Nowa Rewia Kabaretowa (2)
¤ Program Rozrywkowy ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Nowe odcinki popularnego show i pozycja obowiązkowa każdego miłośnika dobrego humoru. Satyrycy przedstawiają swoje największe hity oraz przegląd absurdalnych i zaskakujących postaci, które są zabawnym komentarzem do naszej codzienności. W rolach głównych w nowej serii programu wystąpią m.in. Kabaret Nowaki i K2.
 06/08/2021  02:55-03:35  (40) 
Pod lupą (7)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2015 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem prezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Gospodarz programu wraz z zaproszonymi do studia gośćmi musi zmierzyć się z wnikliwymi pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Widzowie dowiedzą się np., czym są tzw. inteligentne zegarki, a także która płeć ma bardziej podzielną uwagę. W programie nie zabraknie także wielu zaskakujących eksperymentów. W cyklu "Instrukcja obsługi" widzowie podejrzą zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia oraz redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać. | Eksperyment wyjaśni sekrety kłamstwa. Prowadzący opowie też o deskorolkach do latania. Jerzy Łabuda wyjaśni ideę inteligentnego domu. Prowadzący przyjrzy się codziennym czynnościom pracowników poczty.
 06/08/2021  03:35-04:00  (25) 
Pod lupą (8)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2015 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem prezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Gospodarz programu wraz z zaproszonymi do studia gośćmi musi zmierzyć się z wnikliwymi pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Widzowie dowiedzą się np., czym są tzw. inteligentne zegarki, a także która płeć ma bardziej podzielną uwagę. W programie nie zabraknie także wielu zaskakujących eksperymentów. W cyklu "Instrukcja obsługi" widzowie podejrzą zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia oraz redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać. | Eksperyment ujawni, kto wywiera większy wpływ - grupa czy jednostka. Twórcy programu zaprezentują ponadto aparat fotograficzny dla psa z obrożą monitorującą tętno, a także zaprezentują przebieg prac nad sztuczną skórą wytwarzaną za pomocą biodrukarki 3D. Pokażą też gadżet uzupełniający inteligentne zegarki. Następnie gość Adam Żelazko opowie o unifikacji urządzeń, a widzowie dowiedzą się, jak działa Teatr Wielki. Pan Korek z kolei przeprowadzi doświadczenie z dźwiękiem.
 06/08/2021  04:00-04:15  (15) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 06/08/2021  04:15-04:45  (30) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 06/08/2021  04:45-05:40  (55) 
Obraz dnia (221)
¤ Program Informacyjny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Serwis informacyjny będący podsumowaniem pracy dziennikarzy stacji Polsat News. W paśmie zobaczymy najważniejsze wydarzenia dnia, informacje sportowe, a także prognozę pogody. W roli prowadzących: Robert Bernatowicz, Joanna Dressler i Przemysław Białkowski.
 06/08/2021  05:40-06:05  (25) 
Pod lupą (8)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2016 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden arystokrata nie wyobrażał sobie wejścia na salony bez tego elementu garderoby. Widzowie poznają także m.in. tajniki produkcji makaronów, które uwielbiali Napoleon i Sofia Loren, szybowców czy polskiego miodu.
 06/08/2021  06:05-06:40  (35) 
Było sobie życie: Krew (5)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1986 ¤ 7+ | Twórcy serialu przedstawiają w zabawny i pouczający sposób ludzkie ciało. Zgłębiają tajemnice jego ewolucji i funkcjonowania. Zaczynając swoją opowieść już na poziomie komórki, zaznajamiając widza z różnymi narządami oraz z funkcją każdego z nich. Prezentują układ krwionośny, odpornościowy oraz inne. Zapoznają z przemianami zachodzącymi w każdym z nas. Podróż przez ludzkie ciało okazuje się fascynującą przygodą. Jej bohaterami są komórki, wirusy oraz bakterie. Widzowie dowiadują się, jak w ciele matki rozwija się płód, w jaki sposób organizm walczy z chorobami, do czego służy szpik kostny, jak - z bardzo bliska - wygląda krew. Dzieci mają okazję zrozumieć, jak to się dzieje, że oddychamy, widzimy, słyszymy. Twórcy pokusili się nawet o wyjaśnienie funkcjonowania mózgu i jego roli w zarządzaniu organizmem. | ¤ W tym odcinku: Dzieci odkrywają tajemnice krwi. Najmłodsi widzowie dowiedzą się, w jaki sposób krąży ona w organizmie, a także jak zaopatruje serce i płuca. Profesor Globus i Mistrz wyjaśnią również, co dzieje się z krwią, gdy organizm człowieka atakują wirusy. | ¤ Reżyseria: Albert Barillé
 06/08/2021  06:40-07:15  (35) 
Daleko od noszy: Anielska dobroć (7)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2005 ¤ 12+ | Satyryczna opowieść o losach typowego szpitala w Polsce. Niezawodna kadra medyczna dokonuje karkołomnych wyczynów. | ¤ W tym odcinku: Pewnego dnia w gabinecie ordynatora pojawia się anioł. Nietypowy gość nakłania go do czynienia dobrych uczynków. Pacjent Nowak zostaje zatem wypisany do domu, dr Basen otrzymuje podwyżkę, a siostra Basia i dr Wstrząs - kupon na egzotyczną wycieczkę. Niestety, nikt nie jest zadowolony z takiego obrotu rzeczy. Okazuje się, że Nowak jest bezdomny i nie ma się gdzie podziać, a siostra Basia obraża się, bo nie chce mieć nic wspólnego ze swym byłym mężem. Z kolei dr Basen niechcący wydaje, że Kidler i Wstrząs są zamieszani w nielegalne interesy. Ponieważ oprócz ordynatora nikt nie widzi anioła, lekarze podejrzewają swojego szefa o załamanie nerwowe. Trafia więc na obserwację na oddziale psychiatrycznym. Anioł zaś okazuje się diabłem... | ¤ Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński | ¤ Występują: Krzysztof Kowalewski, Paweł Wawrzecki, Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska
 06/08/2021  07:15-07:45  (30) 
Daleko od noszy: Urodziny Kidlera (8)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2005 ¤ 12+ | Satyryczna opowieść o losach typowego szpitala w Polsce. Niezawodna kadra medyczna dokonuje karkołomnych wyczynów. | ¤ W tym odcinku: Wkrótce doktor Kidler ma obchodzić 50. urodziny. Współpracownicy postanawiają to uczcić - zamierzają kupić tort i drogi prezent. Kiedy Kidler odkrywa, że pacjent Półpielec potrafi zgadywać cudze myśli, próbuje wykorzystać to, aby dowiedzieć się, co dostanie. Okazuje się, że będzie to abonament do filharmonii. Jest tym załamany i w dniu urodzin udaje, że ogłuchł po wybuchu petardy. Nikt nie ma odwagi wręczyć mu prezentu. Koledzy wykorzystując sytuację, składają mu szczere życzenia, które nie są dla doktora zbyt miłe. | ¤ Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński | ¤ Występują: Krzysztof Kowalewski, Paweł Wawrzecki, Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska
 06/08/2021  07:45-08:10  (25) 
Świat według Kiepskich: Minister wszystkich Polaków (49)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2001 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: Waldek znajduje na ulicy telefon komórkowy. Okazuje się, że należy do ministra. Ferdek z Waldkiem postanawiają wykorzystać tę sytuację. Chcą podjąć kilka rządowych decyzji dla dobra ludu. Jednak właściciel komórki odnajduje Ferdka... | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk
 06/08/2021  08:10-08:40  (30) 
Świat według Kiepskich: Mistrz podrobów (50)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2001 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: Ferdek ogląda w telewizji reportaż na temat twórcy, którego obrazy stały się kulturalną sensacją. Dochodzi do wniosku, że tak naprawdę są to zwykłe bohomazy. Jednak myśl o sztuce nie daje mu spokoju. Postanawia stworzyć własne prymitywistyczne dzieła i stać się światowej sławy artystą. | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk
 06/08/2021  08:40-09:15  (35) 
Malanowski i partnerzy: Polowanie na miłość (29)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2011 ¤ 12+ | Bronisław Malanowski (Bronisław Cieślak) i jego detektywi: Marta (Marta Leleniewska), Marek (Marek Krupski), Magda (Magdalena Rembacz) i Tomek (Tomasz Mandes) pomagają rozwikłać rodzinne dramaty, odszukać zaginione osoby, wytropić zdradzających się małżonków, handlarzy narkotyków czy podejrzanych o zabójstwo. Sprawy, które zlecają im klienci, są często niezwykle trudne i niebezpieczne. | ¤ W tym odcinku: Malanowski zostaje zaproszony przez swojego przyjaciela Grzegorza Manickiego i jego dziewczynę Iwonę Solecką na biesiadę zorganizowaną przez koło łowieckie. Podczas zabawy z pobliskiego lasu padają strzały. Grzegorz zostaje trafiony i w ciężkim stanie trafia do szpitala. Detektywi próbują ustalić, kto postrzelił mężczyznę. Magdzie i Tomkowi udaje się zidentyfikować samochód, który zaraz po zdarzeniu z wielką prędkością jechał przez las. Okazuje się, że auto należało do Wiktora Przybyły, członka koła łowieckiego i byłego chłopaka Iwony. Detektywi, śledząc mężczyznę, docierają na polanę, gdzie urządza on strzelanie do celu. Łuska z jego broni nieoczekiwanie pasuje do naboju, z którego został postrzelony Grzegorz. Malanowski i jego podwładni próbują poznać motywy jego działania. | ¤ Reżyseria: Mariusz Wojaczek, Szymon Jakubowski | ¤ Występują: Bronisław Cieślak, Marek Krupski, Magdalena Rembacz, Tomasz Mandes
 06/08/2021  09:15-09:45  (30) 
Malanowski i partnerzy: Kieszonkowe (30)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2011 ¤ 12+ | Bronisław Malanowski (Bronisław Cieślak) i jego detektywi: Marta (Marta Leleniewska), Marek (Marek Krupski), Magda (Magdalena Rembacz) i Tomek (Tomasz Mandes) pomagają rozwikłać rodzinne dramaty, odszukać zaginione osoby, wytropić zdradzających się małżonków, handlarzy narkotyków czy podejrzanych o zabójstwo. Sprawy, które zlecają im klienci, są często niezwykle trudne i niebezpieczne. | ¤ W tym odcinku: Do biura agencji Malanowskiego zgłasza się Aldona Kryszek. Kobieta martwi się o swojego piętnastoletniego syna Adriana, którego podejrzewa o kradzież. Widziała bowiem w jego pokoju nową drogą komórkę, odtwarzacz muzyki i buty sportowe, których ani ona, ani jej mąż mu nie kupili. Detektywi śledząc chłopca i jego kolegę trafiają do opuszczonej hali, gdzie nastolatki spotykają się z tajemniczym mężczyzną. Wkrótce zdają sobie sprawę, że Adrian się prostytuuje i stąd ma pieniądze na drogie gadżety. Jego matka nie może w to uwierzyć. | ¤ Reżyseria: Mariusz Wojaczek, Szymon Jakubowski | ¤ Występują: Bronisław Cieślak, Marek Krupski, Magdalena Rembacz, Tomasz Mandes
 06/08/2021  09:45-10:20  (35) 
Malanowski i partnerzy: Dopadnie cię przeszłość (31)
¤ Serial Fabularno Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2011 ¤ 12+ | Bronisław Malanowski (Bronisław Cieślak) i jego detektywi: Marta (Marta Leleniewska), Marek (Marek Krupski), Magda (Magdalena Rembacz) i Tomek (Tomasz Mandes) pomagają rozwikłać rodzinne dramaty, odszukać zaginione osoby, wytropić zdradzających się małżonków, handlarzy narkotyków czy podejrzanych o zabójstwo. Sprawy, które zlecają im klienci, są często niezwykle trudne i niebezpieczne. | ¤ W tym odcinku: Tomek idzie na ślub swojego kolegi, Marcina. Pod kościołem okazuje się, że panna młoda, Natalia, zniknęła. Narzeczony prosi Tomka, by zbadał sprawę. Detektywi przeglądają nagrania. Widzą, jak Natalia rozmawia z nieznajomą młodą kobietą. Wkrótce potem znika. Tomek odnajduje tajemniczą rozmówczynię. Ranna dziewczyna prosi go, by ostrzegł Natalię przed niejaką Dolores. Wychodzi na jaw, że przyszła żona Marcina skrywa jakiś sekret. | ¤ Reżyseria: Mariusz Wojaczek, Szymon Jakubowski | ¤ Występują: Bronisław Cieślak, Marek Krupski, Magdalena Rembacz, Tomasz Mandes
 06/08/2021  10:20-10:45  (25) 
Świat według Kiepskich: Interes (25)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2002 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: Pewnego dnia u Kiepskich zjawia się daleka rodzina z prowincji. Wizyta przebiega w miłej atmosferze, jednak goście wcale się nie kwapią do odjazdu. Ferdek jest zaniepokojony, bo jego krewni zaczynają dopytywać się o możliwość zamieszkania na stałe w jego domu. | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk
 06/08/2021  10:45-11:20  (35) 
Świat według Kiepskich: Jak ten czas leci (26)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2006 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: Marian Paździoch uświadamia Ferdkowi Kiepskiemu, że zmarnował swoje życie, przesiadując w fotelu przed telewizorem. Wkrótce się okazuje, że Halina i Arnold Boczek mają w tej sprawie podobne zdanie. Ferdek uświadamia sobie, że wszyscy próbują wywrzeć na nim presję, by zmienił coś w swoim życiu. Staje się to dla niego nieznośne. | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk, Ryszard Kotys
 06/08/2021  11:20-11:45  (25) 
Świat według Kiepskich: Kamansutra (27)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 12+ | Dalsze perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego żony Haliny (Marzena Kipiel-Sztuka) oraz ich dzieci, a także sąsiadów: Mariana (Ryszard Kotys) i Heleny (Renata Pałys) Paździochów oraz Arnolda Boczka (Dariusz Gnatowski). | ¤ Reżyseria: Patrick Yoka | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Ryszard Kotys, Bartosz Żukowski, Marzena Kipiel-Sztuka
 06/08/2021  11:45-12:20  (35) 
Świat według Kiepskich: Kasa chorych (28)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 2001 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: Szpitalowi Haliny grozi likwidacja. Boi się ona, że zostanie bez pracy i środków na utrzymanie. W głowie Ferdka rodzi się kolejny pomysł, aby otworzyć w domu własną prywatną klinikę psychiatryczną. | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk
 06/08/2021  12:20-12:40  (20) 
Świat według Kiepskich: Kiepscy dają czadu (29)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 1999 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: W Częstochowie jest organizowany Festiwal Piosenki Radosnej Duchem i Ciałem. Swój udział w nim zgłasza Babka. W mieszkaniu Kiepskich pojawia się ksiądz Kręć i siostra Konsoleta, których zadaniem jest przesłuchanie kandydatów. Ferdynand postanawia wziąć w nim udział. Wspólnie z Waldkiem i sąsiadami zakładają konkurencyjną kapelę. Na początku śpiewają w stylu disco polo, a kiedy to nie wzbudza u proboszcza zachwytu, postanawiają przestawić się najpierw na rap, a później na punk. | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk
 06/08/2021  12:40-13:20  (40) 
Świat według Kiepskich: Kiepski czarnowidz (30)
¤ Serial Komediowy ¤ Polska ¤ 1999 ¤ 12+ | Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. | ¤ W tym odcinku: Waldek z Babką i Ferdynandem zostają sami w mieszkaniu. Halina i Mariola wyjechały na wieś odwiedzić ciotkę. Ferdynand orientuje się, że ma niepowtarzalną okazję na zorganizowanie męskiego wieczoru. W trakcie szalonej zabawy wychodzi na jaw, że gospodarz posiada zdolności czarnowidztwa oraz leczenia bioprądami. Niewiele myśląc, postanawia wykorzystać je w celu zarobienia większych pieniędzy. | ¤ Reżyseria: Okił Khamidow | ¤ Występują: Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk
 06/08/2021  13:20-14:20  (60) 
Polacy za granicą: Dżakarta i Bali (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata. Poznają ciekawych ludzi oraz ich pasje. Odkryją też niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje.
 06/08/2021  14:20-15:15  (55) 
Polacy za granicą: Neapol (6)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata. Poznają ciekawych ludzi oraz ich pasje. Odkryją też niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje.
 06/08/2021  15:15-16:20  (65) 
Polacy za granicą: Słowacja (7)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata. Poznają ciekawych ludzi oraz ich pasje. Odkryją też niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje.
 06/08/2021  16:20-17:15  (55) 
Gliniarze: Echa wojny (7)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Dalszy ciąg serialu z gatunku docu-crime opowiadającego o pracy stołecznych policjantów: Natalii Nowak (Ewelina Ruckgaber), Kuby Roguza (Piotr Mróz), Olgierda Mazura (Arkadiusz Krygier), Krystiana Górskiego (Tomasz Skrzypniak) i Piotra Zarębskiego (Dariusz Dłużewski). | ¤ W tym odcinku: Do komendy przychodzi rozhisteryzowana starsza kobieta, która twierdzi, że jej syn nie żyje. Olgierd i Krystian próbują dociec prawdy - okazuje się, że mężczyzna zaginął zeszłej nocy. Detektywi badają, czy to, że był on na misji w Afganistanie może mieć jakieś znaczenie dla sprawy. W tym samym czasie z Olgierdem kontaktuje się jego teściowa - wygląda na to, że dziadkowie jednak nie radzą sobie z Zosią i proszą go o pomoc. | ¤ Występują: Ewelina Ruckgaber, Piotr Mróz, Arkadiusz Krygier, Tomasz Skrzypniak
 06/08/2021  17:15-18:15  (60) 
Gliniarze: Ponad prawem (8)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Dalszy ciąg serialu z gatunku docu-crime opowiadającego o pracy stołecznych policjantów: Natalii Nowak (Ewelina Ruckgaber), Kuby Roguza (Piotr Mróz), Olgierda Mazura (Arkadiusz Krygier), Krystiana Górskiego (Tomasz Skrzypniak) i Piotra Zarębskiego (Dariusz Dłużewski). | ¤ W tym odcinku: W jednej ze znanych warszawskich kancelarii prawnych dochodzi do pobicia kobiety. Ofiara w wyniku urazu głowy traci pamięć - świadków brak. Informacje zebrane wśród pracowników kancelarii rzucają cień podejrzeń na kuriera, wcześniej skazanego za pobicie kobiety. Równolegle policjanci docierają do następnej ofiary, której zeznania mogą okazać się kluczowe dla śledztwa. Niestety kobieta znika... Po kolejnym spięciu z naczelnik Łucją Wilk Natalia zastanawia się nad przyjęciem oferty pracy w Komendzie Głównej. | ¤ Występują: Ewelina Ruckgaber, Piotr Mróz, Arkadiusz Krygier, Tomasz Skrzypniak
 06/08/2021  18:15-19:00  (45) 
Zdrady (5)
¤ Serial Paradokumentalny ¤ Polska ¤ 2016 ¤ 16+ | Bohaterów serialu łączy jeden problem - podejrzewają swoich partnerów o zdradę. Odkryć prawdę pomaga im prywatny detektyw. Po zapoznaniu się z efektami jego pracy zainteresowani sami decydują, czy zakończyć śledztwo, czy je kontynuować i złapać drugą połówkę na gorącym uczynku. | ¤ W tym odcinku: Jerzy jest kierowcą tira i jeździ po całej Europie. Przed 12 laty ożenił się z Katarzyną, a 5 lat temu przenieśli się do dużego miasta. Katarzyna, która nie może mieć dzieci, do niedawna nalegała na adopcję, ale ostatnio przestała o tym mówić, co niepokoi jej męża. Pół roku temu dostała nową pracę i jej zachowanie jeszcze bardziej się zmieniło. Jerzy podejrzewa, że ma romans. | ¤ Występują: Damian Rabstajn, Karolina Kasperek, Jakub Kwaśniewicz, Adam Franek
 06/08/2021  19:00-21:50  (170) 
Obłędny rycerz
¤ Komedia Przygodowa ¤ USA ¤ 2001 ¤ 12+ ¤ 6.9/10 | Po śmierci rycerza Ulricha von Lichtensteina, służący mu młody giermek William (Heath Ledger) postanawia zająć jego miejsce. Podróżując razem ze swoimi towarzyszami, Rolandem (Mark Addy) i Watem (Alan Tudyk), spotyka pisarza Geoffreya Chaucera (Paul Bettany). Ten deklaruje swoją pomoc w sfałszowaniu dokumentów, które pozwolą Williamowi jako rycerzowi brać udział w turniejach. Na jednym z nich zakochuje się w tajemniczej i pięknej Jocelyn (Shannyn Sossamon). Jednak na drodze do serca ukochanej staje mu groźny rywal. William musi zmierzyć się z nim podczas turnieju. Komedia przygodowa w stylu MTV, zainspirowana przez XIV-wieczne "Opowieści kanterberyjskie" Geoffreya Chaucera. Jej wielkim atutem jest humor i znakomita muzyka. Średniowieczni rycerze walczą przy akompaniamencie utworów Queen, AC/DC, Erica Claptona i Metalliki. | ¤ Reżyseria: Brian Helgeland | ¤ Występują: Heath Ledger, Shannyn Sossamon, Mark Addy, Paul Bettany
 06/08/2021  21:50-00:05  (135) 
Hanna
¤ Thriller ¤ Niemcy/Wielka Brytania/USA ¤ 2011 ¤ 16+ ¤ 6.4/10 | Nastoletnia Hanna dorasta z dala od cywilizacji, w surowym klimacie na północy Finlandii. Jej ojciec, Erik Heller, to wprawiony w najtrudniejszych misjach komandos i były agent CIA. Mężczyzna od najmłodszych lat szkoli córkę w sztuce walki i samoobrony. Dziewczyna poluje na zwierzęta, biegle włada kilkoma językami i dysponuje encyklopedyczną wiedzą. Zachowuje czujność nawet podczas snu, potrafi powalić na ziemię dorosłego mężczyznę i nigdy nie chybia celu strzelając z broni palnej. Erik uczynił z niej perfekcyjną zabójczynię. Hanna ma jednak zadecydować sama, kiedy wyruszy na swoją pierwszą misję. Wystarczy, że naciśnie czerwony przycisk w urządzeniu, które wyśle sygnał do agentki CIA, Marrisy Wiegler. W końcu nadchodzi ten dzień - dziewczyna czuje się gotowa do opuszczenia chatki w śnieżnej dziczy i wyruszenia w świat, który zna jedynie z opowieści ojca i encyklopedycznych definicji. Jej celem jest zlikwidowanie Wiegler, która wiąże się z jej przeszłością i tajnymi eksperymentami wojskowymi. Podczas swojej wędrówki Hanna dołącza do grupy turystów. Obserwując ich, zaczyna dostrzegać, jak mało wie o sobie i świecie. | ¤ Reżyseria: Joe Wright | ¤ Występują: Saoirse Ronan, Eric Bana, Cate Blanchett, Tom Hollander
 07/08/2021  00:05-00:40  (35) 
Więzienie (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Serial dokumentalny opowiadający o codziennym życiu więźniów osadzonych w zakładzie w Opolu Lubelskim. Każdy z bohaterów to inny człowiek, z innym poglądami, z pomysłami na życie, bądź ich brakiem. Wielowymiarowość życia osadzonych to jeden z głównych wątków serialu. Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć m.in. jak np. funkcjonują tzw. więźniowie trudni i jak przeprowadza się resocjalizację. Kamera pokaże też liczne zakamarki zakładu karnego - od celi, po kuchnię, spacerniak czy gabinety psychologów. Zaprezentuje także kulisy pracy służby więziennej. | ¤ Reżyseria: Athena Sawidis
 07/08/2021  00:40-01:00  (20) 
Więzienie (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2018 ¤ 12+ | Serial dokumentalny opowiadający o codziennym życiu więźniów osadzonych w zakładzie w Opolu Lubelskim. Każdy z bohaterów to inny człowiek, z innym poglądami, z pomysłami na życie, bądź ich brakiem. Wielowymiarowość życia osadzonych to jeden z głównych wątków serialu. Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć m.in. jak np. funkcjonują tzw. więźniowie trudni i jak przeprowadza się resocjalizację. Kamera pokaże też liczne zakamarki zakładu karnego - od celi, po kuchnię, spacerniak czy gabinety psychologów. Zaprezentuje także kulisy pracy służby więziennej. | ¤ Reżyseria: Athena Sawidis
 07/08/2021  01:00-01:15  (15) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 07/08/2021  01:15-01:45  (30) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 07/08/2021  01:45-02:00  (15) 
Nowa Rewia Kabaretowa: Formacja Chatelet (2)
¤ Program Rozrywkowy ¤ Polska ¤ 2016 ¤ 12+ | Wyjątkowy cykl programów rozrywkowych i pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika dobrego humoru. Wystąpią w nim najbardziej popularne zespoły, legendarni soliści i uzdolnione wschodzące gwiazdy estrady. Program został przygotowany specjalnie dla nowego kanału telewizyjnego - Nowa TV, a nagrania odbyły się w warszawskim Teatrze Capitol. Kabarety zaprezentowały na scenie swoje autorskie show, pełne telewizyjnych premier i sprawdzonych hitów. Wśród znamienitych gości znaleźli się m.in. Formacja Chatelet, Łowcy.B, Koń Polski, Kabaret pod Wyrwigroszem, Elita, Kabaret Skeczów Męczących i grupa Nowaki, a także Krzysztof Piasecki, Tomasz Jachimek, Jerzy Kryszak, Katarzyna Pakosińska czy Andrzej Grabowski. | Spektakl kabaretowy "Wojna płci" umiejętnie balansuje na granicy kabaretu i rzeczywistości. Skecz rozśmieszy każdego, ukazując w humorystyczny sposób doświadczenia damsko-męskie.
 07/08/2021  02:00-02:55  (55) 
Nowa Rewia Kabaretowa (2)
¤ Program Rozrywkowy ¤ Polska ¤ 2019 ¤ 12+ | Nowe odcinki popularnego show i pozycja obowiązkowa każdego miłośnika dobrego humoru. Satyrycy przedstawiają swoje największe hity oraz przegląd absurdalnych i zaskakujących postaci, które są zabawnym komentarzem do naszej codzienności. W rolach głównych w nowej serii programu wystąpią m.in. Kabaret Nowaki i K2.
 07/08/2021  02:55-03:35  (40) 
Pod lupą (9)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2015 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz w sposób niekonwencjonalny i z humorem prezentuje najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. Gospodarz programu wraz z zaproszonymi do studia gośćmi musi zmierzyć się z wnikliwymi pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia. Widzowie dowiedzą się np., czym są tzw. inteligentne zegarki, a także która płeć ma bardziej podzielną uwagę. W programie nie zabraknie także wielu zaskakujących eksperymentów. W cyklu "Instrukcja obsługi" widzowie podejrzą zasady funkcjonowania dużych organizacji, takich jak metro, hipermarket, elektrociepłownia oraz redakcja prasowa. Zobaczą to, czego z perspektywy pasażera, klienta czy czytelnika nie mają możliwości poznać. | W ramach eksperymentu widzowie przekonają się, które desery są kuloodporne. Poznają też szczegóły projektu Uniwersytetu w Waszyngtonie i Google'a, które połączyły miliony zdjęć różnych miejsc z internetu. Twórcy programu zaprezentują również interaktywny obraz z laserowego rzutnika. Gość Witold Tomaszewski opowie o projektorach, a pan Korek przeprowadzi doświadczenie z żarówką i ołówkiem. Twórcy serii zdradzą również kulisy działania "Super Expressu".
 07/08/2021  03:35-04:00  (25) 
Pod lupą (1)
¤ Magazyn Popularnonaukowy ¤ Polska ¤ 2015 ¤ 12+ | Kuba Marcinowicz zaprezentuje najświeższe informacje ze świata nauki i techniki, wybuchowe eksperymenty i kulisy działania wielkich organizacji. W tym sezonie na internautów czekają konkursy na Facebooku i ciekawe nagrody. Cykl "Sondy uliczne" to kopalnia najdziwniejszych pytań i odpowiedzi. Kuba Marcinowicz zaprosi też do studia specjalistów z różnych dziedzin życia, aby dowiedzieć się np., jakie gadżety mogą ułatwić uprawianie sportu. Z kolei w cyklu "Instrukcja obsługi" widzowie poznają zasady funkcjonowania dużych firm od kuchni. Prowadzący weźmie udział w szalonych eksperymentach po to, by na własnej skórze doświadczyć rządzących w świecie praw. | Prowadzący odkryje sekrety ziewania. Opowie o dostępnych w sprzedaży komercyjnych dronach, a także odwiedzi Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Widzowie dowiedzą się również, czy można podłączyć mózg do komputera.
 07/08/2021  04:00-04:15  (15) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 07/08/2021  04:15-04:45  (30) 
TV okazje
¤ 2021 ¤ 12+ | Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.
 07/08/2021  04:45-05:35  (50) 
Interwencja - taka jest Polska (29)
¤ Magazyn Reporterów ¤ 2021 ¤ 12+ | Tygodniowe podsumowanie pracy reporterów Interwencji. Najciekawsze reportaże z tygodnia pogłębione o ciąg dalszy losów ich bohaterów.
 07/08/2021  05:35-05:55  (20) 
Disco Landia - nutki do pobudki (5)
¤ Program Muzyczny ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 7+ | W programie pojawią się utwory skierowane przede wszystkim do najmłodszych widzów. Odrobina muzyki uprzyjemni pobudkę całej rodziny i pomoże w wesoły sposób rozpocząć każdy weekend.
 07/08/2021  05:55-06:30  (35) 
Disco Landia - nutki do pobudki (6)
¤ Program Muzyczny ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 7+ | W programie pojawią się utwory skierowane przede wszystkim do najmłodszych widzów. Odrobina muzyki uprzyjemni pobudkę całej rodziny i pomoże w wesoły sposób rozpocząć każdy weekend.
 07/08/2021  06:30-07:00  (30) 
Byli sobie wynalazcy: Marconi i fale radiowe (19)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1995 ¤ 7+ | Serial przedstawia historię wielkich odkryć i odkrywców, postaci i wynalazki, które zmieniły świat. Zaczyna od wielkich Greków: Arystotelesa, Archimedesa oraz starożytnych Chińczyków, prekursorów postępu. Seria zrealizowana jest niezwykle przystępnie, podaje mnóstwo wiadomości, wyjaśnia problemy. Przeznaczona jest dla dzieci w każdym wieku, ale zainteresuje również dorosłych. Przewodnikiem po prezentowanych zagadnieniach jest wszechwiedzący Mistrz. Za każdym razem wciela się on w inne postaci: Leonarda da Vinci, Gutenberga, Galileusza, Newtona, Pasteura, Edisona czy Einsteina. Objaśnia zasady działania telegrafu, opowiada o teorii ewolucji, a także o tym, jak działa gilotyna, telewizja i mikroprocesor. W serialu występuje też Peter, Pierrette, Jumbo i dwa czarne charaktery. | ¤ W tym odcinku: Dzisiejszy odcinek prezentuje postać Guglielma Marconiego - włoskiego elektrotechnika i pioniera radiotechniki. W 1897 roku skonstruował urządzenie nadawczo-odbiorcze pozwalające przesyłać na odległość sygnały radiowe, zakodowane alfabetem Morse'a. Marconi miał nie tylko talent wynalazczy, ale również smykałkę do interesów. W 1897 założył w Wielkiej Brytanii towarzystwo akcyjne Marconi Wireless Telegraph Co. Dalszy rozwój radiotelegrafii, a później radiofonii postępował milowymi krokami, przynosząc odkrywcy wielkie zyski. W 1909 roku wspólnie z Karlem Ferdinandem Braunem otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. | ¤ Reżyseria: Albert Barillé
 07/08/2021  07:00-07:40  (40) 
Byli sobie wynalazcy: Ford i samochody (20)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1994 ¤ 7+ | Serial przedstawia historię wielkich odkryć i odkrywców, postaci i wynalazki, które zmieniły świat. Zaczyna od wielkich Greków: Arystotelesa, Archimedesa oraz starożytnych Chińczyków, prekursorów postępu. Seria zrealizowana jest niezwykle przystępnie, podaje mnóstwo wiadomości, wyjaśnia problemy. Przeznaczona jest dla dzieci w każdym wieku, ale zainteresuje również dorosłych. Przewodnikiem po prezentowanych zagadnieniach jest wszechwiedzący Mistrz. Za każdym razem wciela się on w inne postaci: Leonarda da Vinci, Gutenberga, Galileusza, Newtona, Pasteura, Edisona czy Einsteina. Objaśnia zasady działania telegrafu, opowiada o teorii ewolucji, a także o tym, jak działa gilotyna, telewizja i mikroprocesor. W serialu występuje też Peter, Pierrette, Jumbo i dwa czarne charaktery. | ¤ W tym odcinku: W dzisiejszym odcinku ukazany jest Henry Ford. Ten żyjący na przełomie XIX i XX wieku amerykański przemysłowiec skonstruował swój pierwszy samochód w roku 1892. Kilkadziesiąt lat później w Detroit powstał jego koncern przemysłu samochodowego - Ford Motor Company. Henry Ford był nie tylko współtwórcą amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, lecz także twórcą metody organizacji pracy i zarządzania. | ¤ Reżyseria: Albert Barillé
 07/08/2021  07:40-08:05  (25) 
Byli sobie wynalazcy: Lotnictwo (21)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1994 ¤ 7+ | Serial przedstawia historię wielkich odkryć i odkrywców, postaci i wynalazki, które zmieniły świat. Zaczyna od wielkich Greków: Arystotelesa, Archimedesa oraz starożytnych Chińczyków, prekursorów postępu. Seria zrealizowana jest niezwykle przystępnie, podaje mnóstwo wiadomości, wyjaśnia problemy. Przeznaczona jest dla dzieci w każdym wieku, ale zainteresuje również dorosłych. Przewodnikiem po prezentowanych zagadnieniach jest wszechwiedzący Mistrz. Za każdym razem wciela się on w inne postaci: Leonarda da Vinci, Gutenberga, Galileusza, Newtona, Pasteura, Edisona czy Einsteina. Objaśnia zasady działania telegrafu, opowiada o teorii ewolucji, a także o tym, jak działa gilotyna, telewizja i mikroprocesor. W serialu występuje też Peter, Pierrette, Jumbo i dwa czarne charaktery. | ¤ W tym odcinku: Młodzi widzowie poznają najważniejsze fakty z historii rozwoju lotnictwa. | ¤ Reżyseria: Albert Barillé
 07/08/2021  08:05-08:50  (45) 
Byli sobie wynalazcy: Maria Skłodowska-Curie (22)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1994 ¤ 7+ | Serial przedstawia historię wielkich odkryć i odkrywców, postaci i wynalazki, które zmieniły świat. Zaczyna od wielkich Greków: Arystotelesa, Archimedesa oraz starożytnych Chińczyków, prekursorów postępu. Seria zrealizowana jest niezwykle przystępnie, podaje mnóstwo wiadomości, wyjaśnia problemy. Przeznaczona jest dla dzieci w każdym wieku, ale zainteresuje również dorosłych. Przewodnikiem po prezentowanych zagadnieniach jest wszechwiedzący Mistrz. Za każdym razem wciela się on w inne postaci: Leonarda da Vinci, Gutenberga, Galileusza, Newtona, Pasteura, Edisona czy Einsteina. Objaśnia zasady działania telegrafu, opowiada o teorii ewolucji, a także o tym, jak działa gilotyna, telewizja i mikroprocesor. W serialu występuje też Peter, Pierrette, Jumbo i dwa czarne charaktery. | ¤ W tym odcinku: W dzisiejszym odcinku mali widzowie poznają postać polskiej uczonej, Marii Skłodowskiej-Curie. W 1891 roku wyjechała do Francji, gdzie studiowała na Sorbonie. Kontynuowała badania Antoine'a Henriego Becquerela nad promieniowaniem emitowanym przez sole uranu. Wspólnie z mężem Piotrem Curie odkryła w 1898 polon i rad. W 1903 państwo Curie wraz z Becquerelem otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. W 1911 roku Skłodowska-Curie dostała tę nagrodę po raz drugi - tym razem w dziedzinie chemii. Maria Skłodowska interesowała się rozwojem nauki w ojczystym kraju. W 1912 roku pomagała czynnie w organizowaniu Pracowni Radiologicznej Warszawskiego Towarzystwa Naukowego, zaś w roku 1932 - w utworzeniu Instytutu Radowego w Warszawie. | ¤ Reżyseria: Albert Barillé
 07/08/2021  08:50-09:15  (25) 
Byli sobie wynalazcy: Albert Einstein (23)
¤ Serial Animowany ¤ Francja ¤ 1995 ¤ 7+ | Serial przedstawia historię wielkich odkryć i odkrywców, postaci i wynalazki, które zmieniły świat. Zaczyna od wielkich Greków: Arystotelesa, Archimedesa oraz starożytnych Chińczyków, prekursorów postępu. Seria zrealizowana jest niezwykle przystępnie, podaje mnóstwo wiadomości, wyjaśnia problemy. Przeznaczona jest dla dzieci w każdym wieku, ale zainteresuje również dorosłych. Przewodnikiem po prezentowanych zagadnieniach jest wszechwiedzący Mistrz. Za każdym razem wciela się on w inne postaci: Leonarda da Vinci, Gutenberga, Galileusza, Newtona, Pasteura, Edisona czy Einsteina. Objaśnia zasady działania telegrafu, opowiada o teorii ewolucji, a także o tym, jak działa gilotyna, telewizja i mikroprocesor. W serialu występuje też Peter, Pierrette, Jumbo i dwa czarne charaktery. | ¤ W tym odcinku: Autorzy programu przedstawiają życie i osiągnięcia naukowe autora teorii względności - Alberta Einsteina. | ¤ Reżyseria: Albert Barillé
 07/08/2021  09:15-10:25  (70) 
Dom nie do poznania (5)
¤ Reality Show ¤ USA ¤ 2004 ¤ 12+ | W każdym odcinku Ty Pennington przychodzi z pomocą niezamożnym właścicielom zaniedbanego domu. Budynek zostaje gruntownie przebudowany i odnowiony przez ekipę remontową. Mają na to siedem dni, choć realizacja takiego projektu budowlanego zajmuje zwykle co najmniej cztery miesiące. Zmieniony zostaje zarówno sam budynek, jak i otaczający go teren. Życie jego mieszkańców zmienia się wraz z domem, w którym są nowe podłogi, elewacje, poprzestawiane ściany. Ty Pennington, szef ekipy projektowo-budowlanej, studiował malarstwo i rzeźbę, dorabiał sobie również jako stolarz. Popularność zdobył występując w amerykańskim programie "Trading Spaces", gdzie prezentował swoje umiejętności stolarskie. | Rodzina McCrorych mieszka w bardzo małym budynku, choć jest wyjątkowo liczna. Dla dwóch jej członków praktycznie brakuje miejsca. Pomoc Tya Penningtona i jego ekipy wydaje się niezbędna. Wspierani przez wolontariuszy przystępują oni do budowy nowego, większego domu dla McCrorych.
 07/08/2021  10:25-10:45  (20) 
Fabryka domowych przedmiotów (4)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Kanada ¤ 2015 ¤ 7+ | Autorzy programu zabierają widzów w niezwykłą podróż po Ameryce, podczas której opowiadają o popularnych przedmiotach codziennego użytku. Pokazują miejsca, w których one powstają oraz ludzi odpowiedzialnych za ten proces. Od rowerów, przez żarówki po gumowe kaczuszki - okazuje się, że każda z tych rzeczy kryje za sobą ciekawą historię. | ¤ W tym odcinku: W tym odcinku widzowie dowiedzą się, jak powstaje kanadyjska flaga, poznają blisko 50-letnią historię popularnego żelu do włosów i jego sekretną recepturę. Na zakończenie udadzą się z wizytą do fabryki puzzli w Buffalo, w której rocznie powstaje 25 milionów puzzli i gier.
 07/08/2021  10:45-11:25  (40) 
Fabryka domowych przedmiotów (5)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Kanada ¤ 2015 ¤ 7+ | Autorzy programu zabierają widzów w niezwykłą podróż po Ameryce, podczas której opowiadają o popularnych przedmiotach codziennego użytku. Pokazują miejsca, w których one powstają oraz ludzi odpowiedzialnych za ten proces. Od rowerów, przez żarówki po gumowe kaczuszki - okazuje się, że każda z tych rzeczy kryje za sobą ciekawą historię. | ¤ W tym odcinku: W tej fabryce powstaje 50 tysięcy kolorowych ręczników dziennie - to największe tego typu przedsiębiorstwo w Ameryce Północnej. Maszyny do prania i suszenia ręczników są wielkości sporego budynku. Następnie w programie mydło, które nie tylko doskonale pachnie i myje, lecz także wygląda naprawdę apetycznie oraz ręcznie wykonywane poduszki. Każdy produkt jest testowany przed wypuszczeniem na rynek, by klient dostał wyrób wysokiej jakości.
 07/08/2021  11:25-12:20  (55) 
Remont w bostońskim stylu (5)
¤ Program Rozrywkowy ¤ USA ¤ 2014 ¤ 12+ | Pete i Dave kupują domy, by je wyremontować i sprzedać z wielkim zyskiem. Podczas odnowy domu niejednokrotnie występują pewne problemy. Ekipa często wpada na zupełnie rewolucyjne pomysły lub całkowicie odchodzi od pierwotnych koncepcji. Warto jednak czekać na spektakularny efekt końcowy! | W końcu udaje się załatwić formalności. Niestety opóźnienie stwarza kolejne wyzwania. Niebawem obok ma powstać budynek z ośmioma mieszkaniami. Trzeba więc zdążyć ze wszystkim przed rywalami, aby przyciągnąć najlepszych klientów.
 07/08/2021  12:20-13:20  (60) 
Design Dream. Pojedynek na wnętrza (5)
¤ Program Rozrywkowy ¤ Polska ¤ 2021 ¤ 0+ | Sześciu zdolnych projektantów rywalizuje o wyjątkową nagrodę pieniężną oraz prestiżowy tytuł. W każdym odcinku uczestnicy tworzą pomieszczenie dopasowane do bohaterów epizodu, ich potrzeb i wymagań. Projekty są odpowiedzią na zmiany, jakie zachodzą w życiu bohaterów odcinka. Powstają one w specjalnych boksach, które są idealnymi kopami powstającego właśnie wnętrza. Prace ocenią architekt i projektant Jakub Szczęsny oraz architektka wnętrz Anna Cybulska. Wyeliminują oni jednego z bohaterów, którego projekt w najmniejszym stopniu odpowiada potrzebom bohaterów odcinka. Zwycięzcę wybiorą jednak osoby oczekujące na metamorfozę. Gospodynią programu jest miłośniczka projektowania wnętrz, piosenkarka i kompozytorka Anna Wyszkoni. | Półfinał. W programie pozostało już tylko trzech uczestników, którzy będą musieli stworzyć funkcjonalny pokój dla dzieci w różnym wieku. Mają 36 godzin, aby zaprojektować i zaaranżować przestrzeń do spania oraz do nauki i zabawy dla 8-letniego Joachima i półtorarocznej Idalki. Jurorzy wyłonią zwycięską parę, która zmierzy się za tydzień w finale. | ¤ Reżyseria: Joanna Sikora | ¤ Występują: Anna Cybulska, Jakub Szczęsny
 07/08/2021  13:20-13:40  (20) 
Polacy w świecie: Kopenhaga (12)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w nowym, obcym kraju. Rozpoczynają wędrówkę od deszczowej Kopenhagi, przez wietrzne Wellington, kosmopolityczne Sydney aż po egzotyczny Dubaj, gdzie można wspiąć się na najwyższy budynek świata, i Zurych, gdzie można kupić najdroższe i najdokładniejsze - bo szwajcarskie - zegarki. Wszędzie tam można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce. | ¤ W tym odcinku: Twórcy udają się do Danii, ojczyzny klocków lego i najsłynniejszego autora baśni - Hansa Christiana Andersena. Widzowie poznają Polaków, którzy na stałe mieszkają w Kopenhadze. Paweł, który nie ukończył wprawdzie szkoły gastronomiczne, jest piekarzem w jednej z najbardziej prestiżowych piekarni w Danii. Ania natomiast zajmuje się pomocą socjalną. Opowie o działaniach duńskiego rządu, które mają na celu odmłodzić społeczeństwo. Z kolei Jakob, syn pierwszych polskich uchodźców politycznych, spojrzy na miasto dwojako - jako obcy i jednocześnie swój.
 07/08/2021  13:40-14:20  (40) 
Polacy w świecie: Lizbona (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w nowym, obcym kraju. Rozpoczynają wędrówkę od deszczowej Kopenhagi, przez wietrzne Wellington, kosmopolityczne Sydney aż po egzotyczny Dubaj, gdzie można wspiąć się na najwyższy budynek świata, i Zurych, gdzie można kupić najdroższe i najdokładniejsze - bo szwajcarskie - zegarki. Wszędzie tam można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce. | ¤ W tym odcinku: Jedna z najbardziej słonecznych europejskich stolic - Lizbona. To miasto, w którym melancholijne dźwięki fado koją duszę i nerwy, a słodkie porto rozgrzewa. Polacy, którzy od lat mieszkają w tym cudownym mieście, zdradzą tajemnice stolicy Portugalii. Marek wytłumaczy, dlaczego Portugalczycy jadają akurat dorsza aż na 365 sposobów. Z kolei Michał zaprowadzi ekipę programu na słynne ciasteczka. Przepis na nie jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic, którą znają tylko trzy osoby.
 07/08/2021  14:20-14:45  (25) 
Polacy w świecie: Zurych (2)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w nowym, obcym kraju. Rozpoczynają wędrówkę od deszczowej Kopenhagi, przez wietrzne Wellington, kosmopolityczne Sydney aż po egzotyczny Dubaj, gdzie można wspiąć się na najwyższy budynek świata, i Zurych, gdzie można kupić najdroższe i najdokładniejsze - bo szwajcarskie - zegarki. Wszędzie tam można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce. | ¤ W tym odcinku: Precyzyjny jak szwajcarski zegarek, wytworny jak szwajcarska czekolada i solidny jak szwajcarski bank - jednym słowem twórcy wybierają się do Zurychu. O tym bogatym mieście opowiedzą: studentka Ania, znany lokalny lekarz położnik - Jerzy i księgowy Rafał. Wszyscy są zgodni co do jednego - to wyjątkowo drogie miasto, za to ulice są czyste jak talerze wyjęte prosto ze zmywarki, a wodę można pić wprost z fontanny.
 07/08/2021  14:45-15:20  (35) 
Polacy w świecie: Sydney (1)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2014 ¤ 12+ | Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w nowym, obcym kraju. Rozpoczynają wędrówkę od deszczowej Kopenhagi, przez wietrzne Wellington, kosmopolityczne Sydney aż po egzotyczny Dubaj, gdzie można wspiąć się na najwyższy budynek świata, i Zurych, gdzie można kupić najdroższe i najdokładniejsze - bo szwajcarskie - zegarki. Wszędzie tam można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce. | ¤ W tym odcinku: Około 220 lat temu Sydney było osadą skazańców. Obecnie to nowoczesna metropolia, do której przybyło dziesiątki tysięcy Polaków. Irek pracuje jako ratownik na jednej z najsłynniejszych plaż na świecie - Bondi Beach. Ola jest menedżerką w jednej z największych firm telekomunikacyjnych w Australii. Oboje przybyli na antypody za miłością. Z kole Ewelina na początku parzyła kawę, a dziś jest doradcą podatkowym, jeździ porsche i prowadzi bajeczne życie. Widzowie poznają tych najszczęśliwszych spośród wszystkich "zesłańców" z Sydney.
 07/08/2021  15:20-16:20  (60) 
Rolnicy. Podlasie (16)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2021 ¤ 12+ | W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe. | ¤ W tym odcinku: Gienek, Andrzej i Jastrząb na polu znajomego wykopują marchew. Koszty najęcia siły roboczej do wykopów okazują się nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do zarobku. Pomagają im kobiety z Białorusi. Podczas pracy toczą się rozmowy na temat samotności Andrzeja. Rolnik opowiada, jak wyobraża sobie swoją życiową partnerkę. W Pokaniewie Tomek zamierza wysiać kukurydzę i słonecznik. Monika zdradza, czy jej mąż jest romantykiem i czy w ogóle można nim być przy pracy na roli. Nie ma pojęcia, jaką niespodziankę przygotował dla niej Tomek. W Borowskich Ciborach Jurek wyprowadza konie na pastwiska. Korzysta z pomocy Agnieszki i Jarka.
 07/08/2021  16:20-17:20  (60) 
Rolnicy. Podlasie (17)
¤ Serial Dokumentalny ¤ Polska ¤ 2021 ¤ 12+ | W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe. | ¤ W tym odcinku: Emilka z babcią odwiedzają w miejscowości Jabłoń mamę młodej rolniczki. To właśnie tam gospodyni z Laszek spędziła dzieciństwo. Jola dostaje od córki sadzonki i koguta. Sięga pamięcią do minionych czasów i ogląda zdjęcia z dawnych lat. Gospodynię czekają obrządki jak co dzień, a w tym - sadzenie warzyw i ściganie kur rozproszonych po podwórku. W wykonywaniu codziennych obowiązków Emilce przeszkodą staje się ciąża. Tymczasem musi ona okiełznać cielaka i przygotować go do transportu. Gienio z Plutycz ma przed sobą ciężki dzień. Musi wraz ze Sławkiem przenieść ciuki do stodoły i przewieźć taczką kartofle. Przed Agnieszką i Jarkiem, właścicielami gospodarstwa w Bronowie, stoi wiele codziennych wyzwań: praca przy inwentarzu, w polu, ścielenie siana, przygotowanie nawozu i zasiew kukurydzy. Agnieszka tłumaczy zasadność kolczykowania cieląt. Zdradza, że jest szczęśliwa dzięki temu, co ma - kochającą rodzinę i zdrowe dzieci.
 07/08/2021  17:20-19:00  (100) 
Kabaret na żywo: Nie tylko dla gimbusów (5)
¤ Program Rozrywkowy ¤ Polska ¤ 2017 ¤ 12+ | Cotygodniowy program na żywo z udziałem gwiazd polskiej sceny kabaretowej oraz publiczności. Na scenie zaprezentują się m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru-Mru, Kabaret Skeczów Męczących, Smile, Kabaret Młodych Panów i Łowcy.B. Wystąpią także spece od monologów - Marcin Daniec, Artur Andrus, Stanisław Tym, Jerzy Kryszak, Katarzyna Pakosińska, Cezary Pazura czy Tomasz Jachimek. Gospodarzem i prowadzącym każdego wieczoru będzie inny kabaret, który do udziału w programie zaprosi kilku wykonawców. Podobnie jak w pierwszym sezonie każdy odcinek show uświetni jedna z muzycznych gwiazd, która wykona piosenkę i spróbuje swoich sił w skeczu. Widzowie otrzymają możliwość zlecania gospodarzom tematu kolejnego odcinka. | Gospodarzem odcinka pod hasłem "Nie tylko dla gimbusów" będzie Kabaret Moralnego Niepokoju. Zaprezentują się: Jurki, Grupa MoCarta, Kabaret na Koniec Świata oraz formacja Chyba. Aktorka Izabela Dąbrowska wystąpi w parodii kabaretowej.
 07/08/2021  19:00-21:15  (135) 
Hanna
¤ Thriller ¤ Niemcy/Wielka Brytania/USA ¤ 2011 ¤ 16+ ¤ 6.4/10 | Nastoletnia Hanna dorasta z dala od cywilizacji, w surowym klimacie na północy Finlandii. Jej ojciec, Erik Heller, to wprawiony w najtrudniejszych misjach komandos i były agent CIA. Mężczyzna od najmłodszych lat szkoli córkę w sztuce walki i samoobrony. Dziewczyna poluje na zwierzęta, biegle włada kilkoma językami i dysponuje encyklopedyczną wiedzą. Zachowuje czujność nawet podczas snu, potrafi powalić na ziemię dorosłego mężczyznę i nigdy nie chybia celu strzelając z broni palnej. Erik uczynił z niej perfekcyjną zabójczynię. Hanna ma jednak zadecydować sama, kiedy wyruszy na swoją pierwszą misję. Wystarczy, że naciśnie czerwony przycisk w urządzeniu, które wyśle sygnał do agentki CIA, Marrisy Wiegler. W końcu nadchodzi ten dzień - dziewczyna czuje się gotowa do opuszczenia chatki w śnieżnej dziczy i wyruszenia w świat, który zna jedynie z opowieści ojca i encyklopedycznych definicji. Jej celem jest zlikwidowanie Wiegler, która wiąże się z jej przeszłością i tajnymi eksperymentami wojskowymi. Podczas swojej wędrówki Hanna dołącza do grupy turystów. Obserwując ich, zaczyna dostrzegać, jak mało wie o sobie i świecie. | ¤ Reżyseria: Joe Wright | ¤ Występują: Saoirse Ronan, Eric Bana, Cate Blanchett, Tom Hollander
 07/08/2021  21:15-23:20  (125) 
Przypadkowa dziewczyna
¤ Komedia Romantyczna ¤ Wielka Brytania/USA ¤ 1998 ¤ 12+ ¤ 6.6/10 | Dwie równolegle opowiedziane historie o losach Helen Quilley (Gwyneth Paltrow), która traci pracę w firmie public relations i jedzie do domu, by podzielić się przykrą wiadomością z narzeczonym, Gerrym (John Lynch). Od tej pory toczą się równolegle dwa wątki. W jednym z nich dziewczyna wsiada do metra, a po przybyciu do domu zastaje swojego chłopaka w intymnej sytuacji z byłą dziewczyną, Lydią (Jeanne Tripplehorn). Kiedy, zrozpaczona, zastanawia się co dalej robić ze swoim życiem, poznaje sympatycznego Jamesa Hammertona (John Hannah). W drugim wątku drzwi pociągu zamykają się jej przed nosem. Dziewczyna wraca nieco później i nie odkrywa zdrady Gerry'ego, który nadal prowadzi podwójne życie, a wkrótce wychodzi na jaw, że zarówno Helen, jak i jego kochanka są z nim w ciąży. Film ukazuje rolę, jaką w ludzkim życiu odgrywa przypadek. | ¤ Reżyseria: Peter Howitt | ¤ Występują: Gwyneth Paltrow, John Hannah, John Lynch, Jeanne Tripplehorn